Žuvininko patirtis: kodėl verta pagalvoti apie įžuvinimą žiemą?

 (2)
Paprastai vandens telkinių įžuvinimą pradedame ankstyvą pavasarį ir tęsiame maždaug iki vidurvasario. Tačiau remiantis patyrusių žuvininko patirtimi, žieminis įžuvinimas taip pat gali būti nebloga idėja.
Žuvininko patirtis: kodėl verta pagalvoti apie įžuvinimą žiemą?
© Shutterstock nuotr.

Perkelti žuvį iš vieno vandens telkinio į kitą galima bet kada ir bet kuriuo metų laiku, taip pat ir žiemą, jeigu tam netrukdo ledas.

Mūsų kūrybinė komanda dar rudenį lankėsi Vilniaus rajone, Rudaminoje, Vlado Čekano ūkyje. 22 metų patirtį turintis ūkininkas žuvininkas šiuo metu augina upėtakius ir karpius. Jis teigia, kad įžuvinimas – tai žuvies perkėlimas iš vieno vandens telkinio į kitą, ir žiema yra tam tinkamas laikas: „Žuvų perkėlimo metu ant jų gali atsirasti nepastebimų sužalojimų, o žiemą ligas sukelti galintys vandens organizmai yra neaktyvūs. Todėl žiemą perkeltos žuvys nesuserga“.

Įžuvinant žiemą, svarbu yra lėtai suvienodinti temperatūrą, kad žuvys nepatirtų termošoko – didelio streso nuo staigaus temperatūros pakitimo. Tam, kad būtų išvengta staigių temperatūros pokyčių, žuvys turi būti transportuojamos ne baseinuose, o specialiose kapsulėse – maišuose su vandeniu, žuvimi ir deguonimi. Tokia kapsulė įleidžiama į įžuvinamą tvenkinį ir palaikoma iki visiško temperatūros susivienodinimo. Po to maišas tiesiog prapjaunamas ir žuvis išleidžiama. Žuvys yra šaltakraujai gyvūnai, todėl nepatogumų dėl šaltos vandens temperatūros nepajaučia. O, jeigu tai žuvys, kurios neužmiega žiemai, tiesiog sulėtėja jų judesiai.

Žuvininko patirtis: kodėl verta pagalvoti apie įžuvinimą žiemą?
© Fotolia nuotr.

Lietuvoje žiemos metu praktiškai nėra užsiimama įžuvinimu. Taip yra todėl, kad žiemą tam labai sunku rasti gyvos žuvies – daugumos žuvininkystės ūkių darbo specifika neleidžia nuleisti tvenkinio vandens šiam pasidengus ledu ir surinkti jame esančios žuvies pardavimui. Bet dalis akvakultūros ūkių, ypač turinčių pratekančius ir neužšąlančius vandens telkinius, prekiauja gyva žuvimi ištisus metus.

„Jei žmogus nori įžuvinti savo vandens telkinį žiemą ir žino, kaip reikia tai padaryti teisingai, nėra nei vienos priežasties to nedaryti“, – patirtimi dalinasi ūkininkas žuvininkas ir atkreipia dėmesį į tai, jog žiemą būtina įsirengti aeravimo sistemą tam, kad į naują tvenkinį paleistos žuvys neuždustų.

www.vandenstelkiniai.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.