Kaip sėti daržoves prieš žiemą

 (7)
Kai kurias daržoves galite pasėti ir prieš žiemą. Tai gali pasirodyti kaip netikėtas sprendimas ar tiesiog sėklų švaistymas, tačiau iš jų iš tiesų gali išaugti tokios pačios daržovės kaip ir pavasarį.
© Shutterstock nuotr.

Kodėl verta. Tiesa, daržovės bus ne visai tokios pačios - kai kuriais atvejais netgi vertingesnės. Daržovių sėklų sėjimas rudenį turi iš esmės vieną pagrindinį privalumą - derlius išauginamas nuo dviejų iki trijų savaičių anksčiau. Teigiama, kad vėlyvosios sėklos netgi grūdinasi dirvoje ir yra atsparesnės šalnoms, gali leisti daigus žemesnėse temperatūrose. Jos geriau išnaudoja drėgmę ir turi kiek geriau išsivysčiusią šaknų sistemą

Kokios sąlygos būtinos. Pagrindinė sąlyga - dirvožemis. Jame neturi laikytis drėgmė, o sodinimui turi būti pasirinkta gerai vėdinama bei gerai apšviesta vieta. Kitas svarbus kriterijus yra tinkamo laiko parinkimas - jokiu būdu negalima sėti per anksti. Tokiu atveju, sėklos gali sudygti ir pradėti kaltis daigai. Normaliu atveju tai būtų gera žinia, tačiau, savaime suprantama, daigai, išdygę prieš žiemą žus. Mūsų tikslas - kad sėkla dirvoje peržiemotų.

Teigiama, kad geriausias laikas sėti sėklas ir netgi sodinti (tai galioja svogūnams ir žieminiams česnakams) yra tada, kai dirvožemio temperatūra nukrenta iki 5 laipsnių ar netgi šiek tiek žemiau.

Kaip sėti daržoves prieš žiemą
© Shutterstock nuotr.

Ką galima sėti. Morkos, svogūnai (sėklos arba sodinukai), česnakai, ridikėliai, krapai, burokėliai.

Kaip tai atlikti. Prieš sukasant daržą, dirvą reikėtų patręšti - galite rinktis iš mėšlo, fosforo ar kalio trąšų, pelenų ir kalkių. Tuomet dirvožemis perkasamas. Sėkloms padaromi nedideli grioveliai - tiesa, juos geriau daryti gilesnius nei darytumėte pavasarį (apie 3-4 cm). Sėjame sėklas - jos turėtų būti sausos, be to, galite pabarstyti ir daugiau nei barstydami pavasarį. Tuomet lysvės užberiamos žeme, po to mulču. Tinka ir sausos durpės, ir mėšlas. Mulčo sluoksnis gali būti storesnis, apie 3 centimetrus.

Laukiame pavasario ir ankstyvo derliaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose? (1)

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.

Išsami instrukcija, kaip sutvarkyti šiltnamį prieš žiemą

Baigėsi dar vienas puikus pomidorų ir agurkų sezonas šiltnamyje. Tam, kad derlius ir kitais metais būtų gausus, būtina gerai sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį žiemai. Štai pagrindiniai žingsniai.

Rudeninis dirvožemio kalkinimas: kuo tai naudinga? (1)

Kalkinimas yra procesas, kurio metu yra neutralizuojamas pernelyg rūgštus dirvožemis. Dirvoje su padidėjusiu rūgštingumu dauguma kultūriniu augalų negali normaliai augti, jie gelsta, derlius būna prastas. Ruduo yra geriausias metas dirvožemio kalkinimui, nes pasirinktos kalkinimo medžiagos per žiemą ištirpsta ir nusistovi, o pavasarį tokio nukalkinto dirvožemio pH yra tinkamas augalų sodinimui.

Žieminiai česnakai: kaip jų pasisodinti? (13)

Česnakai – itin vertinga daržovė, kuri savo sudėtyje turi nemažai eterinių aliejų. Eteriniai aliejai šiai daržovei suteikia ne tik stiprų kvapą, bet ir veikia kaip antiseptikai. Pirmoji spalio pusė yra geras metas žieminių česnakų sodinimui. Tad kaip jų pasisodinti?

Spalio mėnuo: kokius darbus reikia nudirbti darže?

Nuėmus didžiąją dalį derliaus, atrodytų, kad pagaliau darbų darže smarkiai sumažės, bet nereikia apsigauti. Spalis – rudens mėnuo, kurio metu laukia netrumpas darbų sąrašas.