Ką būtina atminti ruošiantis taisyti buitinę techniką

Kai įranga yra sena, nebeveikia taip, kaip turėtų, dažniausiai geriausia ją tiesiog pakeisti nauja. Tačiau dažnai įranga sugenda anksčiau, negu pridera, tuomet tenka spręsti klausimą – taisyti ar išmesti? Jei finansinė padėtis nėra tokia puiki, kad galėtumėte ramia galva išmesti sugedusį prietaisą ir nusipirkti naują, teks taisyti. Tačiau, be abejo, visuomet yra geriau įsigyti bei naudoti pačią naujausią įrangą. Yra daug „o kas, jei?“, tad klausimas „taisyti ar išmesti?“ gali tapti galvos sopulį sukeliančia dilema.
Ką būtina atminti ruošiantis taisyti buitinę techniką
© Shutterstock nuotr.

Ar tikrai sugedo?

Kuomet prietaisas nustoja veikęs, visų pirma mes pasimetame, nežinome, ką daryti. Prieš pradėdami panikuoti, įsitikinkite, kad elementariausios sąlygos prietaiso veikimui yra užtikrintos.
Pagrindas, ant kurio stovi prietaisas, yra lygus – kai kurie prietaisai, jei jie yra ant nestabilaus pagrindo, saugumo dėlei užsiblokuoja ir neįsijungia, prietaiso angos, filtrai neužsikimšę dulkelėmis ar nešvarumais, neminint to, kad reikėtų patikrinti, ar prietaisas apskritai įjungtas

Ar nepasibaigęs garantinio aptarnavimo laikotarpis?

Be abejo, nusipirkę prietaisą, naudojimo instrukciją ir garantinio laikotarpio knygelę saugote, tad visų pirma pasitikrinkite, ar tikrai pasibaigęs garantinis laikotarpis. Dažniausiai elektros prietaisams suteikiama dvejų metų garantija. Jei prietaisui vis dar priklauso garantinis aptarnavimas – nesukite sau galvos ir skambinkite garantinėje knygelėje nurodytu numeriu.

Ar tikrai jau prietaisas savo laiką „atgyveno“?

Visi pritaisai turi apskaičiuotą vidutinį naudojimo laiką. Kuo arčiau jo numatomas susidėvėjimo laikas, tuo protingiau prietaisą ne taisyti, o pakeisti nauju.
Vidutinis įvairių prietaisų gyvavimo (naudojimo) laikas:

Prietaisas

Vidutinė naudojimo trukmė (metais)

Indaplovė 9

Mikrobangų krosnelė 9

Skalbyklė 10

Gartraukis 10

Šaldiklis 11

Elektrinė viryklė 13

Šaldytuvas 13

Džiovyklė 13

Orkaitė 14

Dujinė viryklė 15

Ar verta taisyti? 50-ies procentų taisyklė

Jei prietaisas iki sugedimo atitarnavo daugiau negu 50 procentų numatyto savo gyvavimo laiko, o jo taisymo išlaidos būtų didesnės negu 50 proc. galimo naujo pirkinio vertės, nesvarstykite – pirkite naują prietaisą.

Kad tai galėtumėte apskaičiuoti, susižinokite vidutinį to prietaiso gyvavimo laikotarpį (žr. skaičius aukščiau) bei galimas taisymo išlaidas.

Taisau pats

Jei turite šiokį tokį supratimą apie tai, kaip naudoti atsuktuvą ar veržliaraktį, paprastesnius gedimus galite pabandyti pataisyti ir patys. Šiais laikas internete galima rasti įvairių filmukų apie bet kokio prietaiso remontą.

Taip pat visuomet reikia perskaityti prietaiso naudojimo instrukciją. Jei jos nerandate, visuomet pagal modelį, pagaminimo metus, gamintoją rasite instrukciją internete. Dauguma gamintojų talpina PDF tipo failus, kuriuos visuomet galite parsisiųsti ir atsispausdinti.

Keli patarimai

Jei taisote prietaisą pats, atkreipkite dėmesį:

Daugumai (elektros prietaisų) keičiamų detalių garantija nesuteikiama, tad, jei neteisingai nustatėte, kas sugedo, galite tiesiog prarasti pinigus.

Didesni elektros prietaisai dažniausiai yra sunkūs. Jei nežinote tiksliai, kaip juos atidaryti ar pernešti, nerizikuokite, galite susižeisti.

Kai kuriems prietaisams netaikomas garantinis aptarnavimas, jei jie buvo atidaryti ir buvo bandoma patiems susitaisyti.

Visuomet, prieš atverdami prietaisą ir pradėdami ieškoti gedimo, įsitikinkite, kad prietaisas yra išjungtas iš elektros maitinimo lizdo. Ardyti įjungtą prietaisą yra labai pavojinga.

Kitos išlaidos

Įrangos atnaujinimo kaštai kartais būna didesni, negu vien pačių prietaisų kaina. Tiesą sakant, taip būna dažnai. Atkreipkite dėmesį:

Naujas šaldytuvas gali netilpti senojo vietoje. Gali tekti pasikeisti ir spinteles, kad įtalpintumėte naują pirkinį, tad būtinai išsimatuokite erdvę prieš pirkdami.
Jei esate naujakurys, geriau rinkitės įrangą pagal esamą situaciją. Net jei esate pripratęs prie dujinės viryklės, jei nėra galimybių maistą gaminti naudojantis dujomis, ekonomiškiau tiesiog nusipirkti elektrinę viryklę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.