Ką reikėtų žinoti apie vapsvų naikinimą

 (20)
Pilkšvas kur nors palėpėje, namo kampe ar kitoje vietoje susuktas vapsvų lizdas yra labai prastos naujienos. Apsigyvenusios šalia jos namų valdai nepridės nieko teigiamo, o tik padidins riziką vieną dieną būti sugeltam. Bėda ta, kad vapsva nėra nekenksminga kaip koks kurmis ar tarakonas – jei mėginsite ją išvyti, ji greičiausiai ginsis ir jos gynyba jums gali baigtis liūdnai. Tad ar verta tokius lizdus naikinti, ir ar reikėtų tai daryti pačiam?
Ką reikėtų žinoti apie vapsvų naikinimą
© Shutterstock nuotr.

Vabzdžių įkandimams alergiškiems žmonėms geriausias sprendimas būtų atsisėsti prie kompiuterio, susirasti profesionalią įmonę ir paskambinti jiems su savo pasiūlymu. Jūsų jautrumas ar alergija nepadaro jūsų prastesniais ir tikėtina, kad susitvarkytumėte ir patys, tačiau yra dalykų, kuriais geriau nerizikuoti. Šalies spaudoje kartas nuo karto aprašomi įvykiai apie nuo vapsvos, bitės ar širšės įkandimo mirusius žmones ir jūs tikrai nenorite dėl šios priežasties vieną dieną atsidurti naujienose.

Ką prisiminti, jei nutarėte naikinti vapsvas patys.

Geriausia to imtis anksti, kol vapsvos dar nespėjo suformuoti lizdo, gegužės- birželio mėnesiais,šiek tiek uždelsus dar galima mėginti naikinti mažą lizdą. Kuo didesnis lizdas, tuo didesnė rizika. Tokiu metu vapsvas galima gaudyti gaudyklėmis, o jeigu lizdas jau susuktas – paveikti insekticidais. Gaudyklių galima įsigyti sodininkams skirtose parduotuvėse.

Prie lizdo geriausia eiti jau švintant, anksti ryte arba jau temstant ar sutemus, vėlai vakare. Nedarykite to dieną – tokiu metu jos bus labai aktyvios. Geriausias būdas apsisaugoti – ateiti "į svečius" su bitininko kostiumu, jį galite pasiskolinti. Neikite neatsakingai tiesiog susikišę drabužių ar apsivynioję veidą šaliku.

Siūlomi du vapsvų lizdo naikinimo būdai. Pirmasis – saugiu paros metu prisiartinti prie lizdo su storesniu plastikiniu maišu, apgaubti jį iš apačios ir lizdą nukabinti. Tuomet sunaikinti specialiomis purškiamomis priemonėmis. Kai kas lizdo naikinimui siūlo ir karštą arba muiluotą vandenį. Jei lizdo apgaubti maišu nepavyksta (pavyzdžiui, lizdas įkurtas kertėje), gali tekti kviesti profesionalus arba imtis insekticidų.

Jei lizdo naikinimui nusprendėte naudoti insekticidus, būtinai perskaitykite instrukcijas ir atidžiai jų laikykitės. Tai atrodo elementarus patarimas, tačiau didelė žmonių dalis instrukcijas ignoruoja, o šiuo atveju to daryti nereikėtų.

Didžiausios klaidos.

Dienos metu vapsvos yra aktyvios, todėl dieną saugiausia yra nieko nedaryti ir palaukti, kol jos pasiruoš nakčiai ir taps neaktyvios.

Daugelis purškiamų preparatų specialistų laikomi neefektyviais ar trumpalaikiais. Ypač uodus atbaidantys purškalai, kurie kartais naudojami iš nežinojimo – jie neveiksmingi, o jūsų pastangos gali suerzinti vabzdį.

Pastangos uždengti vapsvų lizdą. Kartais žmonės pastebi, kad lizdas įkurtas tokioje vietoje, kad jis lengvai gali būti tiesiog uždengtas. Tuomet ieškoma priemonių, landa, pro kurią įskrenda vapsvos užtaisoma ir laukiama, kol vapsvos pritrūkusios maisto nusibaigs. Tai klaida, nes vapsvos aktyviai ieškos išėjimo ir jį ras. Kartais tuo išėjimu gali tapti namų vidus.

Saugumo patarimai:

Nemosuokite rankomis, jeigu aplink skraido vapsva (ar bitė), geriausia būti ramiai, nes rankų judesiai jas tik dar labiau suerzina. Žinoma, stebėkite, ar situacija neblogėja ir spėkite laiku pasitraukti.

Jei jums įgėlė vapsva ir esate alergiški, visuomet su savimi nešiokitės adrenalino, kuris suleidžiamas iškart po įkandimo. Jei nesate alergiški ar bent iki šiol nebuvote, po įkandimo atidžiai stebėkite organizmo reakciją, ant įgėlimo vietos galite uždėti kažką šalto ar perpjautą svogūną. 

Pastebėjus bet kokią komplikaciją (bėrimas, svaigimas, vėmimas ar kita) reikėtų kuo greičiau važiuoti į artimiausią gydymo įstaigą. Kita vertus, skausmas, dilgčiojimas, patinimas ir kiti nedideli nemalonūs pojūčiai laikomi įprastais įgėlus vapsvai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.