Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?
© Shutterstock

* Marmuras yra poringa, daug priežiūros reikalaujanti medžiaga. Jeigu nusprendėte marmuriniu stalviršiu papuošti savo virtuvę, visų pirma reikia suprasti, kad marmuras – poringa medžiaga. Tai reiškia, kad jam pavojų kelia dažančios medžiagos (kava, vynas, sultys ir panašiai), nes jos gali įsigerti giliai į akmenį ir palikti dėmę. Tačiau to galima išvengti – prieš pradedant naudoti tokį stalviršį, jo paviršių būtina yra padengti specialia apsaugine medžiaga (jeigu virtuvė yra intensyviai naudojama, šį žingsnį reikės pakartoti kas 6 mėnesius).

Praktiškas patarimas: jeigu norite išvengti spalvotų žymių ant šviesaus marmurinio paviršiaus, dėmę patariama valyti taip: kelis lašelius amoniako reikia sumaišyti su 1/2 puodelio vandenilio peroksido. Tada šiuo mišiniu reikia sudrėkinti audinį ir juo valyti dėmę, kol ši pranyks.

* Marmuriniai stalviršiai lengvai raižosi. Marmuras, palyginus jį su kitais akmenimis (pavyzdžiui – granitu), yra minkštas, todėl jis lengviau braižosi. Padengus tokį stalviršį apsaugine medžiaga, ji padeda apsaugoti marmurą ne tik nuo dėmių, bet ir nuo įbrėžimų. Tačiau reikia žinoti, kad laikui bėgant rūgštis gali nuvalyti apsauginį sluoksnį, tad rekomenduojama citrinas visada pjaustyti ant pjaustymo lentelės.

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

* Marmurinių stalviršių nepriekaištinga estetika. Jeigu nebijote kiek sudėtingesnės priežiūros, marmuriniai stalviršiai gali tapti nuostabiai gražia interjero detale. 2017 metais marmuras buvo viena didžiausių bei ryškiausių interjero tendencijų ir panašu, kad tokį savo populiarumą jis išlaikys dar ilgai. Marmuras toks populiarus yra todėl, kad jis dera su dauguma interjero stilių (moderniu, skandinavišku, minimaliu, klasikiniu). Bet kokiai erdvei jis gali suteikti subtilumo, elegancijos bei prabangos.

* Marmuras yra karščiui atspari medžiaga. Marmuras virtuvėse dažnai yra naudojamas todėl, kad ši medžiaga yra atspari karščiui (žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad nuo ugnies nuimtą puodą reikia dėti tiesiai ant tokio stalviršio paviršiaus).

* Rinkoje galima rasti ir labai prieinamų, ir itin brangių marmurinių stalviršių. Kalbant apie šių stalviršių kainas, galima pastebėti, kad jos yra gana skirtingos. Kaina priklauso nuo marmuro retumo. Pavyzdžiui, Karara marmuras (išgaunamas Kararos mieste, Italijoje), kuris yra kiek pilkesnis su minkštai atrodančiomis venomis, yra viena pigiausių natūralių stalviršių medžiagų. Kuo retesnis marmuras (pavyzdžiui, baltesnės spalvos Kalakata marmuras), tuo jis brangesnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?