Darau Pats: ąžuolinis stalas už 300 eurų

 (100)
Donatas dirba marketingo srityje, tačiau laisvalaikiu mėgsta meistrauti. Kadangi šiuo metu statosi namą, jam prireikia įvairiausių baldų, kurie parduotuvėje atsieitų žymiai daugiau. Tad šįkart dalijamės jo patirtimi, kaip susimeistrauti ąžuolinį stalą už 300 eurų.
© Asmeninio archyvo nuotr.

DarauPats.lt skaitytojas pasirinko gan sudėtingą dizainą. Uošvis, kuris padėjo jam surinkti stalą, bandė jį vis perkalbėti, kad geriau būtų tvirtinti kojas iš apačios, tačiau Donatas nepasidavė ir realizavo sumanytą dizainą, kurį matote pagrindinėje nuotraukoje. Galutiniai stalo išmatavimai yra 200x100x77 cm. Tad visų pirma, norint pasigaminti tokį stalą reikia turėti nemažą įrankių arsenalą. Skaitytojas išduoda, kad jei gamintų kitą stalą, nieko nekeistų. Bet apie viską iš pradžių.

Žingsnis po žingsnio

„Viskas prasidėjo nuo ąžuolinių lentų pirkimo. Pirkau iš žmogaus 5 cm storio, 3 metrų ilgio ir vieno pjovimo lentas. Lentos buvo džiovintos džiovykloje. Lentų kiekis buvo skaičiuotas laiptams, palangėms ir 2 stalams. Lentoms pasiekus mane, įsigijau diskinį pjūklą su liniuote, kad galėčiau apsipjauti lentas ir susipjauti tašais 5x5 cm, kuriuos vėliau galėčiau suklijuoti. Tai buvo naivus bandymas, nes po kelių pjūvių supratau, kad šitos medienos savo įrankiais neįveiksiu. Taigi susiradau meistrus, kurie man lentas supjaustė išilgai ir nuobliavo tašus“, - pasakojo meistraujantis vyras.

Paruošus medieną, prasidėjo darbai. Iš pradžių jis suklijavo (naudojo drėgmei atsparius medžio klijus, skirtus vidaus ir lauko darbams) du skydus 210 x 50 cm, kurie tapo stalo viršumi. Tam, kad galėtų suklijuoti tašus, pasigamino improvizuotus spaustuvus. Suklijuotus skydus vėl reikėjo vežti į dirbtuves, kad obliuotų su reismusavimo staklėm. Kai skydai buvo apdoroti, reikėjo suklijuoti juos tarpusavyje. Vėl teko pasidaryti improvizuotus spaustuvus. Kol stalviršis buvo klijavimo stadijoj, atėjo kojų eilė. Kiekvienai kojai reikėjo 9 tašų. Suklijavus kojas, vėl jas teko vežti į dirbtuves, kad visas keturias nuobliuotų ir lygiai nupjautų galus. Kojų matmenys 13x15x77 cm. Pagrindiniai komponentai buvo paruošti.

Visas meistravimo procesas:

„Stalo surinkimas prasidėjo nuo stalviršio galų apipjovimo ir kojinių nišų išpjovimo. Pamatavus, ar viskas tinka, atėjo kojų įtvirtinimo eilė. Tam, kad kojos tvirčiau laikytųsi, nupirkau specialius kojų tvirtinimo elementus. Kojose buvo išfrezuotos ertmės ir kaltu priduotos stačiakampio formos, kuriomis vėliau buvo klijuojami išilginiai ir skersinai standumo elementai. Kai viskas buvo paruošta, vėl sekė bandomasis surinkimas. Tam, kad kampai būtų tvirtesni ir, kad būtų kur įsukti varžtus, įdėjau papildomas plokšteles. Viską patikrinus prasidėjo klijavimas ir susukimas.

Po to šlifavome ir užglaistėme gilesnius plyšius. Plyšių glaistymui naudojau lipalo ir šlifavimo dulkių mišinį. Toks glaistas praktiškai nesiskiria nuo medžio spalvos. Kadangi neturėjau didelio medienos pasirinkimo, tai tarp tašų pasitaikė skilusių ir su kitokiais defektais. Tai suteikė dar daugiau natūralaus grožio.

Kitas etapas – lakavimas. Lakavau dviem skirtingais lakais. Pirmas sluoksnis buvo baldinis lakas, tada sekė lengvas šveitimas ir paviršiaus pašiaušimas, o antras ir trečias sluoksnis buvo dengiamas dviejų komponentų grindiniu laku (tam, kad paviršius būtų atsparesnis).

Ir štai – 100 kg sveriantis stalas gimė. Tiesa, pernešti stalą iš garažo į svetainę prireikė net 4 vyrų“, - išsamiai savo patirtimi pasidalijo Donatas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.