4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos

 (8)
Tradicinė pirtis įrengta prie nuosavo namo ar sodo namelio – pramoga ir malonumas, kuriuo galima džiaugtis ne tik šiltais vasaros mėnesiai, bet ir paspaudus šaltukui. Pirtis yra ypatingas statinys, nes joje sąveikauja drėgmė, oras bei karštis, tad tokio statinio įrengimas nėra itin paprastas uždavinys. Tam, kad statydami pirtį išvengtumėte nesklandumų, siūlome pasimokyti iš dažnai pasitaikančių pirties įrengimo klaidų.
© Fotolia

Medienos pirkimas iš nepatikimų gamintojų

Mediena tiek pirties išorės, tiek vidaus apdailoje – jaukumo, natūralumo, estetiškumo garantas, tačiau reikia neužmiršti, kad mediena turi ne tik atrodyti gerai, bet ir būti tvirta, kokybiška, tinkamai apdorota. Pirties įrengimui paprastai tinka daugelis medžių – kedras, liepa, kiek rečiau drebulė ar juodalksnis. Žinoma rąstinėse pirtyse aukščiausias pozicijas laiko spygliuočiai, iš kurių aiškus lyderis yra pušis. Kartais, siekdami sutaupyti, žmonės perka pigesnes lentutes, kurios parduodamos pakuotėmis, todėl jų negalima apžiūrėti. Specialistai rekomenduoja pirkti medieną tokioje vietoje, kur be didesnio vargo galėsite apžiūrėti dailylentes. Apžiūrint dailylentes sienų apdailai, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ant blogosios pusės jos būtinai turi būti išlengvintos (prafrezuotos) su keletu įpjovų, kurios užtikrina mažesnį medienos vaikščiojimą bei oro cirkuliaciją.

Netinkamas gultų įrengimas

Labai svarbu tinkamai parinkti gultų aukštį, nes jis įtakoja patogų buvimą pirtyje (pavyzdžiui: jei teks sėdėti per žemai – žmogui bus per vėsu, jei per aukštai – bus per karšta). Specialistai pataria, jog tarp viršutinio gulto ir lubų būtų paliktas ne didesnis nei 1,2 m tarpas, taip karštis nesikaups labai aukštai palubėje ir kartu tai yra pakankamai aukštai, kad sėdinčiajam per daug nekaistų galva. Rekomenduojama, kad žemiausias gultas būtų įrengtas 20-30 cm aukštyje, išlaikant 15-30 cm atstumą nuo krosnies. Jei planuojate kaitintis gulėdami, patariama, kad viršutinis gultas būtų 70-80 cm; 1,2 m atstumu nuo grindų.

4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos
© Shutterstock

Netinkamas krosnelės pasirinkimas

Krosnelės pasirinkimas yra vienas svarbiausių uždavinių įrenginėjant pirtį. Nuo krosnelės galingumo bei tipo priklauso pačios pirties tipas, jos įkaitimo laikas, eksploatacija, kaitinimosi galimybės, priešgaisriniai reikalavimai ir kita. Dažniausia su krosnele susijusi klaida – neteisingai parinktas galingumas. Renkantis krosnelės galingumą, svarbu atsižvelgti į pirties dydį, jos apšiltinimą, ventiliaciją (pavyzdžiui: jei pirtyje įrengta priverstinė ventiliacija, reikės galingesnės krosnelės).

Vėdinimo svarbos neįvertinimas

Ventiliacijai pirtyje reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes būtent ji nulemia malonų ir patogų buvimą pirtyje. Ventiliacija pirtyje gali būti priverstinė (mechaninė, su ventiliatoriumi) arba natūrali. Svarbu pabrėžti, kad oras pirtyje turi nuolat cirkuliuoti, maždaug 7-8 kartus per valandą. Pavyzdžiui: 20 m3 pirties patalpoje per valandą turi būti ištraukta ne mažiau 120 m3 oro. Esant blogai pirties ventiliacijai, ne tik joje esantis žmogus jausis nepatogiai, bet ir yra didelė tikimybė, kad medienos apdaila pradės pelyti ir pūti. Natūrali ventiliacija remiasi šalto ir šilto oro srautų judėjimu: ertmė oro padavimui įrengiama po krosnele, o ištraukos anga įrengiama pirties viršutinėje dalyje (tam tinkamiausia vieta yra viršutiniame kampe, virš viršutinio gulto). Priverstinės ventiliacijos, kurioje oro srautų judėjimą užtikrina ventiliatorius, išplanavimas yra priešingas – padavimo anga įrengiama virš krosnelės, o ištraukimo po gultais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?

Košmaras jūsų lovoje – patalinės blakės (1)

Dar prieš kelis dešimtmečius patalinės blakės išsivysčiusiose šalyse buvo retas atvejis, tačiau kiekvienais metais ši problema auga – viešbučiuose blakių invazija. Per pastaruosius 8 mėnesius Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuoti beveik 900 blakių atvejai, Lietuvoje per paskutinį ketvirtį kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ gavo per 140 iškvietimų naikinti šiuos kraujasiurbius.