4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos

 (8)
Tradicinė pirtis įrengta prie nuosavo namo ar sodo namelio – pramoga ir malonumas, kuriuo galima džiaugtis ne tik šiltais vasaros mėnesiai, bet ir paspaudus šaltukui. Pirtis yra ypatingas statinys, nes joje sąveikauja drėgmė, oras bei karštis, tad tokio statinio įrengimas nėra itin paprastas uždavinys. Tam, kad statydami pirtį išvengtumėte nesklandumų, siūlome pasimokyti iš dažnai pasitaikančių pirties įrengimo klaidų.
© Fotolia

Medienos pirkimas iš nepatikimų gamintojų

Mediena tiek pirties išorės, tiek vidaus apdailoje – jaukumo, natūralumo, estetiškumo garantas, tačiau reikia neužmiršti, kad mediena turi ne tik atrodyti gerai, bet ir būti tvirta, kokybiška, tinkamai apdorota. Pirties įrengimui paprastai tinka daugelis medžių – kedras, liepa, kiek rečiau drebulė ar juodalksnis. Žinoma rąstinėse pirtyse aukščiausias pozicijas laiko spygliuočiai, iš kurių aiškus lyderis yra pušis. Kartais, siekdami sutaupyti, žmonės perka pigesnes lentutes, kurios parduodamos pakuotėmis, todėl jų negalima apžiūrėti. Specialistai rekomenduoja pirkti medieną tokioje vietoje, kur be didesnio vargo galėsite apžiūrėti dailylentes. Apžiūrint dailylentes sienų apdailai, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ant blogosios pusės jos būtinai turi būti išlengvintos (prafrezuotos) su keletu įpjovų, kurios užtikrina mažesnį medienos vaikščiojimą bei oro cirkuliaciją.

Netinkamas gultų įrengimas

Labai svarbu tinkamai parinkti gultų aukštį, nes jis įtakoja patogų buvimą pirtyje (pavyzdžiui: jei teks sėdėti per žemai – žmogui bus per vėsu, jei per aukštai – bus per karšta). Specialistai pataria, jog tarp viršutinio gulto ir lubų būtų paliktas ne didesnis nei 1,2 m tarpas, taip karštis nesikaups labai aukštai palubėje ir kartu tai yra pakankamai aukštai, kad sėdinčiajam per daug nekaistų galva. Rekomenduojama, kad žemiausias gultas būtų įrengtas 20-30 cm aukštyje, išlaikant 15-30 cm atstumą nuo krosnies. Jei planuojate kaitintis gulėdami, patariama, kad viršutinis gultas būtų 70-80 cm; 1,2 m atstumu nuo grindų.

4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos
© Shutterstock

Netinkamas krosnelės pasirinkimas

Krosnelės pasirinkimas yra vienas svarbiausių uždavinių įrenginėjant pirtį. Nuo krosnelės galingumo bei tipo priklauso pačios pirties tipas, jos įkaitimo laikas, eksploatacija, kaitinimosi galimybės, priešgaisriniai reikalavimai ir kita. Dažniausia su krosnele susijusi klaida – neteisingai parinktas galingumas. Renkantis krosnelės galingumą, svarbu atsižvelgti į pirties dydį, jos apšiltinimą, ventiliaciją (pavyzdžiui: jei pirtyje įrengta priverstinė ventiliacija, reikės galingesnės krosnelės).

Vėdinimo svarbos neįvertinimas

Ventiliacijai pirtyje reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes būtent ji nulemia malonų ir patogų buvimą pirtyje. Ventiliacija pirtyje gali būti priverstinė (mechaninė, su ventiliatoriumi) arba natūrali. Svarbu pabrėžti, kad oras pirtyje turi nuolat cirkuliuoti, maždaug 7-8 kartus per valandą. Pavyzdžiui: 20 m3 pirties patalpoje per valandą turi būti ištraukta ne mažiau 120 m3 oro. Esant blogai pirties ventiliacijai, ne tik joje esantis žmogus jausis nepatogiai, bet ir yra didelė tikimybė, kad medienos apdaila pradės pelyti ir pūti. Natūrali ventiliacija remiasi šalto ir šilto oro srautų judėjimu: ertmė oro padavimui įrengiama po krosnele, o ištraukos anga įrengiama pirties viršutinėje dalyje (tam tinkamiausia vieta yra viršutiniame kampe, virš viršutinio gulto). Priverstinės ventiliacijos, kurioje oro srautų judėjimą užtikrina ventiliatorius, išplanavimas yra priešingas – padavimo anga įrengiama virš krosnelės, o ištraukimo po gultais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos (8)

