Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.
© Shutterstock

Medinių kubilų rūšys

Medinius kubilus galima rinktis pagal jų medžiagiškumą bei dydį. Kubilai gali būti gaminami iš skirtingos medienos rūšių. Dažniausiai rinkoje galima rasti nebrangius kubilus pagamintus iš eglės medienos, pušinius kubilus, kubilus iš maumedžio ir brangaus raudonojo kedro kubilus. Lyginant skirtingas populiarias medienos rūšis, eglė yra lengvesnis ir pigesnis medis nei maumedis, tačiau maumedis yra atsparesnis drėgmei, puviniui, taip pat ilgiau išlaiko spalvą.

Nors lapuočių mediena nėra populiari kubilų gamyboje, tačiau rinkoje galima rasti ąžuolinių, uosinių, alksninių variantų. Taip pat galima rinktis kubilus pagamintus iš termiškai apdorotos medienos, kurie atitinkamai kainuoja brangiau. Specialistai sako, kad visgi patys populiariausi kubilai Lietuvoje yra maumedžio kubilai. Ši mediena yra vertinama dėl kietumo bei dėl to, kad tai yra sakinga mediena. Lietuviai rinkdamiesi kubilo dydį, paprastai mėgsta nemažus, 8 žmones talpinančius variantus.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?
© Shutterstock

Kaip vanduo veikia medinį kubilą?

Mediena – natūrali medžiaga, kuri turi savybę, dėl drėgmės ir temperatūros svyravimų, judėti. Medinis kubilas yra nuolatos veikiamas vandens. Vanduo į kubilą yra įpilamas bei išpilamas iš jo, to pasekoje kubilas tai džiūva, tai sudrėksta. Džiūdama mediena traukiasi, o įpylus vandens – išsiplečia. Medinis kubilas, kuris ilgą laiką stovi be vandens, perdžiūva, todėl tarp lentelių esantys tarpai padidėja, o dėl šios priežasties gali atsirasti pratekėjimo problema. Taigi kubilo medienai daug naudingiau, jeigu šiltuoju metų laiku kubile nuolatos yra vandens, kita vertus, tai gali paskatinti bakterijų veisimąsi, todėl kubilo vandenį reikia valyti. Žiemą vandens kubile nereikia laikyti, šaltuoju metų laiku aplinka yra pakankamai drėgna.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?
© Shutterstock

Medinių kubilų priežiūra

Impregnavimas. Medinį kubilą būtina impregnuoti vieną kartą metuose (išlaikant ekologiškumo siekį, tai rekomenduojama daryti tik iš kubilo išorės). Kubilui impregnuoti yra naudojamas medienos antiseptikas, o spalvai atnaujinti galima naudoti medienai skirtą aliejų. Teigiama, kad kaip dalinis impregnantas gali veikti ir vandenyje ištirpinta jūros druska.

Išbrinkinimas. Naują ar ilgą laiką nenaudotą, išdžiuvusį kubilą reikia išbrinkinti. Brinkinimas padeda medienos poroms prisigerti drėgmės, o tai neleis pro šonus lašėti vandeniui. Brinkinimas vyksta labai paprastai, tereikia pripilti kubilą vandens sklidinai ir palikti iki 5 parų. Jeigu kubilas yra pagamintas iš termiškai apdorotos medienos, dažnai šis priežiūros žingsnis nėra būtinas.

Vandens valymas ir kubilo uždengimas. Jeigu šiltuoju metų laiku vanduo yra nuolatos laikomas kubile, kubilą reikia dengti, kad į jo vidų nepatektų nešvarumai. Kadangi dažnai keisti vandenį nėra ekonomiška, kubile nuolat esantį vandenį reikia valyti, kad jame nesiveistų bakterijos. Tam galima pasitelkti įvairias dezinfekcines priemones nuo bakterijų ir dumblių, taip pat galima naudoti priemones skirtas vandens skaidrinimui.

Kubilo priežiūra žiemą. Žiemą, pasinaudojus kubilu, vandenį iš jo reikia išleisti pro dugne esančią angą. Tai reikia padaryti, kad apsisaugoti nuo sušalusio vandens plėtimosi. Sušalęs vanduo gali pažeisti ar netgi sulaužyti medinį kubilą. Kadangi šaltuoju metų laiku aplinkoje pakanka drėgmės, dažnai pavasariop nereikia daryti nieko papildoma.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?

Košmaras jūsų lovoje – patalinės blakės (1)

Dar prieš kelis dešimtmečius patalinės blakės išsivysčiusiose šalyse buvo retas atvejis, tačiau kiekvienais metais ši problema auga – viešbučiuose blakių invazija. Per pastaruosius 8 mėnesius Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuoti beveik 900 blakių atvejai, Lietuvoje per paskutinį ketvirtį kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ gavo per 140 iškvietimų naikinti šiuos kraujasiurbius.