Išvalykime dumblius sodo tvenkinyje

Dekoratyvinis sodo tvenkinys yra vienas iš pagrindinių sodo akcentų, kuris labiausiai pritraukia akį. O gal net ir pagrindinė, svarbiausia sodo detalė. Tvenkinys – idealus sprendimas gamtos mylėtojui, kuris gali valandų valandomis mėgautis plaukiojančių žuvų šokiu. Tačiau kiekvienas, sumąstęs įsirengti tvenkinį, privalo žinoti, jog turės valyti vandenį nuo dumblių bei užtikrinti pakankamą deguonies kiekį tvenkinyje.
tvenkinys
© Fotolia nuotr.

Norint palaikyti švarų ir gyvybingą tvenkinį, reikės atlikti tam tikrus veiksmus.

Pirmas veiksmas: patikrinimas

Visų pirma gerai apžiūrėkite tvenkinį, kad nustatytumėte, kiek jis yra užterštas. Tuomet nuspręsite, kuris valymo metodas yra tinkamiausias. Jei tvenkinys yra ganėtinai gausiai apaugęs dumbliais, teks panaudoti daugiau valymo metodų, o mažiau apaugusiame tvenkinyje su dumbliais susidoroti galės ir pačios žuvys.

Antrasis veiksmas: valymas

Jei tvenkinys nėra labai prižėlęs, nereikia vargti, dumblius raunant rankomis ar filtruojant vandenį. Panaudokite paprastą nejuoduotą druską. Supilkite į vandenį kilogramą druskos ir palikite kelias valandas. Netrukus pastebėsite, kad dumbliai plūduriuoja paviršiuje. Ten juos lengvai išgriebsite graibštu. Gali būti, kad šią procedūrą teks atlikti kelis kartus, kol tvenkinio vanduo vėl bus visiškai švarus.

Trečiasis veiksmas: naikinimas

Jei tvenkinys yra gausiai apaugęs dumbliais, lengviausias būdas juos pašalinti – iškelti į paviršių. Galite panaudotui specialius elektroninius prietaisus, kurie, išskirdami tam tikrą vibraciją, paveikia dumblių ląsteles, dumbliai žūsta, atitrūksta nuo dugno bei iškyla į paviršių. Taip pat galima naudoti ir cheminius dumblių valiklius, tik prieš tai reikia įsitikinti, jog chemikalai nėra kenksmingi žuvims bei kitiems tvenkinio gyventojams. Valydami chemikalais, stropiai laikykitės nurodytų instrukcijų. Ar teisingai viską darote, suprasite iš vandens spalvos, kurią cheminės medžiagos pakeičia. Kai dumbliai iškils į paviršių, juos taip pat išgriebkite graibštu.

Ketvirtasis veiksmas: atnaujinimas

Kad tvenkinėlis neužsiterštų, neapaugtų dumbliais, vandenį reiktų reguliariai pakeisti. Dumbliai neturės kuo maitintis, todėl nesidaugins ir neaugs. Išleiskite vandenį iš tvenkinio ar baseino ir, naudodami specialias valymo priemones, nušveiskite baseino sienas, pašalindami esamus dumblius. Nepatingėkite, kuo švariau iššveisite, tuo ilgiau baseinas neužsiterš. Perplaukite švariu vandeniu. Vėliau pripildykite baseiną (ar tvenkinį) švariu vandeniu bei suleiskite žuvis. Šis procesas turi būti atliekamas reguliariai. Jei tvenkinys ar baseinas yra linkęs greitai apaugti dumbliais, valyti jį reikia kuo dažniau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kraštovaizdžio dizainas

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius (1)

Spygliuočiai – augalai, kurie savo žalumu džiugina visais metų laikais. Ankstyvas ruduo yra itin tinkamas metas jų sodinimui, tik svarbu nesusivėlinti (geriausia tai daryti rugsėjį arba spalio pradžioje), nes augalo šaknys turi suspėti įsišaknyti iki žiemos. Pateikiame keletą patarimų, į ką vertą atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius.

Žiemos sodas: ko reikia šios žalios oazės įrengimui?

Žiemos sodas – visais metų laikais žaliuojanti oazė, kuri gali tapti puikia poilsio vieta. Toks stiklinis, į gyvenamąjį namą integruotas statinys, yra kupinas šviesos, todėl tai ne tik tinkama vieta augalams auginti, bet ir puiki vieta rytiniam kavos puodeliui ar popiečiui su knyga rankose. Tad ko reikia žiemos sodo įrengimui?

