Girgždantys laiptai: pagrindiniai principai kaip tai spręsti

 (2)
Girgždantys laiptai namuose naudingi tik vienu atveju - jeigu rengiatės savo namą kuriam laikui išnuomoti siaubo filmų kūrėjams. Visais kitais atvejais girgždantys laiptai daugiau ar mažiau erzina kiekvieną būsto gyventoją. Laiptai gali girgždėti dėl kelių priežasčių: laikui bėgant išdžiuvusi ir susitraukusi mediena arba atsipalaidavę tvirtinimo elementai.
Girgždantys laiptai: pagrindiniai principai kaip tai spręsti
© Shutterstock nuotr.

Girgždėjimo priežastis yra pakankamai banali – kai jūs lipate ant laiptų, juda ir liečiasi dvi medinės jų dalys bei skleidžia garsą. Taip atsitinka dėl laiptų amžiaus ir naudojimo intensyvumo – ne veltui girgždančias grindis ar laiptus dažniausiai siejame su senais namais.

Šią problemą galima spręsti pritvirtinant laiptų elementus iš viršaus arba iš apačios.

Suraskite girgždančią vietą. Tai pavyks padaryti tiesiog lipant laiptais. Radę konkrečią girgždančią pakopą pamėginkite vėl ant jos užlipti. Girgždėti gali pakopos šonai, kai užminate jos centrą, arba gali girgždėti jūsų užminama vieta. Jei garsas sklinda iš šonų arba užpakalinės pakopos dalies, tikėtina, kad juda visas galas.

Išgręžkite skylę pakopoje. Jei girgžda pakopos priekis, galite pritvirtinti jį vinimis. Išgręžkite skylę pakopoje, kad pasiektumėte po ja esantį laiptų popakopį. Grąžto skersmuo turi būti šiek tiek mažesnis už vinies, kurią naudosite, skersmenį. Gręžimas palengvina vinies įsiskverbimą ir apsaugo pakopą nuo galimo įtrūkimo.

Girgždantys laiptai: pagrindiniai principai kaip tai spręsti
© Shutterstock nuotr.

Įkalkite bent dvi vinis į pakopą ir laiptų popakopį. Palikite apie 5 cm tarpus tarp vinių. Norėdami, kad sukibimas būtų didesnis, kalkite vinis priešingais 45 laipsnių kampais. Kalkite iki galo, kad vinių galvutės neišsikištų pakopos paviršiuje. Pakopą prie popakopio galima tvirtinti ir medvaržčiais.

Užglaistykite atsiradusias skylutes. Geriausiai tam tinka specialios vaško glaisto kreidutės skirtos padengtų medinių paviršių įbrėžimų ar kitų defektų taisymui. Jei niekada nesate to darę, pasipraktikuokite ant kito paviršiaus. Galima rinktis net kelių spalvų kreidutes, jei spalvinis pasirinkimas pasirinkimas jūsų netenkina ir sumaišyti kelias spalvas, atitaikant norimą. Jeigu nutarėte kardinaliai keisti laiptus ir pavyzdžiui padengti pakopas matiniais ar pusiau matiniais dažais, galite rinktis labiau tradicinius glaistymo būdus.

Girgždantys laiptai: pagrindiniai principai kaip tai spręsti
© Shutterstock nuotr.

Jei matote nedidelių plyšelių atsiradusių sandūrose, galite pamėginti jas užpildyti naudojant skystas sutvirtinančias medžiagas (pvz. klijus). Tai nėra pagrindinis problemos sprendimas, tačiau gali padėti padidinti laiptų atsparumą naudojimui.

Taisyti laiptus iš apačios yra geriausia išeitis, nes taip matosi mažiau remonto pėdsakų. Jei jūsų atveju pasisekė ir palįsti po laiptais galite, pritvirtinkite nedideles medines pakalas ar netgi gumines kaladėles kampuose, kur pakopa pritvirtinama prie laiptų popakopio. Tam rinkitės ne per ilgas vinis, kad smaigaliai neišlįstų per pakopą. Pakalos turėtų būti ne per didelės (tuo atveju, jeigu laiptai atviri), kad nerėžtų akies žiūrintiems į laiptus, tačiau ir ne per mažos, kad sugebėtų atlikti savo funkciją ir per greitai nenusidėvėti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.