Skirtingi lauko pavėsinės stogo dangos tipai: kuris geriausias?

 (4)
Lauko pavėsinės – tai struktūros, kurios yra naudojamos uždengti dalį jūsų kiemo arba sodo. Pavėsinė neturėtų apimti viso kiemo arba sodo – dalis augmenijai skirto ploto turėtų būti pasiekiama saulei ir lietui. Daugelis namų savininkų labai pamėgo lauko pavėsinių grožį, tačiau tik vėliau jiems paaiškėjo, kad norėtųsi pavėsinių, kurios labiau apsaugotų nuo lauko oro sąlygų.
Skirtingi lauko pavėsinės stogo dangos tipai: kuris geriausias?
© Fotolia nuotr.

Įprastos pavėsinių stogams naudojamos medžiagos, tokios kaip metalas, stiklo pluoštas, plastikas ar audinys, puikiai tinka kaip papildomas sluoksnis, apsaugantis nuo gamtos išdaigų. Jūsų pavėsinės dydis, stilius ir forma gali būti standartiniai arba unikalūs. Dauguma stogo medžiagų gali būti lengvai pritaikomos arba jų dydis gali būti reguliuojamas nukerpant taip, kad atitiktų pavėsinės struktūras ir dizainą.

Ilgalaikis metalinis pavėsinės stogas

Metalinis pavėsinės stogas yra laikomas ilgiausiai išsilaikančiu iš daugelio kitų stogo medžiagų tipų. Puiku yra tai, kad metalinė stogo danga gali būti kerpama ir formuojama taip, kad atitiktų bet kokio dydžio ar formos struktūrą. Yra du pagrindiniai stogo medžiagų tipai, iš kurių galite rinktis. Stogo plokštės turi išsikišimus, kurie yra aukšti ir reikalauja 8 mm varžtų įtvirtinimui.

Gofruota stogo danga yra daug paprasčiau įtvirtinama, nes jai nereikia varžtų. Varinė ir aliuminė plokštės yra panašiai įtvirtinamos ir bus puikus paskutinis akcentas jau pastatytai pavėsinei. Žinoma, geležis yra brangesnė, tačiau džiaugsitės jos ilgaamžiškumu ir tvirtumu.

Pavėsinė, padengta skarda arba aliuminio plokšte, taip pat atrodys gražiai ir kartais netgi ramins – juk dažnai jaučiamės labai gerai, girdėdami lietaus barbenimą į metalinį stogą. Taip pat nieko nėra maloniau, nei sėdėti kiemo pavėsinėje, nepaisant, kokios oro sąlygos.

Pavėsinės su danga iš stiklo pluošto arba plastmasės

Pavėsinių stogai iš stiklo pluošto ar plastmasės taip pat yra ilgalaikiai palyginus su kitomis dangomis ir, be to, nebrangūs. Abi medžiagos yra sukurtos tam, kad praleistų saulės šviesą, tačiau puikiai apsaugo nuo lietaus ir žalingų UV spindulių. Plastikinės panelės dažnai būna skirtingų dydžių ir gali būti lengvai kerpamos, jeigu to prireikia. Stiklo pluošto dangą rasti gali būti sunkiau, tačiau tai taip pat labai geras ir ekologiškas pasirinkimas. Daugelis stiklo pluošto medžiagų gali būti perdirbamos ir taip galite prisidėti prie šiukšlių mažinimo mūsų planetoje.

Pavėsinių danga iš audinio

Medžiaginė pavėsinių danga – tai dar vienas būdas visiškai uždengti pavėsinės struktūrą. Yra daugybė skirtingų tokio tipo dangų. Vienos apsaugo nuo UV spindulių, o tai padės ilgiau išsilaikyti lauko baldams, neleis į vidų prasibrauti šviesai ir karščiui. Daugelis medžiagų yra spalvotos ar įdomaus dizaino – taip galima paversti pavėsinę tikrai stilinga vieta. Burėms naudojamos medžiagos išsilaikys ilgiau, nes jos pagamintos iš audinio, atsparaus saulės spinduliams ir drėgmei.

Lauko pavėsinės stogo dangos gali būti lengvai įsigyjamos internetu, nes čia gausu šių produktų gamintojų ir platintojų. Kai kuriuose tinklapiuose siūloma palyginti skirtingus medžiagų tipus, kuriuos jie siūlo. Rasti ir patvarią, ir gražią dangą yra gana lengva. Peršviečiamas stogas, pagamintas iš plastiko arba stiklo pluošto, yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori atitraukti dėmesio nuo medinės pavėsinės struktūros. Kai kurios dangos gali būti lengvai keičiamos, jeigu norisi pakeisti stilių ar spalvą. Kitas, kartą įtvirtintas, nuimti yra sunkiau. Pastovumas priklauso tik nuo jūsų pasirinkimo, nes daugelis dangų gali išsilaikyti daug metų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.