Ką verta žinoti apie tvenkinio augalus? (2)

Nuosavame sklype įrengtas tvenkinys, kuriame plaukioja žuvys ir žydi augalai – tikra asmeninė oazė. Tai vieta, kuri spinduliuoja grožį bei skleidžia ramybės jausmą. Kad toks vandens telkinys atrodytų darniai su aplinka ir taptų pasididžiavimą keliančia kraštovaizdžio dalimi, svarbu tinkamai jį apželdinti. Paklausėme Klaipėdos universiteto Botanikos sodas direktorės dr. Astos Klimienės, kokius esminius dalykus turėtumėte žinoti apie tvenkinio augalus.

3 dažnos tvenkinio problemos: kaip su jomis susidoroti?

Tvenkinys – akį traukiantis sodo akcentas, kurio vaizdu galima gėrėtis ilgas valandas. Kad toks vandens telkinys keltų tik malonius jausmus, būtina jį tinkamai prižiūrėti, nes neprižiūrimas jis praranda savo grožį. Tad kokios yra dažnos tvenkinio bėdos ir kaip su jomis susidoroti?

Lieptelių įvairovė: kaip išsirinkti? (5)

Lieptas tvenkinyje – jaukus ir funkcionalus kampelis, kuris palengvina priėjimą prie vandens. Nuo jo galima žvejoti, maitinti žuvis ir tiesiog lepintis saulės spinduliais. Paprastai liepteliai yra statomi žiemą, bet dėl didėjančios jų paklausos, vis dažniau šie statiniai įrenginėjami ir šiltuoju sezonu. Pristatome kelias populiarias šių konstrukcijų rūšis.

Vėžininkystė – ką verta žinoti prieš pradedant? (17)

Vėžiai – gėlo vandens mėgėjai, kurie gurmanų yra vertinami kaip delikatesas. Šie gyvūnai nėra reiklūs, todėl juos galima auginti švariame gruntiniame vandenyje. Tiems, kurie domisi vėžininkyste ir planuoja ja užsiimti ateityje, siūlome susipažinti su keliais vėžių auginimui svarbiais aspektais.

Rūpinamės kūdros augalais ir žuvimis prieš žiemą

Prieš žiemą žemės sklypo savininkai turi pasirūpinti ne vien dirva, šiltnamiu ir vaismedžiais, bet ir vandens telkiniu – nepriklausomai nuo to, ar tai didoka kūdra, ar dekoratyvinis tvenkinys. Tvenkinius dažniausiai puošia įvairūs vandens augalai, dalis jų būna įžuvinti, o žiemos įšalas tikrai gali pakenkti tiek florai, tiek faunai. Dar galite suskubti pasirūpinti kūdra ir jos gyventojais.

Kaip pasirūpinti vandens telkiniu ir jo gyventojais prieš žiemą?

Į kiemus jau senokai įžengė ruduo. Kai kurie gyventojai jau paruošė savo tvenkinius žiemai ir ramiai mėgaujasi jaukių namų šiluma, o kiti – dar tik ruošiasi tai daryti. Kaip tik antrajai grupei ir naudinga ši tinklalapyje 7dach.ru pateikiama informacija.

Žiema artėja: kaip paruošti dekoratyvinius augalus šaltajam laikotarpiui?

Dekoratyviniai medžiai ir krūmai žydi iki pat šalnų. Jei jūsų kieme jų dar nėra, žinokite, kad dabar pats laikas įsigyti ir pasisodinti. Įdomių formų ir spalvų, puošnių žiedų visžaliai augalai akis džiugina ištisus metus. Kad mūsų gan atšiauriame klimate jie sėkmingai peržiemotų, reikia atlikti keletą paruošiamųjų darbų.

Paverskite minusą pliusu – kūrybingi patarimai sklypui su sudėtingu reljefu

Jūsų vasarnamio ploto lygiu niekaip nepavadinsi? Tai ne bėda, o laimė. Sutikite – sklypų su sudėtingu reljefu gana daug, bet toli gražu ne visi savininkai džiaugiasi ir siekia pažaboti gamtą – dirba, stengiasi padaryti sklypą kuo lygesnį. O gal neverta to daryti? Juk jei reljefiškumas tikrai ryškus, kontrastai dideli, yra status šlaitas, sklypo lyginimui prireiks ne tik daug pastangų, bet ir nemažai finansinių išteklių. Ką daryti? Na, jei trūkumų neįmanoma nuslėpti, laikykite juos... privalumais. Bent jau todėl, kad nelygus reljefas sukuria sode trečią išmatavimą, vizualiai didina teritoriją.