Svarbūs ir patogūs medienos apdirbimo įrankiai

 (4)
Elektriniai įrankiai palengvina net ir nesudėtingus namų remonto darbus. Jų pasirinkimas atrodo begalinis, tačiau kurie iš jų yra patys naudingiausi?
© Shutterstock nuotr.

Pjovimo įrankiai

Diskinis pjūklas

Šis įrankis yra nepakeičiamas atliekant ilgus, tiesius pjovimus, taip pat juo darbuositės kur kas greičiau nei siaurapjūkliu. Diskinis pjūklas yra puiki investicija greitam bei kokybiškam darbui atlikti, todėl apsvarstykite galimybę įsigyti geresnį bei patikimesnį variantą. Kai kurie modeliai pasižymi papildomomis funkcijomis, pavyzdžiui, gali būti reguliuojami, kad atliktų 45 laipsnių pjovimus. Pardavime galite rasti tiek akumuliatorinių tiek laidinių modelių. Tačiau (tai galioja daugumai įrankių), laidinis bus galingesnis, kainuos mažiau, bei nenustos veikti pačiame darbo įkarštyje.

Siaurapjūklis

Kitas pjovimo įrankis, kurį privaloma paminėti, yra siaurapjūklis. Darbas rankiniu pjūkleliu yra per daug varginantis ir lėtas, todėl šiai problemai spręsti galite įsigyti elektrinį siaurapjūklį. Šie įrankiai be jokio vargo atlieka tiesius ar lenktus pjovimus, todėl yra be galo universalūs. Priklausomai nuo kainos, įrankis pasižymės skirtingomis funkcijomis bei galimybėmis, tačiau meistrai mėgėjai puikiai išsivers ir su bazinio modelio siaurapjūkliu.

Gręžimo bei sukimo įrankiai

Gręžtuvas

Visiems puikiai pažįstamas įrankis parduodamas akumuliatoriniais ir laidiniais modeliais. Taip pat kaip ir diskiniai pjūklai, laidiniai gręžtuvai paprastai yra galingesni ir pigesni nei akumuliatoriniai. Jei nusprendėte įsigyti akumuliatorinį gręžtuvą, patartina išsirinkti tą, kuris naudoja ličio jonų bateriją, kadangi jos yra ne tik patvaresnės, bet ir ilgaamžiškesnės.

Akumuliatorinis gręžtuvas-suktuvas yra dar vienas įrankis, be kurio namuose tiesiog neapsieinama. Suktuvą galima naudoti ne tik varžtams prisukti, bet ir kaip menkesnio pajėgumo gręžtuvą. Prieš pirkdami atkreipkite dėmesį į suktuvo akumuliatorių.

Šlifuokliai

Šlifuokliai yra greitas ir kokybiškas šlifavimo ranka pakaitalas. Galite rinktis ne tik iš skirtingų gamintojų, bet ir šlifuoklių tipų. Dideliems plotams šlifiuoti neapsieisite be juostinio šlifuoklio. Šiuo prietaisu nesunkiai apdirbsite medieną ar kitus paviršius. Kai kuriuose modeliuose pagal savo poreikius galite reguliuoti greitį.

Ekscentrinis šlifuoklis medienos sluoksnį nuims lėčiau nei juostinis šlifuoklis, tačiau dėl savo universalumo, toks šlifuoklis gali būti naudojamas ir medienos pašalinimui, ir labai švelniam šlifavimui. Vibracinis šlifuoklis (kartais vadinamas plokštuminiu) yra lengvas, lengvai kontroliuojamas ir pakankamai tylus šlifuoklis. Jo paskirtis yra itin švelnus šlifavimas, šlifavimas apie kraštus ir kampus, medienos glaisto sulyginimas, taip pat juo galima nuimti dažų ar kito padengimo sluoksnį.

Šlifuokliai yra patogūs įrankiai, su kuriais nesunkiai susitvarkys ir pirmą kartą juos į rankas paėmęs asmuo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.