Kaip pašalinti tinką, kad atidengtumėte plytas

 (1)
Kai išpopuliarėjo gyvenimas loftuose, jų gyventojai pradėjo kurti kitokius interjerus, kurių detalės persimetė ir į individualius namus. Viena jų - atidengtos plytos. Plytos yra natūraliai gražios – tvirtos, paprastos ir laikui nepavaldžiai gražios – ypač kai jas papildo medinės grindys ir begalė natūralios šviesos. Nesvarbu, ar galvojate atidengti visą sieną, kaminą ar tik nedidelę nišą, tai jūsų sienai suteiks tekstūros ir intrigos, kuri, priešingu atveju, būtų tiesiog plokščia.
Kaip pašalinti tinką, kad atidengtumėte plytas
© Shutterstock nuotr.

PATARIMAI:

Nenaudokite elektrinio įrankio, geriau viską padarykite rankomis. Plytų atidengimas nėra labai sudėtingas darbas, tačiau darbo čia bus daug, tad pasilikite tam daug laiko. Būtinai dėvėkite kaukę, pramonines stiprias pirštines bei apsauginius akinius.Kai nudaužysite tinką, atsiras daug nuolaužų ir cemento, tad būkite pasiruošę daug stiprių maišų šiukšlėms.

Ko jums reikės:

Metalinės mentelės ir kalto;
Plaktuko;
Šiukšlių maišų nuolaužoms;
Metalinio šepečio;
Akrilinio hermetiko.

Kaip sužinoti, ar po tinku yra plytų mūras?

Norėdami tai patikrinti, nudaužykite šiek tiek tinko už radiatoriaus ar elektros lizdo.

Kaip sužinoti, kad už tinko esančios plytos yra ganėtinai geros būklės?

Ne visos atidengtos plytos būna gražios, iš tiesų, daugelis nėra skirtos demonstravimui. Dažnai statytojai pasilikdavo geriausias plytas eksterjerui, o vidines sienas statydavo iš nuolaužų! Taisyklė paprasta, kuo anksčiau yra pastatytas jūsų namas, tuo geresnės bus plytos. Nepamirškite, kad jei atidengsite plytas, kurios yra oranžinės arba pažeistos, visada galite jas nudažyti – balta ir pilka spalvos tam puikiai tinka. Būtinai naudokite gruntą ir tinkamus mūrui dažus.

Kaip paruošti kambarį?

Tinko nudaužymas yra labai nešvarus darbas, tad skirkite tam laiko ir tinkamai paruoškite kambarį. Grindis padenkite plastikine danga, kad darbuotumėtės sandarioje aplinkoje, nes tai apsaugos likusius namus nuo dulkių. Taip pat apklijuokite ir duris, kuriomis naudotis nebūtina, nes taip irgi apsaugosite namus nuo dulkių sklaidos.

Elektriniai įrankiai ar rankų darbas. Ką rinktis?

Norėdami pagerbti šimtametes sienas, su plaktuku ir kaltu turite darbuotis atsargiai ir metodiškai. Kai kurie žmonės renkasi kūjinį perforatorių, tačiau nepamirškite, kad jis gali pažeisti plytas.

Kaip pradėti tinko nudaužymą?

Pradėkite nudaužydami skylę viršutiniame srities, kurią norite atidengti, kampe. Plaktuku ir kaltu darbuokitės žemyn, švelniai nudauždami po nedidelį tinko gabalėlį. Plytos gali nebūti visiškai vienodos, tad jei pajusite pasipriešinimą, nenaudokite jėgos, o pamėginkite kalti kitokiu kampu, kad nepažeistumėte plytos. 

Kaip nudaužyti tinko gabalėlius, kurie tvirtai laikosi?

Nudaužykite juos maksimaliai arba pamėginkite apipurkšti juos vandeniu, kad tinkas suminkštėtų ir dar kartą pabandykite jį nudaužyti.

Kaip nuvalyti plytas?

Pirmiausia siurbliu nuvalykite paviršių nuo purvo ir nuolaužų. Tada pradėkite valyti plytas su metaliniu šepečiu ir lygiomis dalimis sumaišyta muilo ir druskos pasta. Šveiskite švelniai, kad nepažeistumėte cemento skiedinio. Kai pabaigsite, nuplaukite plytas vandeniu ir nudžiovinkite senu rankšluosčiu.

Kaip užsandarinti plytas?

Yra plona riba tarp kaimiškai atrodančių ir blizgančių plytų, tad rinkitės vandeninį permatomą matinį arba pusiau blizgų akrilinį hermetiką. Nesirinkite blizgaus varianto, nes tada plytos per daug blizga ir atrodo dirbtinės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.