Dirbu namie: namų erdvės pritaikymas darbams

Namuose kiekvienas centimetras apgalvotas, tad nusprendus pradėti čia dirbti reikės kai kuriuos daiktus paruošti naujam etapui ir suteikti daugiafunkcionalumo. Šie patarimai tinka tiek dirbantiems namie visą laiką, tiek biurą į šią erdvę persikeliantiems tik savaitgaliais.
Lovoje
Lovoje
© Shutterstock nuotr.

Žaidžiame slėpynių

Jeigu taupote plotą, siūlome įtaisyti lentyną su pakeliamu stalviršiu, kuris baigus darbą paslėptų popierius, knygas, spausdintuvą. Galima šių smulkmenų ir nemaskuoti, tuomet stalviršis gali būti ištraukiamas iš po lentynų ir sustumiamas atgal. Tokios lentynos labiausiai tiks darbo vietą įrengiant kitos paskirties erdvėse: miegamajame, svetainėje, virtuvėje. Prie jų geriausia derinti kėdę su ratukais, įsigyti važinėjantį konteinerį dokumentams, kanceliarinėms smulkmenoms – baigę darbą nustumsime į sandėliuką. Kėdė po darbo gali virsti spintele prie lovos.

Idėjos

Darbo stalas laiptų aikštelėje? Kodėl gi ne. Geriausiu atveju čia stūkso vazonas su apskurusia palme ar senas supamasis fotelis. Vietoj jų pastatykite rašomąjį stalą su keliomis lentynėlėmis. Klaviatūrai įtaisykite ištraukiamą lentyną. Monitorių galima statyti ant sukamo stovo virš stalo. Spausdintuvą – paslėpti po stalu. Būtiniausi darbui baldai ir daiktai tilps ir po laiptais, žemame palėpės kampe. Jeigu būsto lubos aukštos, darbo zoną galima įrengti ir virš dalies kambario. Arba įstiklintame ir apšiltintame balkone.

Už širmos

Darbo stalą nesunku įsprausti svetainės ar valgomojo kampe. Lentynas įrenkite virš jo ar po juo – neužims vietos. Šis baldas tilps ir erdvesnėje virtuvėje, ypač sujungtoje su svetaine. Jeigu rašomąjį atitversite lentyna, sukursite patogų darbo kampelį. Kas sakė, kad negalima dirbti miegamajame? Gal tereikia perstumdyti baldus arba įsigyti kiek siauresnę lovą – ir stalas tilps. Jei lovoje nesinori galvoti apie nebaigtus reikalus, įsigykite širmą, kuri užmaskuos darbo vietą. Stilinga ryškiaspalvė originalaus dizaino širma gali tapti nauju vėju interjere.

Svarbu

Net jeigu namie dirbate tik savaitgaliais, įsigykite kokybišką biuro kėdę, kurios aukštį galima reguliuoti. Išdėstydami monitorių, klaviatūrą ir pelę laikykitės ergonomiškų atstumų ir aukščių. Pasirūpinkite geru apšvietimu, ypač jei darbastalis nišoje, toli nuo langų. Bendro apšvietimo tikrai neužteks, neapsieisite be geros stalinės lempos. Jeigu darbo vieta prie pietinio lango, jį uždenkite užuolaida ar žaliuzėmis, monitoriaus neatsukite į langą – trukdys šviesos atspindžiai. Baldus geriau užsakyti tokio dydžio, kokio reikia, o ne pirkti gatavus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.