Darau Pats: būdas, kaip apsiūti židinio kapsulę

 (38)
Mūsų skaitytojas, tinklaraščio Raituzo namas autorius, dalijasi savo patirtimi, kaip jam pavyko suformuoti židinio karkasą.
© Shutterstock nuotr.

Minties dėl ortakių nuvedimo nuo židinio atsisakiau dėl šių priežasčių:

- neradau niekur normalaus židinio ventiliatoriaus, kuris būtų netriukšmingas. Visi jie buvo vienodai nemažai keliantis triukšmą;

- labai nepatogu buvo išvedžioti ortakius, kadangi izoliuoti židinio ortakiai kirstųsi su rekuperacinės sistemos ortakynu;

- laikui bėgant tose vietose, kur yra sienose įrengtos karšto oro išleidimo grotelės apsineša siena nešvarumais;

- pakankamai nemažos investicijos (ventiliatorius, izoliuoti lankstus ortakiai, karščiui atsparios grotelės ir t.t.);

- Radau pakankamai lengvą būdą kaip nunešti šiltą orą į kitas patalpas. T.y. su rekuperatoriaus pagalba iš svetainės ištraukiamas sušilęs oras labai greitai pakelia šviežio tiekiamo oro temperatūrą ir per difuzorius yra pučiamas į visas gyvenamas patalpas. Tikslesnius skaičius ir bandymo rezultatus planuoju atlikti vėliau ir apie tai aprašyti savo bloge rekuperatoriaus ir vėdinimo temoje.

Židinio apsiuvimui pasirinkau kalcio silikato termoizoliacines plokštes 1000x625x30 mm,

Galinę sienelę klijavau prie sienos su spec. klijais maišomais vandeniu. Pačios plokštės tarpusavyje klijuojamos su klijais, atlaikančiais temperatūrą iki 950oC.

Taip pat, papildomai tarpusavyje plokštės susukamos medvaržčiais. Pati kalcio plokštė yra labai lengva ir lengvai pažeidžiama. Taip pat ji labai dulka, todėl, reikia vidinį židinio apsiuvimą nugruntuoti spec. karščiui atspariu impregnantu. Tiesa, kaina jo yra nevaikiškai brangi t.y. 5 l talpos indelis kainavo apie 46 eurus (160 Lt). Nugruntavus plokštė tapdavo visai nedulkanti ir gan kieta.

Viršuje matosi horizontali plokštė atskirianti karščio kamerą.

Iki židinio kapsulės neprileidžiu plokštės apie 3 cm. Vėliau iš priekio židinys bus apklijuotas "travertino" akmeniu.

Vėliau reikėtų plokštes armuoti ir glaistyti, bet aš sumasčiau ant viršaus pritvirtinti karščiui atsparų gipsą (raudoną). Iš pradžių maniau, kad gipso plokštes paprasčiausiai prisuksiu prie plokštės. Deja, bet mano sumanymas nepavyko, kadangi gipso medvaržčiai prasisukdavo ir medvaržčio galvutė nelysdavo į gipso plokštę. Tada nusprendžiau gipso plokštę priklijuoti prie termoizoliacinių plokščių su elastingais plytelių klijais.

Sudėti kampai ir pradėtas glaistyti židinys:

Viršutinės mažos grotelės reikalingos tam, kad jei perkais karščio kamera, karštas oras prie perdangos turėtų kur išeiti.

Čia pilnai užbaigtas ir nudažytas židinys (be travertino akmens), o šalia matote išklijuotas akmens imitacijos plyteles:

Dabar liko aplink ugniakurą ir ant grindų apklijuoti "travertino" akmeniu.

Raituzo Namas, nuotraukos – autoriaus

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.