Dirbu namie: namų erdvės pritaikymas darbams

Namuose kiekvienas centimetras apgalvotas, tad nusprendus pradėti čia dirbti reikės kai kuriuos daiktus paruošti naujam etapui ir suteikti daugiafunkcionalumo. Šie patarimai tinka tiek dirbantiems namie visą laiką, tiek biurą į šią erdvę persikeliantiems tik savaitgaliais.
Lovoje
Lovoje
© Shutterstock nuotr.

Žaidžiame slėpynių

Jeigu taupote plotą, siūlome įtaisyti lentyną su pakeliamu stalviršiu, kuris baigus darbą paslėptų popierius, knygas, spausdintuvą. Galima šių smulkmenų ir nemaskuoti, tuomet stalviršis gali būti ištraukiamas iš po lentynų ir sustumiamas atgal. Tokios lentynos labiausiai tiks darbo vietą įrengiant kitos paskirties erdvėse: miegamajame, svetainėje, virtuvėje. Prie jų geriausia derinti kėdę su ratukais, įsigyti važinėjantį konteinerį dokumentams, kanceliarinėms smulkmenoms – baigę darbą nustumsime į sandėliuką. Kėdė po darbo gali virsti spintele prie lovos.

Idėjos

Darbo stalas laiptų aikštelėje? Kodėl gi ne. Geriausiu atveju čia stūkso vazonas su apskurusia palme ar senas supamasis fotelis. Vietoj jų pastatykite rašomąjį stalą su keliomis lentynėlėmis. Klaviatūrai įtaisykite ištraukiamą lentyną. Monitorių galima statyti ant sukamo stovo virš stalo. Spausdintuvą – paslėpti po stalu. Būtiniausi darbui baldai ir daiktai tilps ir po laiptais, žemame palėpės kampe. Jeigu būsto lubos aukštos, darbo zoną galima įrengti ir virš dalies kambario. Arba įstiklintame ir apšiltintame balkone.

Už širmos

Darbo stalą nesunku įsprausti svetainės ar valgomojo kampe. Lentynas įrenkite virš jo ar po juo – neužims vietos. Šis baldas tilps ir erdvesnėje virtuvėje, ypač sujungtoje su svetaine. Jeigu rašomąjį atitversite lentyna, sukursite patogų darbo kampelį. Kas sakė, kad negalima dirbti miegamajame? Gal tereikia perstumdyti baldus arba įsigyti kiek siauresnę lovą – ir stalas tilps. Jei lovoje nesinori galvoti apie nebaigtus reikalus, įsigykite širmą, kuri užmaskuos darbo vietą. Stilinga ryškiaspalvė originalaus dizaino širma gali tapti nauju vėju interjere.

Svarbu

Net jeigu namie dirbate tik savaitgaliais, įsigykite kokybišką biuro kėdę, kurios aukštį galima reguliuoti. Išdėstydami monitorių, klaviatūrą ir pelę laikykitės ergonomiškų atstumų ir aukščių. Pasirūpinkite geru apšvietimu, ypač jei darbastalis nišoje, toli nuo langų. Bendro apšvietimo tikrai neužteks, neapsieisite be geros stalinės lempos. Jeigu darbo vieta prie pietinio lango, jį uždenkite užuolaida ar žaliuzėmis, monitoriaus neatsukite į langą – trukdys šviesos atspindžiai. Baldus geriau užsakyti tokio dydžio, kokio reikia, o ne pirkti gatavus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?