Tradicinė pirtis įrengta prie nuosavo namo ar sodo namelio – pramoga ir malonumas, kuriuo galima džiaugtis ne tik šiltais vasaros mėnesiai, bet ir paspaudus šaltukui. Pirtis yra ypatingas statinys, nes joje sąveikauja drėgmė, oras bei karštis, tad tokio statinio įrengimas nėra itin paprastas uždavinys. Tam, kad statydami pirtį išvengtumėte nesklandumų, siūlome pasimokyti iš į dažnai pasitaikančių pirties įrengimo klaidų.

Lauko židinio priežiūros ypatumai (1)

Nuosavame kieme įrengtas lauko židinys yra funkcionalus, estetiškas ir teigiamas emocijas teikiantis mažosios architektūros statinys. Tam, kad be didesnių nesklandumų galėtumėte džiaugtis jo teikiamais malonumais, reikia tinkamai jį prižiūrėti. Pateikiami kelis patarimus, kaip tai padaryti.

Lauko židinys: ką reikia žinoti apie šį šilumą ir jaukumą teikiantį statinį? (3)

Lauko židinys paprastai asocijuojasi su šiluma, skaniu keptu maistu ir jaukiais vasaros arba ankstyvo rudens vakarais praleistas gryname ore su šeima bei draugais. Norintiems įsirengti šį maloniai nuteikiantį statinį savo individualaus namo ar sodybos rekreacinėje zonoje, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti tinkamai.

Piktžolės: kaip jas naikinti saugiai? (2)

Piktžolės – gerai prigyjančios, lakios ir nereiklios, tad jų atsiradimo darže ar vejoje išvengti praktiškai neįmanoma. Šios nelaukiamos kiemo bei sodo parazitės ne tik atrodo neestetiškai, bet ir eikvodamos mineralines medžiagas, stelbia šalia augančius augalus. Pristatome kelis neagresyvius naikinimo būdus, kurie padės atsikratyti piktžolėmis.

Malkinė: kurioje sklypo vietoje ją statyti? (3)

Tinkamam malkų laikymui, kuris garantuotų jų kokybės išlaikymą bei teikiamą naudą, apgalvotai parinkta vieta individualaus namo ar sodybos kieme yra be galo svarbi. Malkinė ir jos vieta turi įtakos jūsų patogumui bei kiemo išvaizdai. Tad ruošiantis statyti šią konstrukciją, visų pirma turite nuspręsti kur ją statysite.

Kokią pirtį statyti geriau: rąstinę ar karkasinę? (6)

Pirtis – nuo seno yra neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis. Ši vieta asocijuojasi ne tik su švara bei sveikata, bet ir su patogumu, atsipalaidavimu, poilsiu. Statant pirtį daug dėmesio yra skiriama jos teisingam išplanavimui, įrengimui, skoningai atrodančiam interjerui, komfortiškumui. Šiandien galima rinktis iš įvairiausių pirčių rūšių, šioje publikacijoje aptarsime dvi iš jų: rąstinę bei karkasinę pirtį.

Praktiški patarimai, kaip kovoti su uodais (2)

Sušilus orams, vis daugiau laiko yra praleidžiama gryname ore. Ilgi pasivaikščiojimai ir pasisėdėjimai po atviru dangumi dažnai užsitęsia iki vėlyvo vakaro, tačiau tokį pasibuvimą gali lengvai sugadinti įkyrieji kraujasiurbiai – uodai. Tad kaip su jais kovoti?

