Kaip užlopyti įdaužas gipskartonyje

 (2)
Nepanikuokite, jei kėdė, durų rankena ar koks kitas daiktas sugadino gipso kartonu dengtą sieną – viską galima pataisyti. Ir pataisyti galite netgi pats, be specialisto pagalbos. Reikia tik trupučio pastangų, laiko ir – kaip visada, – noro.
Kaip užlopyti įdaužas gipskartonyje
© Shutterstock nuotr.

Didelės įdaužos

1 žingsnis: patikrinkite laidus

Aplink įdaužtą vietą nubrėžkite lygų stačiakampį. Patikrinkite ar už jo nenuvesti laidai. Išpjaukite stačiakampį pjūkleliu ar peiliu.

2 žingsnis: pritvirtinkite atramines lenteles – „rėmelį“

Iš vidinės pusės išpjauto stačiakampio kraštuose pritvirtinkite 4 lenteles. Jų funkcija- sudaryti rėmelį, prie kurio bus tvirtinamas naujas gipskartonio „lopas“. Tvirtinkite per gipso kartoną specialiais varžtais.

3 žingsnis: Dengiame naują atraižą

Išsipjauname tiksliai atitinkančią sienos skylę gipskartonio atraižą ir ją pritvirtiname sukdami medsraigčius į pasidarytą aplink skylę rėmelį. Plona popierine juosta apklijuokite kraštus, kad nesimatytų sujungimų ir padenkite keliais glaisto sluoksniais.

4 žingsnis: Dengiame glaistu

Po kiekvieno padengimo glaistu leiskite išdžiūti. Dengiama 3 sluoksniais, tuomet geriausiai pasidengia visi galimi nelygumai.

5 žingsnis: Apdaila

Nudžiūvus glaistui reikia pašlifuoti, sulyginti paviršių švitriniu popieriumi. Gruntuokite ir nudažykite.
Naudingos pastabos. Prieš išpjaudami pažeistą vietą, patikrinkite sienas – kad nekliudytumėte vamzdžių, laidų ar kitų paslėptų dalykų. Jie jų yra – dirbkite dvigubai atsargiau, stenkitės nepažeisti.

Lentutės „rėmeliui“ turi būti apie 10 cm ilgesnės už išpjovos kraštą.

Lentutės „rėmeliui“ labiausiai tinka pušies arba kita minkšta mediena.

Prilaikykite stipriai iš vidinės sienos pusės, kol įsukinėsite varžtus.

Žiūrėkite, kur laikote, kad, jei netyčia pergręžtumėte lentutę kiaurai, nesusižeistumėte pirštų.
Įsukite varžtų galvutes kiek giliau į gipskartonį, kad jos nebūtų išlindusios, kai nudažysite.
Išsimatuokite išpjautą atraižą su įduža ir būtent pagal ją išsipjaukite naują gipskartonio gabalą. Neskubėkite pirkti naujos atraižos – jei esate nagingas žmogus, gali būti, jog kažkur turite nereikalingą gabalą, kurį dabar ir panaudosite – pagalvokite, patikrinkite sandėliuką.
Naują atraižą tvirtinkite varžtais kas 12-14 cm.

Viena sudėtingiausių momentų – gražiai užklijuoti juostą, kad nesimatytų naujo lopo kraštų. Prieš klijuojant juostą tarpelius užtepkite mišiniu, taip pasidengs ir mažiausi plyšeliai. Jei turite daug ką pataisyti, ne tik vieną įdužą, geriau bus nusipirkti greitai džiūstančio mišinio pakuotę – jis greitai išdžiūna ir padengia visus plyšelius. Užtepto mišinio kraštus galite sulyginti, paslėpti naudodami vandenį – braukite teptuku ar mentele nuo centro link kraštų.

Antrąjį ir trečiąjį sluoksnį tepdami patikrinkite, ar jis tolygus, nėra gumuliukų – kitaip jie matysis net ir nudažius sieną. Kai išsausės, atidžiai nušlifuokite, kad neliktų jokių nelygumų, tuomet gruntuokite ir nudažykite.

