Paprasti patarimai, kaip tinkamai žvyru padengti norimą plotą

 (2)
Žvyras – puikus ir greitas būdas pagražinti sodo takelį ar atskirą zoną, kuris akimirksniu pakeis jūsų kiemą. Jei žvyru pabarstysite tam tikrą plotą sode, greitai ir nebrangiai pakeisite jo išvaizdą. Tačiau nepamirškite, kad žvyras gali išsinešioti po visą sodą, nuo jo sudėtinga nušluoti nukritusius lapus, be to, per žvyro sluoksnį gali išlįsti ir pradėti augti piktžolės. Todėl labai svarbu prieš tai tinkamai pasiruošti.
žvyras
žvyras
© Shutterstock nuotr.

•Prieš pradėdami, kuoleliais ir virve pažymėkite plotą, kurį norite padengti.
•Ploto kraštus paaukštinkite.

Pagalvokite apie akmenėlių dydį

Pagalvokite, kaip bus naudojamas šis plotas ir pagal tai pasirinkite akmenėlių dydį. Labai smulkus žvyras nėra pats geriausias pasirinkimas plotams, kuriais bus daug vaikščiojama, nes jis greitai išbyrės aplinkui. Tačiau didesniais akmenėliais nėra itin patogu vaikščioti.

Paprasti patarimai, kaip tinkamai žvyru padengti norimą plotą
© Shutterstock nuotr.

Žvyras takeliams arba sėdėjimo zonoms

Yra keletas būdų, kaip zoną paruošti prieš padengimą žvyru. Jei ši zona bus skirta sėdėjimui arba tai bus takelis, geriausia būtų tą vietą nukasti apie 10 cm ir patiesti plokščią suspaustą pagrindo sluoksnį, o tada ant viršaus užberti apie 7-10 cm žvyro. Tai būtina, kad žvyras nenugrimztų arba nepasidarytų nestabilus, kai būtų šlapia.

Paprasti patarimai, kaip tinkamai žvyru padengti norimą plotą
© Shutterstock nuotr.


Žvyras dekoratyviniam naudojimui

Jei zona bus dekoratyvinė, galite šiek tiek nukasti paviršių, kad ji būtų plokščia, ir patiesti žolėms augti trukdančią membraną. Pritvirtinkite ją kuoleliais, o ant viršaus paberkite žvyrą. Jei šioje zonoje norėsite ką nors pasodinti, pirmiausia peiliu perpjaukite membraną.

Neleiskite žvyrui išbyrėti aplinkui

Galiausiai reikės nuspręsti, kaip išlaikyti žvyrą jam paskirtoje vietoje. Medienos apvadai yra greitas, lengvas ir nebrangus būdas, tačiau tik tuo atveju, jei linijos yra tiesios. Plytos ir didesni grindinio akmenys yra puiki alternatyva, tinkanti ir kreivoms linijoms, be to, vaizdas bus žymiai gražesnis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kodėl tarakonai išlenda naktį?

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.