Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai

 (5)
Tvoros ne tik saugo, bet ir puošia. Vis dėlto, tai, kokią tvorą išsirinksite, labiausiai priklausys nuo konkretaus poreikio. Norėdami privatumo, greičiausiai tversitės medine, metaline ar skardine tvora. Jei jūsų tikslas – įrėminti, aptverti, bet palikti matomą gražiai sutvarkytą sklypą, niekas nepakeis segmentinės ar strypų tvoros. Taigi, prieš renkantis tvorą, pirmiausia reikėtų išsigryninti funkciją, o tik vėliau galvoti apie tvoros spalvą, aukštį, pamatus ir vartelius. Daugiau naudingų patarimų ir skirtingų tvorų ypatybių pateikė Daraupats.lt kalbinti ekspertai.
© UAB Ryterna nuotr.

Metalinės tvoros – stilingos ir patikimos

UAB „Tvora“ atstovo Tautvydo Ščiuplio teigimu, jokia tvora neapsaugos nuo piktų kėslų turinčių žmonių, tad reikėtų galvoti ne tiek apie saugumą, kiek apie tvoros ilgaamžiškumą. Šiuo atžvilgiu mažai kas gali pralenkti horizontalias metalo profilio tvoras. Joms būdinga ypač tvirta konstrukcija iš suvirintų storasienio metalo dalių. Apskritai, patvariausios yra tos tvoros, kurios daromos iš vientisos suvirintos medžiagos, kitaip tariant, monolitinės. Jos virinamos siūliniu arba taškiniu būdu ir neturi papildomų tvirtinimo detalių.

Kiek pigesnės, bet ne mažiau tvirtos – pastaruoju metu išpopuliarėjusios metalinės vertikalių strypų tvoros, kurias galima nesunkiai pritaikyti įvairiems poreikiams. Pasak pašnekovo, tai lemia namų statybos tendencijos: vertikalios tvoros yra paprastos ir universalios, puikiai dera prie vienaukščių stačiakampio gretasienio formos namų, kurie lyg grybai po lietaus dygsta naujuose kvartaluose.
Metalinių tvorų privalumas ir tas, kad jos pasižymi didele stilistine įvairove, svyruojančia nuo moderno iki klasikos. Prie klasikinio eksterjero paprastai siūlomos kalviško tipo tvoros, puošiamos įvairias raštais, ornamentais, detalėmis.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.

Metalinės tvoros sunkiai pasiduoda korozijai, nes yra cinkuojamos karštuoju būdu ir dažomos specialia miltelinio dažymo technologija. Dėl tvirtos konstrukcijos galima rinktis tiek polinį, tiek monolitinį (išliejamą per visą tveriamą perimetrą) pamatą. Verta paminėti pastaraisiais metais labai išpopuliarėjusį surenkamą tvoros pamatą, kuris montuojamas lyg „LEGO“ konstruktorius: monolitinis bortas tiesiog įstatomas po tvoros segmentais. Metalinių tvorų beveik nereikia prižiūrėti: užtenka retsykiais nuplauti, kad nesikauptų dulkės. Kartais pasitaiko, kad dėl mechaninių pažeidimų nuardomas dažų ir cinko sluoksnis ir tvora ima rūdyti – tuomet pažeistą vietą reikia nupurkšti „šaltuoju“ cinku ir iš naujo nudažyti.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.

Skardinės tvoros – šiuolaikiškiems žmonėms

Įmonės „PLATINUM FENCE LT“ vadovas Andridas Tamošauskis pastebi, kad vis daugiau klientų renkasi skardinių tvoralenčių tvoras. Juos motyvuoja noras susikurti saugią, pašalinių žvilgsniams neprieinamą erdvę, šių tvorų ilgaamžiškumas, praktiškumas, spalvų įvairovė. Skardinės tvoros gaminamos iš aukštos kokybės cinkuotų plieno skydų ir papildomai dažomos milteliniu būdu, todėl yra atsparios korozijai ir puikiai atrodo be jokios priežiūros. Skardinės tvoralentės gali būti montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Atskiras skardinių tvorų tipas – žaliuzių tipo tvoros. Jos taip pat pasižymi puikiomis antikorozinėmis savybėmis, yra lengvai montuojamos, dailios ir modernios.

Pasak T. Ščiuplio, tarp skardinių tvorų išskirtine kokybe pasižymi modulinės tvoros iš aliuminio, cinko, silicio lydinio skardos. Dėl oksidacinės plėvelės, susidarančios aliuminiui sąveikaujant su deguonimi, jos nerūdija. Be to, šias tvoras pagaminti palyginti nebrangiai kainuoja, o sugadintą tvoralentę galima pakeisti nejudinant viso segmento. Vienintelis trūkumas – jos nėra tokios tvirtos kaip metalinės tvoros, tačiau ilgaamžiškumu pranoksta kitus variantus. Pašnekovas pastebi, kad šias tvoras dažnai renkasi tie, kurie nori kažko panašaus į medines tvoras, bet lengviau prižiūrimo.

Medinės tvoros – nuolatinės kokybės paieškos

Daliai žmonių medinės tvoros vis tiek mieliausios, nors ir atsieina daugiau rūpesčių. A. Tamošauskis pasakoja, kad siekiant apsaugoti nuo puvimo, saulės poveikio, vabzdžių, grybelio mediena impregnuojama vakuuminiu giluminiu būdu. Taip paruošta tvora gali saugoti iki dvidešimties metų, pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, palyginti su kitais produktais rinkoje. Vienintelis trūkumas – kad ilgainiui išblunka spalvos pigmentas, todėl tvorą reikia kas kelerius metus perdažyti.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.

Dalis įmonių medinėms tvoroms naudoja termiškai apdorotą medieną. Tiesa, ji užima nedidelę rinkos dalį, nes dauguma gamintojų pirmenybę teikia impregnuotai medienai. Apdorojant medieną terminiu būdu, prie aukštos (260°) temperatūros išgarinama visa medienos „gyvastis“. Kadangi atsiveria poros, vėliau medis lengvai išleidžia drėgmę – jam negresia grybelis, parazitai, puvimas, nesusidaro sakai. Apdirbus medį šia technologija jis išlaiko medžio raštą ir šilumą, bet kokybe tampa panašus į plastmasę.

Vis dėlto, tokiu būdu paruošta mediena yra labai brangi, jai reikia papildomos priežiūros, nes nuo ultravioletinių spindulių pradeda pilkėti. Termiškai apdorotas dailylentes būtina padengti kokybiška alyva prieš išnešant į lauką pirmą kartą ir vėliau gali prireikti kartoti. Tačiau iš įmonių praktikos per septynerius metus dar nė vienam klientui nereikėjo to daryti.

Segmentinės tvoros – taupiems ir praktiškiems

Ieškantiems kompromiso tarp kainos ir kokybės verta pasižvalgyti į ažūrines segmentines 2D ir 3D tvoras. Jos užtikrina puikia apsaugą ir estetiškumą. Šios tvoros ypač rekomenduojamos didelių plotų savininkams, nes yra permatomos ir praktiškai ištirpsta erdvėje. Jos nepamainomos ir turint ribotą biudžetą. Palyginti su medinėmis, metalinėmis ar mūro tvoromis, ažūrinės tvoros nėra brangios, tačiau ilgaamžės net ir neskiriant joms jokio dėmesio. Jos gali būti gaminamos iš 4 arba 5 mm storio vielos. Pašnekovai įspėja rinktis ES sertifikuotas tvoras, pagamintas iš kokybiškų medžiagų, o ne pigių pakaitalų.

Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai
© Shutterstock nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.