Klausimai, į kuriuos turite atsakyti prieš rūsio rekonstrukciją

Jūsų rūsys neturi atrodyti kaip vieta iš siaubo filmo. Galite išgelbėti savo rūsį nuo vorų ir jų voratinklių bei sukurti erdvę, kuri atspindėtų likusius jūsų namus. Prieš svajodami apie tai, kaip paversite rūsį mini kino sale, sporto sale arba svečių kambariu, turite apsvarstyti keletą dalykų.
Klausimai, į kuriuos turite atsakyti prieš rūsio rekonstrukciją
© Shutterstock nuotr.

Ar jūsų rūsys sausas? Kadangi rūsiai yra statomi po žeme, jie yra mažiau atsparūs vandens daromai žalai. Drėgname rūsyje gali pradėti augti pelėsis, be to, tai gali kelti pavojų jūsų namui. Apžiūrėkite, ar rūsyje nesusidaro kondensacija, ar į jį neprateka vanduo. Jei aptiksite kurią nors problemą, rūsiui būtina hidroizoliacija. Žinoma, izoliaciją geriausia įrengti dar statant namą, tačiau egzistuoja ir įvairių sprendimų jau įrengtiems pamatams sausinti, tokių kaip drenažo sistemos instaliavimas, plyšių hermetikai arba kelių metodų deriniai. Ekspertai rekomenduoja namų šeimininkams, kurie jau naudojasi surenkamąja pompa, instaliuoti dar vieną tokią pompą papildomai apsaugai.

Daugiau galite paskaityti čia: Ką daryti, kad nedrėktų rūsys

Ar yra struktūrinių pažeidimų? Apžiūrinėdami rūsį, atkreipkite dėmesį, ar nėra pažeista kuri nors jo sritis. Ar ją galima lengvai pataisyti rekonstrukcijos metu? Ar ją teks taisyti prieš rekonstrukcijos pradžią? Išsiaiškinę šiuos dalykus prieš rekonstrukciją, išvengsite netikėtų išlaidų.

Ar rūsyje yra pakankama vėdinimo sistema? Jei vėdinimo sistema yra efektyvi, ji padės išlaikyti rūsį sausą. Vėdinimo sistema užtikrina, kad oras tinkamai cirkuliuotų namuose, o tai gali padėti atsikratyti kitų dažnai pasitaikančių namų problemų (pavyzdžiui, dulkių, skersvėjų kambariuose, besilupančių dažų, karštų bei šaltų taškų). Kadangi rūsiuose dažnai būna labai nedaug langų, vėdinimo sistema tieks šviežią orą į jūsų rūsį, todėl jis nebus tvankus.

Kam bus skirta naujoji erdvė? Pagalvokite į kokią patalpą perdarysite savo rūsį. Suplanuokite kokius baldus norėsite čia pastatyti ir įsitikinkite, kad jiems užteks turimos erdvės. Jei norite rūsyje įkurti miegamąjį, jame būtinai turi būti langas, kuris būtų avarinis išėjimas nelaimės atveju. Jei norite įrengti vonią, virtuvę ar skalbimo kambarį, turite kruopščiai suplanuoti jų vietą, nes santechnikos instaliavimas po žeme yra ganėtinai sudėtingas, tad viską reikia apgalvoti iš anksto.

Kiti svarbūs kriterijai

Aptarsime veiksnius, kurie nulems, ar jūsų rūsys bus toks pats jaukus, kaip ir likę namai. Turbūt jau pastebėjote, kad rūsiui reikia kitokio požiūrio, nei likusioms namo dalims. Kai pradėsite planuoti jūsų rekonstruoto rūsio specifiką, nepamirškite šių svarbių dalykų:

Lubos. Kadangi rūsio lubose kai kada būna sumontuoti svarbūs santechnikos ir elektros sistemų komponentai, nevertėtų montuoti gipso-kartono lubų ir blokuoti priėjimą prie jų. Ekspertai rekomenduoja rinktis pakabinamas lubas su skydeliais, per kuriuos galėsite lengvai pasiekti tas vietas, jei to prireiks.

Apšvietimas. Rūsiuose dažnai trūksta langų, todėl čia būna mažai natūralios šviesos. Jei nenorite, kad jūsų rūsys atrodytų kaip ola, įdiekite glaudžiai išdėstytą ir nišoje įtaisytą apšvietimą. Kadangi kai kuriuose rūsiuose lubos yra žemos, toks apšvietimas yra geresnis pasirinkimas už tradicinį prie lubų tvirtinamą, nes šis gali užimti daugiau vertikalios erdvės, nei norėtųsi.

Grindys. Ekspertai namų savininkams pataria nekloti jokios grindų dangos tiesiai ant rūsio grindų. Jei norite, kad grindys būtų šiltos, tarp rūsio cementinių grindų ir pasirinktų būsimosios patalpos grindų įdiekite garų izoliacijos sluoksnį, izoliacijos plokštę ir apsauginę plokštę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?