4 požymiai, jog vamzdžiams jau „viso gero“

 (4)
Visuomet svarbu laiku apžiūrėti vamzdžius, bet ypatingai svarbu tai padaryti, jei jūsų namas jau nebe pirmos jaunystės. Jei pastebite vandentiekio sutrikimų – galimai tai vamzdžių problema. Jei nespręsite šių nesklandumų, vėliau gali tekti brangiai sumokėti. Patikrinkite vamzdžius visur, nepamiršdami nei rūsio, nei kitų vietų, apie kurias nepagalvojate, nes kitąsyk net negalite numanyti, kur slypi didžiausia problema.
4 požymiai, jog vamzdžiams jau „viso gero“
© Shutterstock nuotr.

1. Pratekėjimas

Net ir smulkus pratekėjimas jau yra pavojaus signalas - senstantys vamzdžiai tampa nebesandarūs.
Taip pat vienas įspėjamųjų ženklų – pelėsis vonios kambaryje ar kitur. Pelėsiai dauginasi tik drėgnoje aplinkoje, tad kiauras vamzdis – puikus padėjėjas pelėsiui augti ir vešėti. Ypač, jei vamzdžiai paslėpti po grindimis ar už sienų. Tačiau duše pelėsis gali veistis ir dėl kitų priežasčių, nebūtinai dėl nesandarių vamzdžių. Bet kokiu atveju, jei net ir kruopščiai išvalius kambarius vistiek atsiras pelėsio kvapas, būtinai patikrinkite vamzdžius, nes galimai kažkur esama nuotėkio.

2. Rūdys

Jei vamzdžiai lupinėjasi, trūkinėja, vadinasi, jie jau paveikti korozijos. Beje, jei variniai vamzdžiai buvo ilgą laiką nenaudojami – jie taip pat galėjo užrūdyti, ir, paleidus vandenį, kurį laiką matysite gelsvą spalvą.

3. Pakitusi vandens spalva

Jei pastebėjote, jog vanduo turi bent kokį atspalvį, vadinasi, turite rimtų bėdų. Gelsva spalva reiškia, jog vamzdžiuose galimai susikaupė rūdys. Rūdys ne tik blogina vandens skonį (kita vertus, spalva yra puikus indikatorius tokio vandens nevartoti), jos taip pat „kietina“ vandenį, kas labai kenkia tiek skalbyklei, tiek kitiems buities įrenginiams.

4. Dėmės

Pasilenkite bei žvilgtelėkite po plautuve. Apžiūrėkite ir sieną. Jei matote spalvinių pakitimų – tai irgi gali signalizuoti apie vamzdžių problemas. Jei gyvenate nuosavame name, apžiūrėkite lubas po vonios kambariu – tamsesnė spalva signalizuoja apie galimą pratekėjimą.

Tai tik keli būdai, kaip nustatyti, ar vamzdžiai jau susidėvėjo. Jei neturite laiko ar galimybių patikrinti vamzdžius pats, nerizikuokite laukdami, kol vamzdžiai pratrūks ir vanduo užlies kambarius – išsikvieskite santechniką, kuris patikrins ir patars. Atsiminkite, jog, keičiant ar remontuojant vamzdžius, neišvengiamai bus sugadinta ir siena, dengianti vamzdžius, tad pasiruoškite ir smulkiems remonto darbams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?