4 darbai, kuriuos galima atlikti nelaukiant pavasario

 (2)
Yra nemažai dalykų, kuriuos siejame su tradicijomis. Tarkime, tradiciškai žinome, kad augalus reikia lieti, todėl kartais nepatyrę sodininkai ar tiesiog augalų mėgėjai lieja viską iš eilės tokiu pat kiekiu, taip padarydami daugiau žalos nei naudos. Be abejo, yra daug tradicijų, kurios nekenkia, tačiau jų "laužymas" gali duoti daugiau naudos. Šiame tekste aptarsime keturis darbus, kuriuos dažniau norisi atlikti pavasarį, tačiau kurie puikiai tinka rudeniui.
4 darbai, kuriuos galima atlikti nelaukiant pavasario
© Shutterstock nuotr.

Balinti medelius. Senas ir jau pabosti spėjęs juokas, jog pavasarį medelius balina ne sodininkai, o dailininkai vis dar išlieka aktualus. Pavasarinis balinimas naudingas tuomet, jei medelis jau buvo balintas rudenį - tuomet kamieną galima padengti nauju sluoksniu. Tačiau jei nusprendėte žievę balinti pavasarį, greičiausiai pavėlavote.

Kam apskritai reikia balinti medelius? Ši priemonė apsaugo medžių žievę nuo saulės, kadangi pats medis apsisaugoti dar negali - neturi vainiko, kuris didžiąją dalį dienos sulaiko spindulius. Jei vyksta dideli temperatūros svyravimai (o jie gali būti dažni ankstyvą pavasarį), žievė pradeda trūkinėti, tad balinimas užkerta kelią ir šiai problemai.

Tad kur kas geriau tai atlikti rudenį, kad nereikėtų su teptuku lakstyti žiemą. Geriausia naujiena - tai padaryti dar ne per vėlu. Ką reikėtų žinoti, galite perskaityti čia:

Medžių balinimo ABC: viskas paprasčiau nei gali pasirodyti

Kelti inkilus. Prieš žiemą dažniausiai konstruojame lesyklėles, o inkilus pasiliekame pavasariui, kai galime įsispirti į batus ir eiti prie artimiausio medžio, gerdami į save atbundančios gamtos kvapą. Tačiau nepaisant to, kad ruduo panašių emocijų nesuteikia, panašu, kad inkilo iškėlimas rudenį gali būti ne tik nebloga, bet netgi geresnė idėja.

Ir tai nėra sunkiai patikrininama senolių išmintis - nedvejoti kelti inkilus rudenį skatina ir ornitologai. Jų teigimu, inkile galės ne tik įsikurti žieminiai paukščiai, tačiau ir smulkūs miško graužikai, tokie kaip pelės ar miegapelės. Be to, rudeninis inkilas aplinką tik papuoš, kadangi per žiemą jo mediena patamsės ir įgaus natūralią spalvą.

Jei ieškote kaip pasigaminti inkilą, informacijos galite rasti čia:

Kaip pasigaminti lentinį inkilą

Kad visi turėtų namus: ką reikia žinoti apie inkilų kėlimą

Įsigyti įrankių. Tikriausiai pastebėjote, kad žiemą gana dažnai galima pigiau nusipirkti įvairių vasaros atributų - pigiau kainuoja netgi dviračiai, ką bekalbėti apie stovyklavimo inventorių ar vasarinius rūbus. Tad verta palyginti kainas rinkoje, jei jaučiate, kad atėjo laikas atnaujinti savo įrankinę ar nusipirkti naują žoliapjovę. Tiesa, šiais laikais vienokios ar kitokios akcijos vykdomos kone visus metus, tačiau prekybininkai neretai norės išparduoti prekes prieš žiemą, tad verta pasitikrinti ir galbūt rasti gerų pasiūlymų.

Pirmieji žingsniai sode - įrankių pasirinkimas

Kaip pasirinkti vejapjovę

Sodinti medelius. Teigiama, kad ruduo taip pat palankus metas sodinti medelius. Tai naudinga, mat medis gali sutelkti energiją šaknų įtvirtinimui, jam nereikia auginti lapų, dėl ko jis sunaudoja mažiau vandens, be to, dirva ir taip yra drėgnesnė.

Kita vertus, ruduo yra pats palankiausias laikas sodinti ir spygliuočius. Tiesa, geriau nesusivėlinti - šiuos medelius, priklausomai nuo orų, geriausia pasodinti iki spalio pabaigos.

Ką reikia žinoti sodinant spygliuočius

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.