Kaip įrengti efektyvią garso izoliaciją medinei perdangai

 (14)
Į medines perdangas daugelis meistrų žiūri skeptiškai pirmiausia dėl garso izoliacijos. Tačiau kai kuriais atvejais betoninės perdangos įrengti tiesiog neįmanoma. Pavyzdžiui, renovuojamuose senos statybos namuose ar karkasiniuose namuose. O kai kuriais atvejais medinė perdanga būna sąmoningas naujakurių pasirinkimas, siekiant turėti lubas su sijomis. Visgi ekspertų teigimu, neblogą garso izoliaciją galima įrengti ir medinei perdangai.
Kaip įrengti efektyvią garso izoliaciją medinei perdangai
© Shutterstock nuotr.

Vatos kamšymas – ne problema

Medinę perdangą turintys individualių namų savininkai paprastai pasitiki senu metodu – tarpus tarp sijų užkamšydami stiklo vata. Tuomet tikimasi, kad perdanga sulaikys garsą tiek ateinantį iš pirmojo aukšto, tiek iš antrojo. Tačiau ekspertų teigimu, stiklo ar akmens vata nėra efektyvus būdas. „Tarpų tarp sijų kamšymas izoliacine medžiaga yra absoliučiai neprasmingas dalykas, jei tai vienintelė priemonė, kurios imasi namo šeimininkas. Pavyzdžiui, jei ant sijų antrame namo aukšte tik sukalamos lentos ir užkaišomi tarpai tarp sijų, garsas vis tiek sklis. Juk lentos puikiai perduos garso virpesius sijoms ir krentantys daiktai antrame aukšte puikiai girdėsis pirmame“, - teigia karkasinius namus statančios bendrovės „KNE“ atstovas Gintaras Misiūnas.

Maža to, statybininkams sunku patikėti, kad didžiausia problema, kurią kelia naujakuriai, kaip reikėtų kamšyti vatą – iš apačios ar iš viršaus ir tik tuomet kloti grindlentes. Esą palyginti su didelėmis medinės perdangos įrengimo metu padaromomis klaidomis, tai visiškai nesvarbus dalykas.

Siekiant geros garso izoliacijos tarp pirmo ir antro aukšto pirmiausia reikėtų pagalvoti, kaip atskirti medines perdangos dalis, kad šios neperduotų garso keliamos vibracijos. Šiuo atveju derėtų naudoti gumines tarpines. „Guminės tarpinės veikia tarsi amortizatorius. Jos neleidžia garsui persiduoti iš vienų medinių detalių į kitas. Tai vienas iš sprendimo variantų, norintiems turėti gerą medinės perdangos izoliaciją“, - tvirtina G. Misiūnas.

Siūlo sumuštinį

Visgi nuo prasto garso izoliacijos pilnai neapsaugos ir guminės tarpinės. Be to, nereikėtų visiškai nurašyti ir stiklo vatos. Būtent ji gali tapti pirmuoju „izoliacinio sumuštinio“ sluoksniu. Tiesa, jo tokio reikėtų ne vienintelio. „Vienas iš efektyvesnių garso izoliacijos medinei perdangai įrengimo būdų yra padaryti savotišką „sumuštinį“. Pirmiausia, į tarpą tarp sijų reikėtų sukaišioti 100 milimetrų storio stiklo vatos lakštus. Kamšant nereikėtų lakštų pernelyg suspausti – lakštas turėtų būti maždaug 1 centimetru platesnis nei tarpas tarp sijų. Tuomet ant sijų reikėtų dėti 12 milimetrų storio OSB plokštes. Ant jų – iki 20 milimetrų medžio plaušo plokštes. Ir galų gale uždėti 22 milimetrų OSB plokštes“, - tvirtina bendrovės „Karkasa“ atstovas Šarūnas Aleksandravičius.

Tiesa, kai kurie specialistai pataria dėti 40 milimetrų medžio plaušo plokštes. Tačiau Š. Aleksandravičiaus teigimu, standartinėms gyvenamosioms patalpoms tokio storio medžio plaušo plokščių sluoksnis nereikalingas. Tokios plokštės paprastai naudojamos izoliuojant patalpas, kuriose, pavyzdžiui, grojama muzikos instrumentais.

Visgi toks „pyragas“ nėra itin pigus malonumas. Dėl to kai kurie šeimininkai bando lietuvišką variantą: pakamšo tarpus tarp sijų stiklo vata ir ant grindlenčių deda kelių centimetrų storio putų polistirolo plokštes. Tuomet ant tokios paprstos sistemos deda grindų dangą. Ekspertų teigimu, tai nėra pats blogiausias variantas, tačiau tikrai verta paieškoti geresnių.
„Jeigu dedamos putplasčio granulės ar plokštės, geriausia grindis apskritai betonuoti. Betonas – vienas geriausių sprendimų norint sukurti gerą garso izoliaciją tarp pirmo ir antro aukštų“, - sako G. Misiūnas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.