4 patarimai, kaip susitvarkyti su kambariuose esančiais laidais

 (7)
Šiame technologijų amžiuje kiekvieno namuose gausu įvairiausių akį rėžiančių laidų bei kabelių. Telefonas, planšetiniai bei stacionarieji kompiuteriai – visiems šiems įrenginiams reikalingi įkrovikliai ar maitinimo laidai, jau nekalbant apie televizorių, šviestuvus bei begalę kitų smulkesnių prietaisų, kurių laidai užima nemažai vietos ant grindų bei naudoja daugybę rozečių. Šiame straipsnyje pateiksime 4 būdus, kaip susidoroti su šia netvarka.
4 patarimai, kaip susitvarkyti su kambariuose esančiais laidais
© Shutterstock nuotr.

Krepšius naudokite kaip patrauklią slėptuvę

Daugumai šiandieninių prietaisų reikalingos įvairiausios jungtys bei laidai – ausinės, įkrovikliai, USB laidai. Tokioje daugybėje laidų nesunku susipainioti, tad vienas lengviausių būdų kaip su tuo susitvarkyti yra tiesiog viską sukrauti į krepšius. Gumelėmis ar lipnia juosta suriškite kiekvieną laidą, tam kad jie nesusinarpliotų. Tokius krepšelius galite laikyti sunkiai matomose vietose – spintelėse, po stalu, ar tiesiog ant lentynų, kad nesimatytų viduje sudėtų jungčių.

Rūšiuokite laidus

Dauguma rašomųjų stalų turi specialiai įrengtas skyles, kurios leidžia tvarkingai rūšiuoti laidus, nors šie dažniausiai yra skirti stacionariems kompiuteriams. Telefono krovimo laidams rūšiuoti galima įsigyti specialias įkrovimo stoteles. Kitas variantas būtų nusipirkti nedidelių matmenų uždaromą dėžę, jos dangtyje išpjauti penkias nedideles skyles ir vieną didesnę jos apačioje. Tuomet per skylę dėžės apačioje į vidų įkišti ilgintuvą ir jame sujungti telefono įkroviklius, kurių kitus galus iškišti per viršuje išpjautas skyles. Taip ne tik turėsite vietą telefonams įkrauti, bet ir laidai niekuomet nepasimes.

Žymėkite laidus

Su tokia daugybe laidų ir kabelių, besidriekiančių vos ne kiekviename jūsų namų kampelyje, gali būti sunku atskirti, kuris laidas kuriam įrenginiui priklauso. Išvenkite šių nepatogumų paprasčiausiai paženklindami kiekvieno laido kištuką baltos spalvos lipdukais ar maskavimo juosta. Lipdukus atitinkamai žymėkite, kad nesunkiai orientuotumėtės tarp skirtingų jungčių. Pavyzdžiui nupieškite elektros lemputę ant šviestuvo laido. Taip pat naudokite trumpinius kaip TV ar DVD. Taip jums bus daug lengviau orientuotis tarp didelės gausos laidų bei jungčių. 

Maskuokite laidus

Net ir gerai prižiūrimame bei tvarkingame kambaryje laidai gali gadinti bendrą vaizdą. Kad padarytumėte tokius laidus mažiau pastebimus, padenkite juos maskavimo juosta, taip pat baldus statykite taip, kad jie juos užstotų, tvarkingai tvirtinkite laidus prie sienų. Slėpkite juos už fotelių, komodų lentynų ar kitų baldų. Laidus, kurie eina grindimis, slėpkite po kilimu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?