Darau Pats: būdas, kaip apsiūti židinio kapsulę

 (38)
Mūsų skaitytojas, tinklaraščio Raituzo namas autorius, dalijasi savo patirtimi, kaip jam pavyko suformuoti židinio karkasą.
© Shutterstock nuotr.

Minties dėl ortakių nuvedimo nuo židinio atsisakiau dėl šių priežasčių:

- neradau niekur normalaus židinio ventiliatoriaus, kuris būtų netriukšmingas. Visi jie buvo vienodai nemažai keliantis triukšmą;

- labai nepatogu buvo išvedžioti ortakius, kadangi izoliuoti židinio ortakiai kirstųsi su rekuperacinės sistemos ortakynu;

- laikui bėgant tose vietose, kur yra sienose įrengtos karšto oro išleidimo grotelės apsineša siena nešvarumais;

- pakankamai nemažos investicijos (ventiliatorius, izoliuoti lankstus ortakiai, karščiui atsparios grotelės ir t.t.);

- Radau pakankamai lengvą būdą kaip nunešti šiltą orą į kitas patalpas. T.y. su rekuperatoriaus pagalba iš svetainės ištraukiamas sušilęs oras labai greitai pakelia šviežio tiekiamo oro temperatūrą ir per difuzorius yra pučiamas į visas gyvenamas patalpas. Tikslesnius skaičius ir bandymo rezultatus planuoju atlikti vėliau ir apie tai aprašyti savo bloge rekuperatoriaus ir vėdinimo temoje.

Židinio apsiuvimui pasirinkau kalcio silikato termoizoliacines plokštes 1000x625x30 mm,

Galinę sienelę klijavau prie sienos su spec. klijais maišomais vandeniu. Pačios plokštės tarpusavyje klijuojamos su klijais, atlaikančiais temperatūrą iki 950oC.

Taip pat, papildomai tarpusavyje plokštės susukamos medvaržčiais. Pati kalcio plokštė yra labai lengva ir lengvai pažeidžiama. Taip pat ji labai dulka, todėl, reikia vidinį židinio apsiuvimą nugruntuoti spec. karščiui atspariu impregnantu. Tiesa, kaina jo yra nevaikiškai brangi t.y. 5 l talpos indelis kainavo apie 46 eurus (160 Lt). Nugruntavus plokštė tapdavo visai nedulkanti ir gan kieta.

Viršuje matosi horizontali plokštė atskirianti karščio kamerą.

Iki židinio kapsulės neprileidžiu plokštės apie 3 cm. Vėliau iš priekio židinys bus apklijuotas "travertino" akmeniu.

Vėliau reikėtų plokštes armuoti ir glaistyti, bet aš sumasčiau ant viršaus pritvirtinti karščiui atsparų gipsą (raudoną). Iš pradžių maniau, kad gipso plokštes paprasčiausiai prisuksiu prie plokštės. Deja, bet mano sumanymas nepavyko, kadangi gipso medvaržčiai prasisukdavo ir medvaržčio galvutė nelysdavo į gipso plokštę. Tada nusprendžiau gipso plokštę priklijuoti prie termoizoliacinių plokščių su elastingais plytelių klijais.

Sudėti kampai ir pradėtas glaistyti židinys:

Viršutinės mažos grotelės reikalingos tam, kad jei perkais karščio kamera, karštas oras prie perdangos turėtų kur išeiti.

Čia pilnai užbaigtas ir nudažytas židinys (be travertino akmens), o šalia matote išklijuotas akmens imitacijos plyteles:

Dabar liko aplink ugniakurą ir ant grindų apklijuoti "travertino" akmeniu.

Raituzo Namas, nuotraukos – autoriaus

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.