4 patarimai, kaip susitvarkyti su kambariuose esančiais laidais

 (7)
Šiame technologijų amžiuje kiekvieno namuose gausu įvairiausių akį rėžiančių laidų bei kabelių. Telefonas, planšetiniai bei stacionarieji kompiuteriai – visiems šiems įrenginiams reikalingi įkrovikliai ar maitinimo laidai, jau nekalbant apie televizorių, šviestuvus bei begalę kitų smulkesnių prietaisų, kurių laidai užima nemažai vietos ant grindų bei naudoja daugybę rozečių. Šiame straipsnyje pateiksime 4 būdus, kaip susidoroti su šia netvarka.
4 patarimai, kaip susitvarkyti su kambariuose esančiais laidais
© Shutterstock nuotr.

Krepšius naudokite kaip patrauklią slėptuvę

Daugumai šiandieninių prietaisų reikalingos įvairiausios jungtys bei laidai – ausinės, įkrovikliai, USB laidai. Tokioje daugybėje laidų nesunku susipainioti, tad vienas lengviausių būdų kaip su tuo susitvarkyti yra tiesiog viską sukrauti į krepšius. Gumelėmis ar lipnia juosta suriškite kiekvieną laidą, tam kad jie nesusinarpliotų. Tokius krepšelius galite laikyti sunkiai matomose vietose – spintelėse, po stalu, ar tiesiog ant lentynų, kad nesimatytų viduje sudėtų jungčių.

Rūšiuokite laidus

Dauguma rašomųjų stalų turi specialiai įrengtas skyles, kurios leidžia tvarkingai rūšiuoti laidus, nors šie dažniausiai yra skirti stacionariems kompiuteriams. Telefono krovimo laidams rūšiuoti galima įsigyti specialias įkrovimo stoteles. Kitas variantas būtų nusipirkti nedidelių matmenų uždaromą dėžę, jos dangtyje išpjauti penkias nedideles skyles ir vieną didesnę jos apačioje. Tuomet per skylę dėžės apačioje į vidų įkišti ilgintuvą ir jame sujungti telefono įkroviklius, kurių kitus galus iškišti per viršuje išpjautas skyles. Taip ne tik turėsite vietą telefonams įkrauti, bet ir laidai niekuomet nepasimes.

Žymėkite laidus

Su tokia daugybe laidų ir kabelių, besidriekiančių vos ne kiekviename jūsų namų kampelyje, gali būti sunku atskirti, kuris laidas kuriam įrenginiui priklauso. Išvenkite šių nepatogumų paprasčiausiai paženklindami kiekvieno laido kištuką baltos spalvos lipdukais ar maskavimo juosta. Lipdukus atitinkamai žymėkite, kad nesunkiai orientuotumėtės tarp skirtingų jungčių. Pavyzdžiui nupieškite elektros lemputę ant šviestuvo laido. Taip pat naudokite trumpinius kaip TV ar DVD. Taip jums bus daug lengviau orientuotis tarp didelės gausos laidų bei jungčių. 

Maskuokite laidus

Net ir gerai prižiūrimame bei tvarkingame kambaryje laidai gali gadinti bendrą vaizdą. Kad padarytumėte tokius laidus mažiau pastebimus, padenkite juos maskavimo juosta, taip pat baldus statykite taip, kad jie juos užstotų, tvarkingai tvirtinkite laidus prie sienų. Slėpkite juos už fotelių, komodų lentynų ar kitų baldų. Laidus, kurie eina grindimis, slėpkite po kilimu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.