Namų SPA: kaip pasirinkti masažinę vonią

Dar neseniai masažinės vonios asocijavosi su prabanga ir jas galėdavo sau leisti ne kiekvienas. Dabar jos tapo alternatyva pabodusiai įprastai voniai ar dušo kabinai, o jų galimybės leidžia susikurti namie SPA kampelį.
Namų SPA: kaip pasirinkti masažinę vonią
© Gamintojo nuotr.

Vandens masažo sistemos pradžia galime laikyti 1956-uosius metus, kai Amerikoje ją išrado broliai išeiviai iš Italijos Jacuzzi. Principas, kai vanduo maišomas su oru ir burbulai masažuoja kūną, buvo tikra naujovė. O kai burbuliuojančiu vandeniu vienas iš brolių išsigydė reumatinį artritą, ši sistema buvo sėkmingai pritaikyta buitinėms vonioms ir pateikta rinkai.

Gali pagerinti sveikatą

UAB „UTVT“, prekiaujančios masažinėmis voniomis, direktorius Laisvūnas Zavackas pasakoja, kad šios vonios nuo paprastų skiriasi tuo, kad jose yra papildoma sistema, kurią sudaro vandens siurblys, oro kompresorius bei vamzdynas. Vandens purkštukai į tam tikrus kūno taškus purškia suspaustą vandenį, o vonios dugne įrengti oro purkštukai kuria oro burbuliukų sroves, kylančias į viršų. Sujungus abu variantus, gaunamas vadinamasis „turbo“ efektas. Galima pasirinkti srovės stiprumą, srovės dažnį ir masažo būdą. Visa tai valdoma pultu arba mechanine valdymo sistema. Beje, nuo masažinių purkštukų skaičiaus tiesiogiai praklauso gaminio kaina.

Maudynės vonioje ne tik atpalaiduoja ir teikia malonumą, bet yra ir naudingos sveikatai. 20 minučių mirkimas šiltoje vonioje gali padėti atsinaujinti kūno ląstelėms, pagreitinti medžiagų ir kraujo apytaką, atsikratyti šlakų ir taip išvalyti organizmą. Vonios kambarys daugelio namuose po truputį tampa nedideliais ir jaukiais namų SPA.

„Turėdamas masažinę vonią, žmogus gali daug veiksmingiau išnaudoti gydomąsias vandens savybes, pasilepinti, atsipalaiduoti“, – sako L. Zavackas.

Masažinių vonių tipai

Pasak Hidromasazas.lt atstovo, masažinės vonios gali būti kelių tipų: terapinės masažinės, asmeniniam naudojimui skirtos masažinės vonios (populiariausios) ir masažiniai baseinai.
Terapinės masažinės vonios naudojamos gydyklose, kartu su specialisto priežiūra, pagal gydytojo nurodymus. Vienas svarbiausių šių vonių skirtumų – jos turi atskirą vandens masažo purkštuką, prijungtą prie lanksčios žarnos. Juo prižiūrintis specialistas masažuoja reikiamus paciento kūno taškus (vietas).

Masažiniai baseinai gali būti lauko ir vidaus. Esminiai skirtumai – filtracijos sistema. Gali būti naudojami smėlio arba kasetiniai filtrai, taip pat gali būti automatinis dezinfektantų dozavimas. Patys paprasčiausi (dažniausiai tai – masažiniai lauko baseinai) gaminiai turi tik vandens masažo sistemą.

Asmeniniam naudojimui skirtos masažinės vonios dažniausiai skirstomos pagal formą: kampinės, asimetrinės, stačiakampės ir laisvai statomos. Kartais jos gali būti komplektuojamos kartu su visiškai ar iš dalies uždara dušo ar garo kabina. Šių vonių pasiūla labai didelė, gamintojai gali pasiūlyti asortimentą, varijuojantį nuo kelių dešimčių iki daugiau nei šimto modelių. Vonios gali būti paprasčiausio minimalistinio dizaino, klasikinių formų, joms naudojama įvairi apdaila (medžio, akmens ir pan.). Esminis ir svarbiausias asmeninio naudojimo vonių skirtumas – masažo sistema.

Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kalbintų specialistų teigimu, svarbiausias dalykas renkantis masažinę vonią yra gamintojo patikimumas. Įsigytas gaminys ne tik turi turėti visas reikiamas garantijas, nepriekaištingai veikti, bet ir, atsiradus problemai, turi būti galimybė kreiptis į serviso tarnybą.

Vonių modeliai ir jų medžiagos lemia kainą: kuo daugiau įrangos ir funkcijų, tuo vonia brangesnė. Masažinė vonia gali būti gaminama iš akrilo, skaidraus akrilo, emaliuoto plieno. Indo matmenys turėtų būti suderinti su patalpos dydžiu, atitikti poreikius. Prieš perkant hidromasažinę vonią, svarbu žinoti, kokiu būdu ji bus valdoma: vonios pultu, nuotolinio valdymo pultu ar mechaniškai. Hidromasažinės vonios variklio galingumas turėtų būti ne mažesnis nei 800 W – silpnesni varikliai tarnauja trumpiau, nes patiria didelę apkrovą.
Beje, masažinė vonia su įranga ir vandeniu sveria gana daug, todėl į tai ypač turėtų atkreipti dėmesį savininkai, kurių namo perdangos medinės.

Žurnalas
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?