Darau Pats: ąžuolinis stalas už 300 eurų

 (100)
Donatas dirba marketingo srityje, tačiau laisvalaikiu mėgsta meistrauti. Kadangi šiuo metu statosi namą, jam prireikia įvairiausių baldų, kurie parduotuvėje atsieitų žymiai daugiau. Tad šįkart dalijamės jo patirtimi, kaip susimeistrauti ąžuolinį stalą už 300 eurų.
© Asmeninio archyvo nuotr.

DarauPats.lt skaitytojas pasirinko gan sudėtingą dizainą. Uošvis, kuris padėjo jam surinkti stalą, bandė jį vis perkalbėti, kad geriau būtų tvirtinti kojas iš apačios, tačiau Donatas nepasidavė ir realizavo sumanytą dizainą, kurį matote pagrindinėje nuotraukoje. Galutiniai stalo išmatavimai yra 200x100x77 cm. Tad visų pirma, norint pasigaminti tokį stalą reikia turėti nemažą įrankių arsenalą. Skaitytojas išduoda, kad jei gamintų kitą stalą, nieko nekeistų. Bet apie viską iš pradžių.

Žingsnis po žingsnio

„Viskas prasidėjo nuo ąžuolinių lentų pirkimo. Pirkau iš žmogaus 5 cm storio, 3 metrų ilgio ir vieno pjovimo lentas. Lentos buvo džiovintos džiovykloje. Lentų kiekis buvo skaičiuotas laiptams, palangėms ir 2 stalams. Lentoms pasiekus mane, įsigijau diskinį pjūklą su liniuote, kad galėčiau apsipjauti lentas ir susipjauti tašais 5x5 cm, kuriuos vėliau galėčiau suklijuoti. Tai buvo naivus bandymas, nes po kelių pjūvių supratau, kad šitos medienos savo įrankiais neįveiksiu. Taigi susiradau meistrus, kurie man lentas supjaustė išilgai ir nuobliavo tašus“, - pasakojo meistraujantis vyras.

Paruošus medieną, prasidėjo darbai. Iš pradžių jis suklijavo (naudojo drėgmei atsparius medžio klijus, skirtus vidaus ir lauko darbams) du skydus 210 x 50 cm, kurie tapo stalo viršumi. Tam, kad galėtų suklijuoti tašus, pasigamino improvizuotus spaustuvus. Suklijuotus skydus vėl reikėjo vežti į dirbtuves, kad obliuotų su reismusavimo staklėm. Kai skydai buvo apdoroti, reikėjo suklijuoti juos tarpusavyje. Vėl teko pasidaryti improvizuotus spaustuvus. Kol stalviršis buvo klijavimo stadijoj, atėjo kojų eilė. Kiekvienai kojai reikėjo 9 tašų. Suklijavus kojas, vėl jas teko vežti į dirbtuves, kad visas keturias nuobliuotų ir lygiai nupjautų galus. Kojų matmenys 13x15x77 cm. Pagrindiniai komponentai buvo paruošti.

Visas meistravimo procesas:

„Stalo surinkimas prasidėjo nuo stalviršio galų apipjovimo ir kojinių nišų išpjovimo. Pamatavus, ar viskas tinka, atėjo kojų įtvirtinimo eilė. Tam, kad kojos tvirčiau laikytųsi, nupirkau specialius kojų tvirtinimo elementus. Kojose buvo išfrezuotos ertmės ir kaltu priduotos stačiakampio formos, kuriomis vėliau buvo klijuojami išilginiai ir skersinai standumo elementai. Kai viskas buvo paruošta, vėl sekė bandomasis surinkimas. Tam, kad kampai būtų tvirtesni ir, kad būtų kur įsukti varžtus, įdėjau papildomas plokšteles. Viską patikrinus prasidėjo klijavimas ir susukimas.

Po to šlifavome ir užglaistėme gilesnius plyšius. Plyšių glaistymui naudojau lipalo ir šlifavimo dulkių mišinį. Toks glaistas praktiškai nesiskiria nuo medžio spalvos. Kadangi neturėjau didelio medienos pasirinkimo, tai tarp tašų pasitaikė skilusių ir su kitokiais defektais. Tai suteikė dar daugiau natūralaus grožio.

Kitas etapas – lakavimas. Lakavau dviem skirtingais lakais. Pirmas sluoksnis buvo baldinis lakas, tada sekė lengvas šveitimas ir paviršiaus pašiaušimas, o antras ir trečias sluoksnis buvo dengiamas dviejų komponentų grindiniu laku (tam, kad paviršius būtų atsparesnis).

Ir štai – 100 kg sveriantis stalas gimė. Tiesa, pernešti stalą iš garažo į svetainę prireikė net 4 vyrų“, - išsamiai savo patirtimi pasidalijo Donatas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.