Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai

 (5)
Tvoros ne tik saugo, bet ir puošia. Vis dėlto, tai, kokią tvorą išsirinksite, labiausiai priklausys nuo konkretaus poreikio. Norėdami privatumo, greičiausiai tversitės medine, metaline ar skardine tvora. Jei jūsų tikslas – įrėminti, aptverti, bet palikti matomą gražiai sutvarkytą sklypą, niekas nepakeis segmentinės ar strypų tvoros. Taigi, prieš renkantis tvorą, pirmiausia reikėtų išsigryninti funkciją, o tik vėliau galvoti apie tvoros spalvą, aukštį, pamatus ir vartelius. Daugiau naudingų patarimų ir skirtingų tvorų ypatybių pateikė Daraupats.lt kalbinti ekspertai.
© UAB Ryterna nuotr.

Metalinės tvoros – stilingos ir patikimos

UAB „Tvora“ atstovo Tautvydo Ščiuplio teigimu, jokia tvora neapsaugos nuo piktų kėslų turinčių žmonių, tad reikėtų galvoti ne tiek apie saugumą, kiek apie tvoros ilgaamžiškumą. Šiuo atžvilgiu mažai kas gali pralenkti horizontalias metalo profilio tvoras. Joms būdinga ypač tvirta konstrukcija iš suvirintų storasienio metalo dalių. Apskritai, patvariausios yra tos tvoros, kurios daromos iš vientisos suvirintos medžiagos, kitaip tariant, monolitinės. Jos virinamos siūliniu arba taškiniu būdu ir neturi papildomų tvirtinimo detalių.

Kiek pigesnės, bet ne mažiau tvirtos – pastaruoju metu išpopuliarėjusios metalinės vertikalių strypų tvoros, kurias galima nesunkiai pritaikyti įvairiems poreikiams. Pasak pašnekovo, tai lemia namų statybos tendencijos: vertikalios tvoros yra paprastos ir universalios, puikiai dera prie vienaukščių stačiakampio gretasienio formos namų, kurie lyg grybai po lietaus dygsta naujuose kvartaluose.
Metalinių tvorų privalumas ir tas, kad jos pasižymi didele stilistine įvairove, svyruojančia nuo moderno iki klasikos. Prie klasikinio eksterjero paprastai siūlomos kalviško tipo tvoros, puošiamos įvairias raštais, ornamentais, detalėmis.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.

Metalinės tvoros sunkiai pasiduoda korozijai, nes yra cinkuojamos karštuoju būdu ir dažomos specialia miltelinio dažymo technologija. Dėl tvirtos konstrukcijos galima rinktis tiek polinį, tiek monolitinį (išliejamą per visą tveriamą perimetrą) pamatą. Verta paminėti pastaraisiais metais labai išpopuliarėjusį surenkamą tvoros pamatą, kuris montuojamas lyg „LEGO“ konstruktorius: monolitinis bortas tiesiog įstatomas po tvoros segmentais. Metalinių tvorų beveik nereikia prižiūrėti: užtenka retsykiais nuplauti, kad nesikauptų dulkės. Kartais pasitaiko, kad dėl mechaninių pažeidimų nuardomas dažų ir cinko sluoksnis ir tvora ima rūdyti – tuomet pažeistą vietą reikia nupurkšti „šaltuoju“ cinku ir iš naujo nudažyti.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.

Skardinės tvoros – šiuolaikiškiems žmonėms

Įmonės „PLATINUM FENCE LT“ vadovas Andridas Tamošauskis pastebi, kad vis daugiau klientų renkasi skardinių tvoralenčių tvoras. Juos motyvuoja noras susikurti saugią, pašalinių žvilgsniams neprieinamą erdvę, šių tvorų ilgaamžiškumas, praktiškumas, spalvų įvairovė. Skardinės tvoros gaminamos iš aukštos kokybės cinkuotų plieno skydų ir papildomai dažomos milteliniu būdu, todėl yra atsparios korozijai ir puikiai atrodo be jokios priežiūros. Skardinės tvoralentės gali būti montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Atskiras skardinių tvorų tipas – žaliuzių tipo tvoros. Jos taip pat pasižymi puikiomis antikorozinėmis savybėmis, yra lengvai montuojamos, dailios ir modernios.

Pasak T. Ščiuplio, tarp skardinių tvorų išskirtine kokybe pasižymi modulinės tvoros iš aliuminio, cinko, silicio lydinio skardos. Dėl oksidacinės plėvelės, susidarančios aliuminiui sąveikaujant su deguonimi, jos nerūdija. Be to, šias tvoras pagaminti palyginti nebrangiai kainuoja, o sugadintą tvoralentę galima pakeisti nejudinant viso segmento. Vienintelis trūkumas – jos nėra tokios tvirtos kaip metalinės tvoros, tačiau ilgaamžiškumu pranoksta kitus variantus. Pašnekovas pastebi, kad šias tvoras dažnai renkasi tie, kurie nori kažko panašaus į medines tvoras, bet lengviau prižiūrimo.

Medinės tvoros – nuolatinės kokybės paieškos

Daliai žmonių medinės tvoros vis tiek mieliausios, nors ir atsieina daugiau rūpesčių. A. Tamošauskis pasakoja, kad siekiant apsaugoti nuo puvimo, saulės poveikio, vabzdžių, grybelio mediena impregnuojama vakuuminiu giluminiu būdu. Taip paruošta tvora gali saugoti iki dvidešimties metų, pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, palyginti su kitais produktais rinkoje. Vienintelis trūkumas – kad ilgainiui išblunka spalvos pigmentas, todėl tvorą reikia kas kelerius metus perdažyti.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.

Dalis įmonių medinėms tvoroms naudoja termiškai apdorotą medieną. Tiesa, ji užima nedidelę rinkos dalį, nes dauguma gamintojų pirmenybę teikia impregnuotai medienai. Apdorojant medieną terminiu būdu, prie aukštos (260°) temperatūros išgarinama visa medienos „gyvastis“. Kadangi atsiveria poros, vėliau medis lengvai išleidžia drėgmę – jam negresia grybelis, parazitai, puvimas, nesusidaro sakai. Apdirbus medį šia technologija jis išlaiko medžio raštą ir šilumą, bet kokybe tampa panašus į plastmasę.

Vis dėlto, tokiu būdu paruošta mediena yra labai brangi, jai reikia papildomos priežiūros, nes nuo ultravioletinių spindulių pradeda pilkėti. Termiškai apdorotas dailylentes būtina padengti kokybiška alyva prieš išnešant į lauką pirmą kartą ir vėliau gali prireikti kartoti. Tačiau iš įmonių praktikos per septynerius metus dar nė vienam klientui nereikėjo to daryti.

Segmentinės tvoros – taupiems ir praktiškiems

Ieškantiems kompromiso tarp kainos ir kokybės verta pasižvalgyti į ažūrines segmentines 2D ir 3D tvoras. Jos užtikrina puikia apsaugą ir estetiškumą. Šios tvoros ypač rekomenduojamos didelių plotų savininkams, nes yra permatomos ir praktiškai ištirpsta erdvėje. Jos nepamainomos ir turint ribotą biudžetą. Palyginti su medinėmis, metalinėmis ar mūro tvoromis, ažūrinės tvoros nėra brangios, tačiau ilgaamžės net ir neskiriant joms jokio dėmesio. Jos gali būti gaminamos iš 4 arba 5 mm storio vielos. Pašnekovai įspėja rinktis ES sertifikuotas tvoras, pagamintas iš kokybiškų medžiagų, o ne pigių pakaitalų.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?