Kuo buityje gali praversti skardos žirklės

 (33)
Skardos žirklės yra dar vienas įrankis, kurį vertėtų turėti namuose, mat jos gali kirpti ne tik skardą, o būti kur kas universalesnės.
Kuo buityje gali praversti skardos žirklės
© Shutterstock nuotr.

Kada jos naudojamos

Skardos žirklėmis galite pasitikėti tada, kai reikia kirpti aliuminio ar lydinių lakštus, taip pat plastiką, foliją, laminuotus paviršius ir kita. Tai pat jos gali pasitarnauti daugybėje įprastų namų bei aplinkos darbų: jos naudingos tiesiant ir karpant vielines tvoras, dengiant plieninius stogus ar įrenginėjant vėdinimo ar oro kondicionavimo sistemas. Šio tipo žirklėmis galima kirpti ne tik tiesias, tačiau ir lenktas linijas. Verta pagalvoti ar jas verta laikyti dirbtuvėse ar garaže, o gal kur nors arčiau savęs – jos leidžia labai lengvai atidaryti kietus plastikinius įpakavimus, kuriuose pardavinėjamos smulkios elektronikos prekės (kabeliai, baterijos, ausinės ir kita).

Žirklių skardai yra įvairių. Jos skiriasi savo dydžiu, ergonomiškumu, apsaugomis, funkcijomis bei specifikacijomis. Be abejo, kaip ir daugelis šiuolaikinių įrankių, šios paskirties žirklės turi ir patogią elektrinę savo versiją, taip pat didelėse gamyklose įrengiamos metalo pjovimui skirtos staklės. Paprastam buitiniam naudojimui savininkas, kuris nėra skardininkas, gali rinktis paprastas kombinuotos jėgos žirkles. Jos dažniausiai turi ilgesnes rankenas ir trumpesnes geležtes didesnei kirpimo jėgai pasiekti.

Žirklės dar skirstomos pagal kirpimo geležtės formas. Jos gali būti tiesios, kairinio ir dešininio kirpimo. Turint tiesias žirkles medžiagą galima kirpti tiesiai arba, po truputį pasukant, galima iškirpti ir didesnio radiuso kreivę.

Tikslesnės kreivės kirpimui galima pasirinkti kairines arba dešinines skardos žirkles. Kairinės, kaip ir sako jų pavadinimas, skirtos kirpti kreivėms palinkusioms į kairę (prieš laikrodžio rodyklę), o dešininės – į dešinę (pagal laikrodžio rodyklę).

Kombinuotos jėgos žirklių rankenos arba dalis jų, tradiciškai būna trijų pagrindinių spalvų – geltonos, žalios ir raudonos. Šis žymėjimas atėjo iš aviacijos ir nurodo, kokiam kirpimui žirklės skirtos. Žirklės geltona rankena skirtos tiesioms linijoms ir nedideliems posūkiams, žalios kirps tiesiai ir pagal laikrodžio rodyklę – į dešinę. Raudonos dažniausiai yra kairinės, skirtos kirpti prieš laikrodžio rodyklę (į kairę). Taip pat tas akivaizdžiai matyti - tiesinių žirklių ašmenys yra tiesūs, o tarkime, kairinių - kiek labiau “pasuktos” į reikiamą pusę. Taip pat perkant žirkles, padės ir papildoma informacija ant pakuotės ar žirklių - rasite užrašų tarkime, R ir L, atitinkamai (right- dešinė) ir (left- kairė). Jei jums nereikia vykdyti labai sudėtingų ir specifinių užduočių, o tiesiog norite turėti įrankį po ranka, tiesinės (geltonos) žirklės bus universaliausias pasirinkimas.

Renkantis įrankį geriausia jį išmėginti paėmus į ranką. Jos skiriasi dydžiu bei, natūralu ir svoriu. Jei ruošiatės karpyti nuolatos, atsižvelkite į jų ergonomiškumą bei svorį. Tiesa, jei įrankis reikalingas nereguliariai, reikia prisiminti, kad nedidelės žirklės turi mažiau kirpimo galios nei didesnės ir sunkesnės.

Metalo žirklių priežiūra nėra sudėtinga. Viskas, kas joms gali nutikti - jos gali atbukti, aprūdyti ir atsilaisvinti. Baigus kirpimą reikėtų nuvalyti žirkles sausu skudurėliu nuo dulkių ir galimo purvo. Taip pat žirkles reikia pagląsti kai matote, kad to reikia - jei žirklės pradėjo lankstyti skardą. Žirkles gali prireikti ir sutvirtinti. Tinkamai priveržtos žirklės kerpa nelankstydamos skardos bei nestrigdamos. Kirpti rekomenduojama ne visu geležtės plotu, o tik pusės ar ketvirtadalio įkarpa, ypač kerpant lenkta linija.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.