4 požymiai, jog vamzdžiams jau „viso gero“

 (4)
Visuomet svarbu laiku apžiūrėti vamzdžius, bet ypatingai svarbu tai padaryti, jei jūsų namas jau nebe pirmos jaunystės. Jei pastebite vandentiekio sutrikimų – galimai tai vamzdžių problema. Jei nespręsite šių nesklandumų, vėliau gali tekti brangiai sumokėti. Patikrinkite vamzdžius visur, nepamiršdami nei rūsio, nei kitų vietų, apie kurias nepagalvojate, nes kitąsyk net negalite numanyti, kur slypi didžiausia problema.
4 požymiai, jog vamzdžiams jau „viso gero“
© Shutterstock nuotr.

1. Pratekėjimas

Net ir smulkus pratekėjimas jau yra pavojaus signalas - senstantys vamzdžiai tampa nebesandarūs.
Taip pat vienas įspėjamųjų ženklų – pelėsis vonios kambaryje ar kitur. Pelėsiai dauginasi tik drėgnoje aplinkoje, tad kiauras vamzdis – puikus padėjėjas pelėsiui augti ir vešėti. Ypač, jei vamzdžiai paslėpti po grindimis ar už sienų. Tačiau duše pelėsis gali veistis ir dėl kitų priežasčių, nebūtinai dėl nesandarių vamzdžių. Bet kokiu atveju, jei net ir kruopščiai išvalius kambarius vistiek atsiras pelėsio kvapas, būtinai patikrinkite vamzdžius, nes galimai kažkur esama nuotėkio.

2. Rūdys

Jei vamzdžiai lupinėjasi, trūkinėja, vadinasi, jie jau paveikti korozijos. Beje, jei variniai vamzdžiai buvo ilgą laiką nenaudojami – jie taip pat galėjo užrūdyti, ir, paleidus vandenį, kurį laiką matysite gelsvą spalvą.

3. Pakitusi vandens spalva

Jei pastebėjote, jog vanduo turi bent kokį atspalvį, vadinasi, turite rimtų bėdų. Gelsva spalva reiškia, jog vamzdžiuose galimai susikaupė rūdys. Rūdys ne tik blogina vandens skonį (kita vertus, spalva yra puikus indikatorius tokio vandens nevartoti), jos taip pat „kietina“ vandenį, kas labai kenkia tiek skalbyklei, tiek kitiems buities įrenginiams.

4. Dėmės

Pasilenkite bei žvilgtelėkite po plautuve. Apžiūrėkite ir sieną. Jei matote spalvinių pakitimų – tai irgi gali signalizuoti apie vamzdžių problemas. Jei gyvenate nuosavame name, apžiūrėkite lubas po vonios kambariu – tamsesnė spalva signalizuoja apie galimą pratekėjimą.

Tai tik keli būdai, kaip nustatyti, ar vamzdžiai jau susidėvėjo. Jei neturite laiko ar galimybių patikrinti vamzdžius pats, nerizikuokite laukdami, kol vamzdžiai pratrūks ir vanduo užlies kambarius – išsikvieskite santechniką, kuris patikrins ir patars. Atsiminkite, jog, keičiant ar remontuojant vamzdžius, neišvengiamai bus sugadinta ir siena, dengianti vamzdžius, tad pasiruoškite ir smulkiems remonto darbams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.