Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?
© Shutterstock

* Marmuras yra poringa, daug priežiūros reikalaujanti medžiaga. Jeigu nusprendėte marmuriniu stalviršiu papuošti savo virtuvę, visų pirma reikia suprasti, kad marmuras – poringa medžiaga. Tai reiškia, kad jam pavojų kelia dažančios medžiagos (kava, vynas, sultys ir panašiai), nes jos gali įsigerti giliai į akmenį ir palikti dėmę. Tačiau to galima išvengti – prieš pradedant naudoti tokį stalviršį, jo paviršių būtina yra padengti specialia apsaugine medžiaga (jeigu virtuvė yra intensyviai naudojama, šį žingsnį reikės pakartoti kas 6 mėnesius).

Praktiškas patarimas: jeigu norite išvengti spalvotų žymių ant šviesaus marmurinio paviršiaus, dėmę patariama valyti taip: kelis lašelius amoniako reikia sumaišyti su 1/2 puodelio vandenilio peroksido. Tada šiuo mišiniu reikia sudrėkinti audinį ir juo valyti dėmę, kol ši pranyks.

* Marmuriniai stalviršiai lengvai raižosi. Marmuras, palyginus jį su kitais akmenimis (pavyzdžiui – granitu), yra minkštas, todėl jis lengviau braižosi. Padengus tokį stalviršį apsaugine medžiaga, ji padeda apsaugoti marmurą ne tik nuo dėmių, bet ir nuo įbrėžimų. Tačiau reikia žinoti, kad laikui bėgant rūgštis gali nuvalyti apsauginį sluoksnį, tad rekomenduojama citrinas visada pjaustyti ant pjaustymo lentelės.

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

* Marmurinių stalviršių nepriekaištinga estetika. Jeigu nebijote kiek sudėtingesnės priežiūros, marmuriniai stalviršiai gali tapti nuostabiai gražia interjero detale. 2017 metais marmuras buvo viena didžiausių bei ryškiausių interjero tendencijų ir panašu, kad tokį savo populiarumą jis išlaikys dar ilgai. Marmuras toks populiarus yra todėl, kad jis dera su dauguma interjero stilių (moderniu, skandinavišku, minimaliu, klasikiniu). Bet kokiai erdvei jis gali suteikti subtilumo, elegancijos bei prabangos.

* Marmuras yra karščiui atspari medžiaga. Marmuras virtuvėse dažnai yra naudojamas todėl, kad ši medžiaga yra atspari karščiui (žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad nuo ugnies nuimtą puodą reikia dėti tiesiai ant tokio stalviršio paviršiaus).

* Rinkoje galima rasti ir labai prieinamų, ir itin brangių marmurinių stalviršių. Kalbant apie šių stalviršių kainas, galima pastebėti, kad jos yra gana skirtingos. Kaina priklauso nuo marmuro retumo. Pavyzdžiui, Karara marmuras (išgaunamas Kararos mieste, Italijoje), kuris yra kiek pilkesnis su minkštai atrodančiomis venomis, yra viena pigiausių natūralių stalviršių medžiagų. Kuo retesnis marmuras (pavyzdžiui, baltesnės spalvos Kalakata marmuras), tuo jis brangesnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.