Namų SPA: kaip pasirinkti masažinę vonią

Dar neseniai masažinės vonios asocijavosi su prabanga ir jas galėdavo sau leisti ne kiekvienas. Dabar jos tapo alternatyva pabodusiai įprastai voniai ar dušo kabinai, o jų galimybės leidžia susikurti namie SPA kampelį.
Namų SPA: kaip pasirinkti masažinę vonią
© Gamintojo nuotr.

Vandens masažo sistemos pradžia galime laikyti 1956-uosius metus, kai Amerikoje ją išrado broliai išeiviai iš Italijos Jacuzzi. Principas, kai vanduo maišomas su oru ir burbulai masažuoja kūną, buvo tikra naujovė. O kai burbuliuojančiu vandeniu vienas iš brolių išsigydė reumatinį artritą, ši sistema buvo sėkmingai pritaikyta buitinėms vonioms ir pateikta rinkai.

Gali pagerinti sveikatą

UAB „UTVT“, prekiaujančios masažinėmis voniomis, direktorius Laisvūnas Zavackas pasakoja, kad šios vonios nuo paprastų skiriasi tuo, kad jose yra papildoma sistema, kurią sudaro vandens siurblys, oro kompresorius bei vamzdynas. Vandens purkštukai į tam tikrus kūno taškus purškia suspaustą vandenį, o vonios dugne įrengti oro purkštukai kuria oro burbuliukų sroves, kylančias į viršų. Sujungus abu variantus, gaunamas vadinamasis „turbo“ efektas. Galima pasirinkti srovės stiprumą, srovės dažnį ir masažo būdą. Visa tai valdoma pultu arba mechanine valdymo sistema. Beje, nuo masažinių purkštukų skaičiaus tiesiogiai praklauso gaminio kaina.

Maudynės vonioje ne tik atpalaiduoja ir teikia malonumą, bet yra ir naudingos sveikatai. 20 minučių mirkimas šiltoje vonioje gali padėti atsinaujinti kūno ląstelėms, pagreitinti medžiagų ir kraujo apytaką, atsikratyti šlakų ir taip išvalyti organizmą. Vonios kambarys daugelio namuose po truputį tampa nedideliais ir jaukiais namų SPA.

„Turėdamas masažinę vonią, žmogus gali daug veiksmingiau išnaudoti gydomąsias vandens savybes, pasilepinti, atsipalaiduoti“, – sako L. Zavackas.

Masažinių vonių tipai

Pasak Hidromasazas.lt atstovo, masažinės vonios gali būti kelių tipų: terapinės masažinės, asmeniniam naudojimui skirtos masažinės vonios (populiariausios) ir masažiniai baseinai.
Terapinės masažinės vonios naudojamos gydyklose, kartu su specialisto priežiūra, pagal gydytojo nurodymus. Vienas svarbiausių šių vonių skirtumų – jos turi atskirą vandens masažo purkštuką, prijungtą prie lanksčios žarnos. Juo prižiūrintis specialistas masažuoja reikiamus paciento kūno taškus (vietas).

Masažiniai baseinai gali būti lauko ir vidaus. Esminiai skirtumai – filtracijos sistema. Gali būti naudojami smėlio arba kasetiniai filtrai, taip pat gali būti automatinis dezinfektantų dozavimas. Patys paprasčiausi (dažniausiai tai – masažiniai lauko baseinai) gaminiai turi tik vandens masažo sistemą.

Asmeniniam naudojimui skirtos masažinės vonios dažniausiai skirstomos pagal formą: kampinės, asimetrinės, stačiakampės ir laisvai statomos. Kartais jos gali būti komplektuojamos kartu su visiškai ar iš dalies uždara dušo ar garo kabina. Šių vonių pasiūla labai didelė, gamintojai gali pasiūlyti asortimentą, varijuojantį nuo kelių dešimčių iki daugiau nei šimto modelių. Vonios gali būti paprasčiausio minimalistinio dizaino, klasikinių formų, joms naudojama įvairi apdaila (medžio, akmens ir pan.). Esminis ir svarbiausias asmeninio naudojimo vonių skirtumas – masažo sistema.

Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kalbintų specialistų teigimu, svarbiausias dalykas renkantis masažinę vonią yra gamintojo patikimumas. Įsigytas gaminys ne tik turi turėti visas reikiamas garantijas, nepriekaištingai veikti, bet ir, atsiradus problemai, turi būti galimybė kreiptis į serviso tarnybą.

Vonių modeliai ir jų medžiagos lemia kainą: kuo daugiau įrangos ir funkcijų, tuo vonia brangesnė. Masažinė vonia gali būti gaminama iš akrilo, skaidraus akrilo, emaliuoto plieno. Indo matmenys turėtų būti suderinti su patalpos dydžiu, atitikti poreikius. Prieš perkant hidromasažinę vonią, svarbu žinoti, kokiu būdu ji bus valdoma: vonios pultu, nuotolinio valdymo pultu ar mechaniškai. Hidromasažinės vonios variklio galingumas turėtų būti ne mažesnis nei 800 W – silpnesni varikliai tarnauja trumpiau, nes patiria didelę apkrovą.
Beje, masažinė vonia su įranga ir vandeniu sveria gana daug, todėl į tai ypač turėtų atkreipti dėmesį savininkai, kurių namo perdangos medinės.

Žurnalas
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.