7 medinio kubilo priežiūros ir naudojimo patarimai

 (10)
Atsipalaidavimas kubile yra pramoga visais metų laikais, tačiau ypatingai ji suaktyvėja vasarą, kai nuo namų ar pirties iki kubilo gali nueiti nors ir basas. Jei ir jūs, susižavėjęs tokia perspektyva, sumanėte kubilą įsigyti, pastebėsite, kad jie gaminami ne vien iš medienos.
7 medinio kubilo priežiūros ir naudojimo patarimai
© Shutterstock nuotr.

Būsime atviri - medinis kubilas, lygiai taip pat kaip medinė tvora ar paprastų lentų terasa reikalauja daugiau priežiūros nei jo broliai iš modernesnių medžiagų. Kita vertus, medinio kubilo pusėje stovi du dalykai, kurių nepakeis jokia nauja medžiaga - natūralumas ir tradicijos. Tad kaip rūpintis jūsų mediniu kubilu?

1. Išbrinkinimas. Naujai naudojamą medinį kubilą reikia išbrinkinti. Brinkinimas padės medienos poroms prisigerti drėgmės ir neleis pro šonus lašėti vandeniui. Naujas kubilas iš tiesų turi būti šiek tiek nesandarus (tik šiek tiek – jei į tarpą galite įkišti pirštą, vadinasi, jau kažkas negerai). Plastikiniai ar kitų medžiagų (pavyzdžiui, nerūdijančio plieno) kubilai tokios problemos neturi. Termiškai apdorotos medienos kubilai taip pat pasižymi ženkliai mažesniu laidumu, o gerai iš tokios medienos pagamintų kubilų gali nebereikti brinkinti.

Brinkinimas vyksta paprastai – tiesiog reikėtų pripilti kubilą vandens sklidinai ir palikti iki 5 parų.  

2. Impregnavimas. Impregnavimas bent iš dalies apsaugo medieną nuo neigiamo drėgmės poveikio. Tai reikėtų atlikti bent kartą per metus. Tiesa, medinį kubilą greičiausiai pasirinkote dėl natūralumo, todėl verčiau impregnantu ar antiseptiku padengti kubilo išorę, o ne jo vidų. Jei norite, kad mediena išlaikytų savo spalvą, kubilo lentas iš išorės galite padengti natūraliu medienos aliejumi. Taip pat teigiama, kad kaip dalinis impregnantas gali veikti ir vandenyje ištirpinta jūros druska.

3. Drėgmė. Kubilo mediena neturi perdžiūti. Žinoma, jeigu taip ir atsitiko, tai nėra tragedija - tiesiog turėsite kubilą iš naujo išbrinkinti. Todėl patartina šiltuoju metų laiku kubilą laikyti pripiltą, o jeigu prireikė jį išleisti (norite pavalyti ar ką nors pataisyti), nereikėtų palikti jo ilgam. Atsižvelkite į tai, kad kubilo nereikia prileisti iki pat viršaus (natūralu, kad įšokę žmonės jo lygį pakels ir vanduo liesis). Reikėtų palikti bent 10-15 centimetrų vandens iki viršaus, žinoma, žiūrėkite pagal patogumą.

4. Žiema. Ankstesnis patarimas galioja šiltuoju metų laiku. Nors kubilą naudojate ir žiemą (o kai kurie teigia, kad tik tada ir atsiskleidžia tikroji karšto kubilo magija), geriau vandens jame nuolat nelaikyti. Savaime suprantama, tai apsaugo nuo sušalusio vandens plėtimosi ir rizikos pažeisti ar netgi sulaužyti medinį kubilą. Gera žinia ta, kad žiemą pakanka drėgmės iš aplinkos, todėl dažnai pavasariop nereikia daryti nieko papildomai. Tiesa, jeigu vanduo vis tik sunkiasi, galite iš naujo pabrinkinti kubilą ar tiesiog šiek tiek paveržti ant kubilo esančius lankus.

7 medinio kubilo priežiūros ir naudojimo patarimai
© Shutterstock nuotr.

5. Uždengimas. Atrodo elementaru, tačiau kubilą, kurio nenaudojate, geriausia yra uždengti. Tai daroma dėl šiukšlių, gyvūnų patekimo į vandenį, o jeigu turite mažų vaikų, nebloga mintis tai atlikti dėl jų saugumo. Gamintojų kubilai dažnai yra komplektuojami jau su dangčiu. Jei pirkote be dangčio, galite jį arba pasigaminti ar naudoti plėveles – jos bent jau apsaugos nuo šiukšlių.

6. Vandens keitimas ir valymas. Kaip ir minėta, kubilo medienai daug naudingiau, jeigu jame nuolatos bus vandens. Kadangi dažnai keisti vandenį yra nelabai ekonomiška, patariama vandenį valyti. Tam skirtos įvairios cheminės dezinfekcinės priemonės nuo bakterijų bei dumblių bei priemonės vandens skaidrinimui. Praktiškai tos pačios priemonės naudojamos ir lauko baseinuose. Tai ne tik padės geriau apsaugoti medieną, tačiau ir jus pačius – natūralu, kad nešvariame vandenyje veisiasi daugiau bakterijų.

Aktyviai naudojantis kubilu, vandenį reikia valyti reguliariai. Jeigu ilgą laiką pamiršote tai padaryti, tokiu atveju atliekama vadinamoji „šoko procedūra“. Jai naudojami produktai, sudėtyje turintys bromo, aktyvaus deguonies arba chloro.

7. Švara. Prieš maudynes kubile patartina būti nusiprausus po dušu – juk jeigu į kubilą sulips 6 žmonės, turintys tikslą jame nusiplauti purvą, greitai jame būti smagu nebus nei vienam.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.