Darau pats: medinė fasadinė namo tvora ir varteliai

 (30)
Savo namą besistatantis tinklaraštininkas Raituzas dalijasi tvoros ir vartelių įrengimo tvarka ir iliustracijomis.
Darau pats: medinė fasadinė namo tvora ir varteliai
© Shutterstock nuotr.

Kaip ir bet kokiam rimtesniam statiniui pradžiai reikia turėti projektą. Taigi fasadinei tvorai buvom pasidarę projektėlį, kuri mums architektas padarė kaip bonusą prie mūsų namo projekto.

Iš pradžių buvo išlietas pamatukas po busimais tvoros stulpais. Pamatukas buvo išgręžtas 1,2 gylio ir į vidų buvo įleista suvirintas armatūros karkasas:

Tvoros stulpus mūrijo tas pats meistras Rytis, kuris mūrijo lauko židinį. Klinkerio plytos buvo pasirinktos tos pačios, kaip ir židiniui.

Liejant stulpų pamatus, prieš tai buvo išvedžioti visi laidai, kurių prireiks vartų ir vartelių valdymo automatikai. Čia neaprašinėsiu, kiek ir kokių laidų reikia, nes tai priklauso nuo valdymo automatikos, kurią Jūs statysite vartams. Be to, kaip ir kaip planavau laidus, vis tiek per mažai atsivedžiau laidų t.y. varteliams nepadariau skambučio, dėl to vėliau teko statyti bevielį audiofoną.

Karšta vasaros dieną arba kai lijo lietus stulpų mūrijimas atrodė taip:

Sumūrijus stulpus tuščiaviduris stulpų vidus buvo užpildytas betonu:

Stulpų "kepures" gaminome iš granito ir jas užsakėme pas meistrą, kuris mums darė vidinio židinio akmens apdailą:

Tarp stulpų pamatuko nusprendžiau nebetonuoti, o tarp stulpų padėjau vejos bortelius:

Tvoros lentoms tvirtinti, paruošiau medinius tašus 45x70, kuriuos pritvirtinau vertikaliai prie stulpo nerūdijančio plienos smeigėmis ir varžtais.

Kad liktų tarpas tarp mūro ir tašo dėjau dvi poveržles tarp jų:

Tvoros lentas dėjau iš pušies 120mm pločio ir 24mm storio. Lentas du kartus padengiau dažais:

Vėliau buvo užsakyti kiemo vartai ir varteliai pas kalvius iš rajono. Vilniuje, tokie kalvio darbai beveik dvigubai kainavo. Man patiko tai, kad su kalviu sutarėm, kad paruošus vartų ruošinius, bus galima juos apžiūrėti ir jei kas blogai, eigoje iškart pakoreguoti.

Čia įdedu nuotrauką, kaip buvo ant paruošto vartų ruošinio koreguojamas vartų dizainas:

čia jau perdarytas:

Sumontuoti varteliai:

Sumontuoti vartai:

Taip pat sumontuojama vartų automatiką. Iš pradžių buvo planuota, kad vartai bus atidaromi į vidinę kiemo pusę, bet vėliau nusprendėm, kad tikrai bus patogiau jei vartai atsidarinės į gatvę. Teko šiek tiek pakeisti išvestų fotodaviklių montavimo vietas:

Galutinis vaizdas, kurio esam labai patenkinti :)

Preliminari sąmata:

Armatūra, cementas, žvyras: 140 eurų
klinkeris: 870 eurų
pamatų liejimas, mūro darbai: 885 eurai
Granito keupurėlės+ darbas: 465 eurai
Mediena: 230 eurų
Dažai: 115 eurų
Tvirtinimo medžiagos: 87 eurai
Vartai ir varteliai+darbas 1045 eurai
Valdymo automatika, elektros spyna varteliams + darbas 695 eurai

Šaltinis: raituzonamas.blogspot.com 

Nuotraukos autoriaus

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.