Specialistai: gerų vidaus durų kaina prasideda nuo 500 eurų

 (71)
Vidaus durys, atrodytų, nėra pats svarbiausias pastato elementas. Juk tai nėra nei laikančioji konstrukcija, nei elementas galinti sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti šeimininkui pinigų. Visgi renkantis vidaus duris reikia atkreipti dėmesį ne tik į estetinę pusę, bet ir į ilgaamžiškumą.
Specialistai: gerų vidaus durų kaina prasideda nuo 500 eurų
© Shutterstock nuotr.

Medžiagų pasirinkimas

Renkantis duris pirmiausia susiduriama su esminiu klausimu: iš kokios medžiagos pagamintas duris, geriausia rinktis. Populiariausios šiuo metu rinkoje yra šių tipų durys: laminuotos, faneruotos ir medžio masyvo. „Labiausiai pažeidžiamos yra laminuotos durys. Jos gaminamos ant konstruktyvo presu užklijuojant plėvelę, todėl šio tipo durys nėra itin atsparios mechaniniams pažeidimams. Skirtingai nei kitų tipų durys, jos nerestautuojamos, todėl praradusios estetinį vaizdą gali būti tik pakeistos“, - teigia bendrovės „MG Trade“ direktorius Gediminas Ledauskas.

„Laminuotų durų irgi būna visokių kategorijų, jas gamina įvairūs gamintojai, todėl ir kai kurios laminuotos durys gali būti pakankamai patvarios ir ilgai išlaikyti gerą estetinį vaizdą. Tiesa, paprastai geresnis gaminys ir kainuoja daugiau“, - teigia bendrovės „Nova Balt“ atstovė Rita Kulnienė.

Šio tipo durų pasirinkimas gana didelis: tiek pagal spalvą, modelį, formą. Be to, jos gana praktiškos, mat yra lengvai valomos. Tuo tarpu naujos kartos laminuotas duris, pagamintas ant medžio masyvo dengiant dekoratyvinę plėvelė ant polipropileno pagrindo, galima valyti net ir aktyviais skysčiais, nebijant, kad bus pažeistas paviršius.

Visgi norintys kokybės dažniausia nerizikuoja ir renkasi patikrintus variantus – faneruotas ir medžio masyvo duris. Faneruotos durys gaminamos ant pagrindo karštu presu klijuojant medienos lakštą. Skirtingai nei laminuotos durys, jos gali būti restauruojamos ir tarnauti turėtų apie 20–30 metų.

Medžio masyvo durys gaminamos iš vieno medžio medienos. Brangiausiai kainuoja gaminamos iš ąžuolo, alksnio ir alksnio, kiek pigesnės – iš spygliuočių medžių gaminamos durys. Tiesa, ir ilgaamžiškumas skiriasi. Iš pigesnės medienos pagamintos durys tarnautų apie 30 metų, brangesnės gali tarnauti ir iki 100 metų. Tiesa, iš brangesnės medienos pagamintos durys pakankamai sunkios, todėl laikui bėgant gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti. Iš spygliuočių medienos pagamintos durys gali patamsėti, o dėl drėgmės pokyčių ir deformuotis.
„Derėtų išskirti ir dažytas duris. Jos ypač populiarios senamiesčio butuose, kur bandoma sukurti išskirtinį interjerą. Dažnai jos baltinamos, išryškinant tekstūrą“, - teigia G. Ledauskas.

Siūlo atkreipti dėmesį į detales

Tačiau vidaus durų gamintojai siūlo atkreipti dėmesį ne tik į pačias duris, bet ir įvairias smulkmenas, kurios gali turėtų įtakos vėliau jau naudojant sumontuotą gaminį.
„Pirmiausia, siūlyčiau atkreipti dėmesį į vyrius. Jei perkate medines duris, vertėtų klausti ir reguliuojamų vyrių. Kadangi medis nori nenori šiek tiek deformuojasi, reguliuojami vyriai gali bent iš dalies išspręsti šią problemą“, - pastebi G. Ledauskas.

Pasak R. Kulnienės, naujausia durų vyrių tendencija – paslėpti vyriai. Tiesa, tai daugiau estetinis, o ne praktinis sprendimas.

„Renkantis duris reikėtų atkreipti dėmesį ir į langus. Jei namuose langai suprojektuoti taip, kad dienos metu saulė šviečiai tiesiai į duris, tikėtina, jog tokios durys pamažu pablanks. Tai ypač aktualu kalbant apie tamsias faneruotas duris“, - sako R. Kulnienė.
Ir visgi pagrindinis specialistų patarimas – kreipti daugiau dėmesio į technines detales, pasidomėti durų ilgaamžiškumu ir naudojimu. Kol kas pastebėtina, kad daugelis pirkėjų duris renkasi pagal kainą, to po spalvą ar raštą ir tik trečioje vietoje atsiduria medžiaga, iš kurios pagamintos durys.

Planuojantys pirkti medines duris esą turėtų suplanuoti, kad durys su stakta kainuos apie 600 eurų, o geros kokybės faneruotos durys apie 500 eurų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.