Specialistai: gerų vidaus durų kaina prasideda nuo 500 eurų

 (71)
Vidaus durys, atrodytų, nėra pats svarbiausias pastato elementas. Juk tai nėra nei laikančioji konstrukcija, nei elementas galinti sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti šeimininkui pinigų. Visgi renkantis vidaus duris reikia atkreipti dėmesį ne tik į estetinę pusę, bet ir į ilgaamžiškumą.
Specialistai: gerų vidaus durų kaina prasideda nuo 500 eurų
© Shutterstock nuotr.

Medžiagų pasirinkimas

Renkantis duris pirmiausia susiduriama su esminiu klausimu: iš kokios medžiagos pagamintas duris, geriausia rinktis. Populiariausios šiuo metu rinkoje yra šių tipų durys: laminuotos, faneruotos ir medžio masyvo. „Labiausiai pažeidžiamos yra laminuotos durys. Jos gaminamos ant konstruktyvo presu užklijuojant plėvelę, todėl šio tipo durys nėra itin atsparios mechaniniams pažeidimams. Skirtingai nei kitų tipų durys, jos nerestautuojamos, todėl praradusios estetinį vaizdą gali būti tik pakeistos“, - teigia bendrovės „MG Trade“ direktorius Gediminas Ledauskas.

„Laminuotų durų irgi būna visokių kategorijų, jas gamina įvairūs gamintojai, todėl ir kai kurios laminuotos durys gali būti pakankamai patvarios ir ilgai išlaikyti gerą estetinį vaizdą. Tiesa, paprastai geresnis gaminys ir kainuoja daugiau“, - teigia bendrovės „Nova Balt“ atstovė Rita Kulnienė.

Šio tipo durų pasirinkimas gana didelis: tiek pagal spalvą, modelį, formą. Be to, jos gana praktiškos, mat yra lengvai valomos. Tuo tarpu naujos kartos laminuotas duris, pagamintas ant medžio masyvo dengiant dekoratyvinę plėvelė ant polipropileno pagrindo, galima valyti net ir aktyviais skysčiais, nebijant, kad bus pažeistas paviršius.

Visgi norintys kokybės dažniausia nerizikuoja ir renkasi patikrintus variantus – faneruotas ir medžio masyvo duris. Faneruotos durys gaminamos ant pagrindo karštu presu klijuojant medienos lakštą. Skirtingai nei laminuotos durys, jos gali būti restauruojamos ir tarnauti turėtų apie 20–30 metų.

Medžio masyvo durys gaminamos iš vieno medžio medienos. Brangiausiai kainuoja gaminamos iš ąžuolo, alksnio ir alksnio, kiek pigesnės – iš spygliuočių medžių gaminamos durys. Tiesa, ir ilgaamžiškumas skiriasi. Iš pigesnės medienos pagamintos durys tarnautų apie 30 metų, brangesnės gali tarnauti ir iki 100 metų. Tiesa, iš brangesnės medienos pagamintos durys pakankamai sunkios, todėl laikui bėgant gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti. Iš spygliuočių medienos pagamintos durys gali patamsėti, o dėl drėgmės pokyčių ir deformuotis.
„Derėtų išskirti ir dažytas duris. Jos ypač populiarios senamiesčio butuose, kur bandoma sukurti išskirtinį interjerą. Dažnai jos baltinamos, išryškinant tekstūrą“, - teigia G. Ledauskas.

Siūlo atkreipti dėmesį į detales

Tačiau vidaus durų gamintojai siūlo atkreipti dėmesį ne tik į pačias duris, bet ir įvairias smulkmenas, kurios gali turėtų įtakos vėliau jau naudojant sumontuotą gaminį.
„Pirmiausia, siūlyčiau atkreipti dėmesį į vyrius. Jei perkate medines duris, vertėtų klausti ir reguliuojamų vyrių. Kadangi medis nori nenori šiek tiek deformuojasi, reguliuojami vyriai gali bent iš dalies išspręsti šią problemą“, - pastebi G. Ledauskas.

Pasak R. Kulnienės, naujausia durų vyrių tendencija – paslėpti vyriai. Tiesa, tai daugiau estetinis, o ne praktinis sprendimas.

„Renkantis duris reikėtų atkreipti dėmesį ir į langus. Jei namuose langai suprojektuoti taip, kad dienos metu saulė šviečiai tiesiai į duris, tikėtina, jog tokios durys pamažu pablanks. Tai ypač aktualu kalbant apie tamsias faneruotas duris“, - sako R. Kulnienė.
Ir visgi pagrindinis specialistų patarimas – kreipti daugiau dėmesio į technines detales, pasidomėti durų ilgaamžiškumu ir naudojimu. Kol kas pastebėtina, kad daugelis pirkėjų duris renkasi pagal kainą, to po spalvą ar raštą ir tik trečioje vietoje atsiduria medžiaga, iš kurios pagamintos durys.

Planuojantys pirkti medines duris esą turėtų suplanuoti, kad durys su stakta kainuos apie 600 eurų, o geros kokybės faneruotos durys apie 500 eurų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.