Nedidelės įdaužos

Mažas skylutes dažniausiai padaro sienų tvirtinimų detalės – vinys, varžtai, kabliukai. Remontas nesudėtingas, bet visgi tenka dažniausiai perdažyti ir sieną, todėl tai nėra taip jau labai greita ir paprasta. Dažniausiai išlenda vinučių galvos, bet kartais atsisuka ir gipso kartono varžtai – ypatingai per pirmuosius metus po naujo remonto, sienoms džiūstant ir traukiantis.

Naudingos pastabos. Visų pirma turite įsukti išlindusią galvutę atgal į gipso kartoną – prieš tai ją nuvalykite. Naudokite atsuktuvą ar peilį. Galvutę įsukite giliau, negu sienos plokštuma. Bet kokias atplaišas – gipso kartono, popieriaus, tinko – nuvalykite švariai peiliu. Visuomet yra paprasčiau iššokusią detalę įsukti atgal, negu ištraukti ir sukti naują.

Tepkite du glaisto sluoksnius, naudokite specialią mentelę. Pirmasis turėtų būti plonesnis, antrasis tuomet pilnai užpildys visus nelygumus. Perteklių pašalinkite. Pašlifuokite, kad siena susilygintų su neremontuota dalimi. Gruntuokite – kad spalva būtų tokia pati, kaip ir likusi siena. Naudokite volelį – spalva bus lygesnė ir nesiskirs nuo ankstesnės.

Glaistas

Paruoštas glaistas puikiai užpildo visus tarpelius bei skyles, jis sukietėja labai greitai, nesusitraukia. Tad sutaupysite laiko, jį naudodami. Taip pat ir antrąjį sluoksnį galėsite tepti daug greičiau, nėra būtina laukti, kol pirmasis visiškai išdžius.

Miltelinio pavidalo glaistą reikia sumaišyti su vandeniu. Maišykite tik tokį kiekį, kurį panaudosite per maždaug 10 min., nes vėliau jis sukietės tiesiog kibirėlyje. Neišpilkite likučių į kriauklę ar klozetą – tik į šiukšlių dėžę.

Suskilinėję kampai

1 žingsnis: pašaliname seną popierinę juostelę

Įskilusios vietos viršuje ir apačioje padaromos įpjovos ir pašalinama senoji juostelė – su visais dažais, glaistu ir pan.

2 žingsnis: siūlių glaistymas

Tepamas glaistas, klijuojama nauja popierinė juostelė, prispaudžiama, užtepama glaistu ir iš viršaus. Juostelės galai smarkiai prispaudžami. Viskas turi išdžiūti.

3 žingsnis: antras ir trečias sluoksniai

Tepamas antrasis ir trečiasis sluoksniai, maždaug po 15 cm pločio iš abiejų pusių nuo kampo. Viena pusė turi išdžiūti prieš tepant kitą pusę.

4 žingsnis: apdaila

Lengvai pašlifuojama kempinėle, sulyginami nelygumai, gruntuojama ir nudažoma.
Kiekvienas namas sensta, krypsta. Natūralu, jog atsiranda įtrūkimai, plyšeliai kampuose ir kitur sienose. Kartais įtrūkimai prasideda nuo grindų ir pereina į sienas. Jei pamatėte tokį įtrūkimą, būtina jį kuo greičiau užtaisyti ir 2-3 mėn. stebėti, jei įtrūkimas didėja – taisyti tol, kol jis nebesiplės.

Svarbiausia taisant įtrūkimus kampuose - pašalinti senąją juostą bei glaistą. Būtinai užpildykite glaistu atsiradusius plyšelius.

Gana sudėtinga būna užtepti gražiai glaistą – tepkite iš pradžių vieną, paskui – kitą pusę. Antrasis ir trečiasis sluoksnis nelygumus suvienodins. O smulki šlifavimo kempinėlė ir visiškai užlygins ribą tarp naujo remonto ir senosios sienos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.