Kaip pašalinti tinką, kad atidengtumėte plytas

 (1)
Kai išpopuliarėjo gyvenimas loftuose, jų gyventojai pradėjo kurti kitokius interjerus, kurių detalės persimetė ir į individualius namus. Viena jų - atidengtos plytos. Plytos yra natūraliai gražios – tvirtos, paprastos ir laikui nepavaldžiai gražios – ypač kai jas papildo medinės grindys ir begalė natūralios šviesos. Nesvarbu, ar galvojate atidengti visą sieną, kaminą ar tik nedidelę nišą, tai jūsų sienai suteiks tekstūros ir intrigos, kuri, priešingu atveju, būtų tiesiog plokščia.
Kaip pašalinti tinką, kad atidengtumėte plytas
© Shutterstock nuotr.

PATARIMAI:

Nenaudokite elektrinio įrankio, geriau viską padarykite rankomis. Plytų atidengimas nėra labai sudėtingas darbas, tačiau darbo čia bus daug, tad pasilikite tam daug laiko. Būtinai dėvėkite kaukę, pramonines stiprias pirštines bei apsauginius akinius.Kai nudaužysite tinką, atsiras daug nuolaužų ir cemento, tad būkite pasiruošę daug stiprių maišų šiukšlėms.

Ko jums reikės:

Metalinės mentelės ir kalto;
Plaktuko;
Šiukšlių maišų nuolaužoms;
Metalinio šepečio;
Akrilinio hermetiko.

Kaip sužinoti, ar po tinku yra plytų mūras?

Norėdami tai patikrinti, nudaužykite šiek tiek tinko už radiatoriaus ar elektros lizdo.

Kaip sužinoti, kad už tinko esančios plytos yra ganėtinai geros būklės?

Ne visos atidengtos plytos būna gražios, iš tiesų, daugelis nėra skirtos demonstravimui. Dažnai statytojai pasilikdavo geriausias plytas eksterjerui, o vidines sienas statydavo iš nuolaužų! Taisyklė paprasta, kuo anksčiau yra pastatytas jūsų namas, tuo geresnės bus plytos. Nepamirškite, kad jei atidengsite plytas, kurios yra oranžinės arba pažeistos, visada galite jas nudažyti – balta ir pilka spalvos tam puikiai tinka. Būtinai naudokite gruntą ir tinkamus mūrui dažus.

Kaip paruošti kambarį?

Tinko nudaužymas yra labai nešvarus darbas, tad skirkite tam laiko ir tinkamai paruoškite kambarį. Grindis padenkite plastikine danga, kad darbuotumėtės sandarioje aplinkoje, nes tai apsaugos likusius namus nuo dulkių. Taip pat apklijuokite ir duris, kuriomis naudotis nebūtina, nes taip irgi apsaugosite namus nuo dulkių sklaidos.

Elektriniai įrankiai ar rankų darbas. Ką rinktis?

Norėdami pagerbti šimtametes sienas, su plaktuku ir kaltu turite darbuotis atsargiai ir metodiškai. Kai kurie žmonės renkasi kūjinį perforatorių, tačiau nepamirškite, kad jis gali pažeisti plytas.

Kaip pradėti tinko nudaužymą?

Pradėkite nudaužydami skylę viršutiniame srities, kurią norite atidengti, kampe. Plaktuku ir kaltu darbuokitės žemyn, švelniai nudauždami po nedidelį tinko gabalėlį. Plytos gali nebūti visiškai vienodos, tad jei pajusite pasipriešinimą, nenaudokite jėgos, o pamėginkite kalti kitokiu kampu, kad nepažeistumėte plytos. 

Kaip nudaužyti tinko gabalėlius, kurie tvirtai laikosi?

Nudaužykite juos maksimaliai arba pamėginkite apipurkšti juos vandeniu, kad tinkas suminkštėtų ir dar kartą pabandykite jį nudaužyti.

Kaip nuvalyti plytas?

Pirmiausia siurbliu nuvalykite paviršių nuo purvo ir nuolaužų. Tada pradėkite valyti plytas su metaliniu šepečiu ir lygiomis dalimis sumaišyta muilo ir druskos pasta. Šveiskite švelniai, kad nepažeistumėte cemento skiedinio. Kai pabaigsite, nuplaukite plytas vandeniu ir nudžiovinkite senu rankšluosčiu.

Kaip užsandarinti plytas?

Yra plona riba tarp kaimiškai atrodančių ir blizgančių plytų, tad rinkitės vandeninį permatomą matinį arba pusiau blizgų akrilinį hermetiką. Nesirinkite blizgaus varianto, nes tada plytos per daug blizga ir atrodo dirbtinės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.