Smūginis ar paprastas gręžtuvas?

 (9)
Artėja remontas, kuri susigundėte atlikti pats? Ar įrankius nuomositės, skolinsitės ar juos įsigysite nėra esminis dalykas - svarbiausia yra pasirinkti tinkamą. Gręžtuvai tokiuose darbuose panaudojami gana dažnai, tačiau reikia nuspręsti, kuris jo tipas geriausiai jums padės - ar užteks paprasto gręžtuvo ar teks panaudoti smūginį.
Smūginis ar paprastas gręžtuvas?
© Shutterstock nuotr.

Smūginio gręžtuvo pagrindiniai bruožai:

* Naudingas gręžiant mūrą, plytas ir kitas panašias kietas medžiagas;
* Kalimo funkcija gali būti išjungta, tuomet galėsite įrankį naudoti kaip paprastą gręžtuvą
* Būna kelių sukimosi greičių;
* Sunkesnis bei didesnis;
* Tinka bet kokio dydžio grąžtams;
* Būna laidiniai ir akumuliatoriniai;

Paprastas ar smūginis?

Geriau formuluoti klausimą – kuris man yra reikalingesnis? Gręžtuvai su smūgine funkcija naudingesni, kai žinote, jog reikės gręžti įvairaus dydžio skyles įvairiose sienose, tiek mūrinėse, tiek minkštesnėse, įgręšite tiek varžtus, tiek mūrvines, galėsite naudoti skirtingų antgalių laikiklį ir pan. Gręžtuvuose su smūgine funkcija yra galimybė reguliuoti sukimosi greitį, ir tai apsaugo nuo per skubių, per greitų veiksmų ir per didelių ar per gilių skylių; nesugadinsite varžto galvutės. Tačiau jis –nepatogesnis, sunkesnis, didesnis.

Paprastas gręžtuvas yra kompaktiškesnis, lengvesnis, naudojamas dažniausiai varžtų/medvaržčių įsukimui. Juo galima gręžti skyles taip pat gręžtuvas-suktuvas dažniausiai praverčia norint įsukti ar atsukti tvirtinimo elementą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.