Kaip prižiūrėti Kalėdų eglutę, kad ji žaliuotų visas tris savaites

 (4)
Visada smagu, kai Kalėdinė eglutė džiugina mus savo žalumu ir sveika išvaizda. Tiesa, šiais laikais, kai gyvos eglutės pradedamos graibstyti jau mėnesio pradžioje, šventinio laikotarpio pabaigoje gali iškilti problemų. Kaip jas išlaikyti žalias ir netgi padidinti šansus, kad eglutės auginamos vazonėlyje prigis grunte?
Kaip prižiūrėti Kalėdų eglutę, kad ji žaliuotų visas tris savaites
© Shutterstock nuotr.

Kirstos eglutės kambario temperatūroje išsilaiko tam tikrą laiką, tad kuo vėliau ją įsigysite, tuo daugiau šansų, kad jos išliks gyvybingos visą šventinį laikotarpį nuo Kūčių iki Trijų karalių. Vidutiniškai kirstos eglutės savo išvaizdą išlaiko apie 3-4 savaites.

Kaip rūpintis kirstine eglute.

Nors eglutės vazonėlyje turi savo privalumų – ją galima persodinti, be to, ji nemeta spyglių, tačiau turi ir vieną trūkumą: tokios eglutės yra žemesnės (auginamos maždaug iki 1,5 m). Geriausia ją pirkti vietoje, medelyne, kur galima išsirinkti kertamą eglutę. Vis dėlto, dauguma kirstinių eglučių parduodamos jau nukirstos įvairiose prekyvietėse. Pagrindiniai dalykai, kuriais reikėtų pasidomėti perkant tokią eglutę yra laikas, kada eglutė kirsta bei jos būklės įvertinimas. Patikrinkite spyglius – jei jie žali, nėra sausi ir nebyra šakelę vos paėmus į rankų, medelio būklė yra normali.

Kaip palaikyti gyvybę. Receptas pats paprasčiausias – vanduo. Medelis turi gauti užtektinai vandens, tai reiškia, kad turėsite ne tik užtektinai pripilti jo į stovą, tačiau ir nuolat papildyti. Jei yra galimybė, reikėtų apipurkšti eglutės šakeles vandeniu.

Taip pat ypatingai svarbu nusipirkus anksčiau nukirstą eglutę pašalinti apie 3 cm jos kamieno ties kirtimu. Šviežiai nukirstas medelio paviršiaus kirtimas užsitraukia po kelių valandų ir "apsaugo" medelį nuo galimybės vartoti vandenį. Tai nėra naudinga, tad net jeigu pirkote medelį nukirstą vietoje, nereikėtų gaišti daugiau nei 3-4 valandas vežant jį namo. Dėl visa ko galite atlikti analogišką veiksmą.

Vieta. Renkantis vietą eglutei reikia atsižvelgti ne tik į patogumą ir namų apstatymą, tačiau parinkti tokią vietą, kur ji gaus nedaug šilumos – tai trumpina jos gyvavimo laiką. Venkite statyti ją šalia radiatorių, židinių, krosnelių, taip pat geriau laikyti kambaryje be grindinio šildymo ar tokiu atveju po apačia patieskite kilimėlį. Teigiama, kad kirstam medžiui kenkia ir ilgas buvimas tiesioginėje saulėje, tačiau turint omenyje mūsų klimato sąlygas, dėl šio aspekto galima nesirūpinti.

Eglutės vazonėliuose.

Jei norite auginti eglutę vazonėlyje, tai bus kiek paprasčiau. Pirmiausia, tokios eglutės nereikės tiek dažnai laistyti, o jeigu planuojate medelį persodinti lauke – apskritai lieti gana saikingai.

Svarbiausia, jei po Kalėdų norėsite persodinti eglutę kieme, yra medelio pernelyg netrikdyti. Vienas blogesnių sprendimų būtų ją tręšti, kadangi taip eglutė taps gyvybingesnė, „pabus“ ir pradės augti. Vėliau atsidūrus vėsioje aplinkoje, ji gali žūti.

Taip pat gera mintis ir pačią eglutę į kambarį įnešti kuo vėliau, kadangi ilgas laikotarpis kambario temperatūroje didina jos gyvybingumą. Tai nėra bloga žinia, jei tiesiog norite pasidžiaugti medeliu, tačiau nieko gero, jei planuojate jį persodinti.

Eglutei gali pakenkti ir labai staigus temperatūros pokytis. Todėl rekomenduojama vazoninę eglutę pirma bent parą palaikyti tarpinės temperatūros patalpoje, kurioje būtų ne taip šalta kaip lauke, tačiau temperatūra nesiektų kambario (tam tiks garažas, veranda ir panašios patalpos). Panašiai pratinti prie šaltesnio oro medelį reikėtų pavasarį, prieš išnešant jį į lauką. Medelį prieš išnešant į lauką (kovo-balandžio mėnesiais) geriau laikyti ne kambario, o vidutinėje temperatūroje.

Ketinantiems pavasarį sodinti savo Kalėdų eglutę savo kieme taip pat reikia žinoti, kad yra du skirtingi vazonėliuose augintų eglučių tipai. Vienos auginamos grunte ir prieš keli mėnesiai prieš prekybos sezoną patalpinamos į vazonėlį. Kitas variantas, kai eglutės auginamos vazonėlyje nuo sodinuko, tačiau tokie medeliai yra smarkiai brangesni. Nuo pasodinimo būdo nedaug priklauso būklė per šventines savaites, tačiau tai itin svarbus veiksnys norint kad pavasariop pasodinta eglutė prigytų. Persodinti į gruntą pirmąją rūšį šansai visiškai minimalūs, o štai antroji medelių rūšis prigyti gali, nors paprastai maždaug 4 iš 10 eglučių vis viena neprigyja grunte ir žūsta.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.