Klausimai, į kuriuos turite atsakyti prieš rūsio rekonstrukciją

Jūsų rūsys neturi atrodyti kaip vieta iš siaubo filmo. Galite išgelbėti savo rūsį nuo vorų ir jų voratinklių bei sukurti erdvę, kuri atspindėtų likusius jūsų namus. Prieš svajodami apie tai, kaip paversite rūsį mini kino sale, sporto sale arba svečių kambariu, turite apsvarstyti keletą dalykų.
Klausimai, į kuriuos turite atsakyti prieš rūsio rekonstrukciją
© Shutterstock nuotr.

Ar jūsų rūsys sausas? Kadangi rūsiai yra statomi po žeme, jie yra mažiau atsparūs vandens daromai žalai. Drėgname rūsyje gali pradėti augti pelėsis, be to, tai gali kelti pavojų jūsų namui. Apžiūrėkite, ar rūsyje nesusidaro kondensacija, ar į jį neprateka vanduo. Jei aptiksite kurią nors problemą, rūsiui būtina hidroizoliacija. Žinoma, izoliaciją geriausia įrengti dar statant namą, tačiau egzistuoja ir įvairių sprendimų jau įrengtiems pamatams sausinti, tokių kaip drenažo sistemos instaliavimas, plyšių hermetikai arba kelių metodų deriniai. Ekspertai rekomenduoja namų šeimininkams, kurie jau naudojasi surenkamąja pompa, instaliuoti dar vieną tokią pompą papildomai apsaugai.

Daugiau galite paskaityti čia: Ką daryti, kad nedrėktų rūsys

Ar yra struktūrinių pažeidimų? Apžiūrinėdami rūsį, atkreipkite dėmesį, ar nėra pažeista kuri nors jo sritis. Ar ją galima lengvai pataisyti rekonstrukcijos metu? Ar ją teks taisyti prieš rekonstrukcijos pradžią? Išsiaiškinę šiuos dalykus prieš rekonstrukciją, išvengsite netikėtų išlaidų.

Ar rūsyje yra pakankama vėdinimo sistema? Jei vėdinimo sistema yra efektyvi, ji padės išlaikyti rūsį sausą. Vėdinimo sistema užtikrina, kad oras tinkamai cirkuliuotų namuose, o tai gali padėti atsikratyti kitų dažnai pasitaikančių namų problemų (pavyzdžiui, dulkių, skersvėjų kambariuose, besilupančių dažų, karštų bei šaltų taškų). Kadangi rūsiuose dažnai būna labai nedaug langų, vėdinimo sistema tieks šviežią orą į jūsų rūsį, todėl jis nebus tvankus.

Kam bus skirta naujoji erdvė? Pagalvokite į kokią patalpą perdarysite savo rūsį. Suplanuokite kokius baldus norėsite čia pastatyti ir įsitikinkite, kad jiems užteks turimos erdvės. Jei norite rūsyje įkurti miegamąjį, jame būtinai turi būti langas, kuris būtų avarinis išėjimas nelaimės atveju. Jei norite įrengti vonią, virtuvę ar skalbimo kambarį, turite kruopščiai suplanuoti jų vietą, nes santechnikos instaliavimas po žeme yra ganėtinai sudėtingas, tad viską reikia apgalvoti iš anksto.

Kiti svarbūs kriterijai

Aptarsime veiksnius, kurie nulems, ar jūsų rūsys bus toks pats jaukus, kaip ir likę namai. Turbūt jau pastebėjote, kad rūsiui reikia kitokio požiūrio, nei likusioms namo dalims. Kai pradėsite planuoti jūsų rekonstruoto rūsio specifiką, nepamirškite šių svarbių dalykų:

Lubos. Kadangi rūsio lubose kai kada būna sumontuoti svarbūs santechnikos ir elektros sistemų komponentai, nevertėtų montuoti gipso-kartono lubų ir blokuoti priėjimą prie jų. Ekspertai rekomenduoja rinktis pakabinamas lubas su skydeliais, per kuriuos galėsite lengvai pasiekti tas vietas, jei to prireiks.

Apšvietimas. Rūsiuose dažnai trūksta langų, todėl čia būna mažai natūralios šviesos. Jei nenorite, kad jūsų rūsys atrodytų kaip ola, įdiekite glaudžiai išdėstytą ir nišoje įtaisytą apšvietimą. Kadangi kai kuriuose rūsiuose lubos yra žemos, toks apšvietimas yra geresnis pasirinkimas už tradicinį prie lubų tvirtinamą, nes šis gali užimti daugiau vertikalios erdvės, nei norėtųsi.

Grindys. Ekspertai namų savininkams pataria nekloti jokios grindų dangos tiesiai ant rūsio grindų. Jei norite, kad grindys būtų šiltos, tarp rūsio cementinių grindų ir pasirinktų būsimosios patalpos grindų įdiekite garų izoliacijos sluoksnį, izoliacijos plokštę ir apsauginę plokštę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.