Žvyro danga: jos privalumai bei trūkumai (3)

Žvyras, skalda – pigi, paprasta ir estetiškai patraukli medžiaga sodo takeliui ar atskirai jo zonai padengti. Tokia danga yra palyginus nebrangi bei lengvai įrengiama. Kita vertus, dėl akmenėlių smulkumo, jie gali išsinešioti po sodo erdvę. Taigi ši danga turi ir pliusų ir minusų, kviečiame plačiau susipažinti su jais.

Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus

Artėjant vasarai, pradedame galvoti apie laisvalaikio leidimą gryname ore. Balkonas, terasa ar pavėsinė artimiausiu metu taps ilgų pasisėdėjimų vieta, kurioje gera leisti laiką su knyga rankose ar tiesiog šnekučiuojantis su šeima bei draugais. Tam, kad būtų užtikrintas patogus buvimas po atviru dangumi ir kad sukurtumėte jaukią tokių pasibuvimų vietą, svarbu tinkamai išsirinkti lauko baldus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tai padaryti.

Metalinė tvora: privalumai bei trūkumai (7)

Tvora – individualaus namo sklypo dalis, atliekanti kelias svarbias funkcijas: estetinę, saugumo bei privatumo. Metalinės tvoros yra ilgaamžės tvoros, pasižyminčios rūšių įvairove. Tad kokie yra šių tvorų pliusai bei minusai?

Dažnos vejos priežiūros klaidos, kurių reikia stengtis išvengti

Veja – ne tik estetiškas, akiai patrauklus žalias kiemo plotas, bet ir gyvas organizmas, kurį reikia tinkamai prižiūrėti. Graži ir sveika veja reikalauja nemažai pastangų. Pristatome dažnai daromas vejos priežiūros klaidas, kurių reikia stengtis išvengti, norint džiaugtis nuostabiai žaliu plotu.

Sėjame veją – kaip teisingai išsirinkti sėklų mišinį?

Ką daryti, kad mūsų kiemo veja būtų tokia pat graži, kaip ir už tvoros įsikūrusio kaimyno? Ko imtis, kad gražios svajonės apie nuostabią veją virstų realybe? Atsakymus į daugelį mums rūpimų klausimų žinotume, įvertinę, kuo skiriasi žolių sėklų mišiniai ir kuris iš jų tinkamiausias mūsų vejai.

5 laistymo klaidos, kurias daro nepatyrę sodininkai

Pavasaris – sodininkams vienas labiausiai užimtų laikotarpių, kai sodo darbai įsibėga ir vos spėjame suktis. Gamtai kaip reikiant atbudus ne tik planuojame, kokias gėlynais ir želdynais puošti sodo erdves, kaip atbaidyti kenkėjus, bet ir kaip išlaikyti norimą augalų žalumą ištisą sezoną. Klaidų, laistant augalus, daro ir naujokai, ir sodininkaujantys ne vienerius metus. Kaip teisingai laistyti sodo augalus ir neleisti jiems išdžiūti pataria „Fiskars“ apželdinimo ir sodo priežiūros specialistė Kati Jukarainen.

5 aspektai, padėsiantys pasirinkti tinkamiausią tvoros variantą (4)

Tvora aplink namus suteikia mums daugiau privatumo, sulaiko iš aplinkos sklindantį triukšmą ar apsaugo mūsų vaikus bei augintinius nuo įvairiausių nutikimų. Taip pat tvora gali tarnauti kaip eksterjero dalis, kuri padidina sklyupo vertę ir suteikia kiemui gražią išvaizdą. Dabartinėje rinkoje vyrauja įvairių formų, medžiagų, kainų ir tipų tvoros. Pateikiame penkis aspektus, į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis jums tinkamiausią tvoros variantą.

Terasa: kokią medieną pasirinkti? (13)

Prie nuosavo namo ar sodo namelio pastatyta medinė terasa ne tik atrodo estetiškai patraukliai, bet šiltuoju sezonu tampa tikru traukos centru, kuriame ypatingai gera leisti laisvą laiką skaitant knygą, gurkšnojant gėrimą, bendraujant su šeima bei draugais. Terasos įrengimas nėra itin sunkus statybos procesas, tačiau dėl medienos rūšių įvairovės, gali būti sunku išsirinkti tinkamiausią statybinę medžiagą. Kviečiame susipažinti su medienos rūšimis, naudojamomis statant terasas.