4 kriterijai, kuriuos reikia žinoti renkantis kopėčias

Kopėčios visų pirma turi būti saugios, patikimos - juk net ir nedidelis aukštis netyčia nukritus gali sukelti traumų ar kitokių skaudžių pasekmių. Netinkamai pasirinkus kopėčias ar laiptelius, galite patirti įvairių traumų. Pasirinkimas didelis – įvairių dydžių, formų, medžiagų – tad svarbu išsirinkti tinkamiausią variantą.
4 kriterijai, kuriuos reikia žinoti renkantis kopėčias
© Shutterstock nuotr.

Klausimai, kuriuos turėtumėte sau užduoti, prieš pirkdami kopėčias:

Kam jos bus reikalingos? Kur jos bus naudojamos – viduje, lauke ar visur?
Ar jos bus reikalingos, atliekant elektros instaliacijos darbus?
Kokį svorį kopėčios turės atlaikyti? Įskaičiuokite ir įrankius bei reikiamas medžiagas.
Kokią aukščiausią vietą turite pasiekti?

Pagrindinės buities darbuose naudojamos kopėčios gali būti skirstomos į tris grupes: tiesios (atremiamos), sulankstomos ir prailginamos.

Tiesios kopėčios - tai kopėčios, kurios yra atremiamos į kokį nors paviršių, kad tvirtai laikytųsi. Reikia griežtai laikytis saugumo reikalavimų, kadangi tokios kopėčios į žemę remiasi tik dviem kojelėmis. Kitos dvi kojelės turi remtis į lygų pagrindą – jokiu būdu nepakanka, kad į jį remtųsi, pavyzdžiui, tik pakopos. Tokios kopėčios gali būti gana ilgos ir tokiu būdu kiek riboti mobilumą – kopėčias panešite, bet bus nelabai patogu.

Abi šias bėdas išsprendžia sulankstomos kopėčios. Tai gerai žinomas tradicinės „A“ formos kopėčios, su platesne aikštele. Gali būti su pakopomis tik iš vienos arba iš abiejų pusių. Šios kopėčios pasižymi stabilumu, visos keturios kojos remiasi į žemę, tiesa, reikia lygaus pagrindo, kad tokios kopėčios nebūtų pasvirusios. Taip pat kuo aukštesnės kopėčios, tuo plačiau jos išsiskečia ir tuo platesnio paviršiaus ploto reikia. Viršuje turi plačią pakopą - „aikštelę“, kurioje galima pasidėti įrankius – dažų skardinę, teptuką, ar ką kita. Taip nereikia nuolatos laipioti žemyn. Jei pasilypėti prireikia tik bute, patogu įsigyti sumažintą tokių kopėčių variantą iš dviejų pakopų – jos neužims daug vietos, tačiau idealiai pasitarnaus.

Prailginamos kopėčios yra sudarytos iš bent dviejų dalių – galite naudoti trumpas kopėčias įprastiems darbams, o kai prireikia palypėti aukščiau, ištiesti papildomą dalį. Tokios kopėčios gali būti pakankamai kompaktiškos, tačiau sunkesnės.

4 kriterijai, kuriuos reikia žinoti renkantis kopėčias
© Shutterstock nuotr.

Medžiaga.

Medinės kopėčios yra pačios tradiciškiausios - tokias greičiausiai turėjo jūsų senelis paprastiems sodo darbams. Mediena kaip medžiaga yra iš esmės trumpaamžiškiausia, tačiau spėsite užlipti ir nulipti šimtus kartų, kol kopėčios pradės rodyti ženklus, kad jas reikia pakeisti. Labai svarbu pastebėjus bet kokį nors vienos pakopos netvirtumą, įvertinti, ką galite padaryti. Jei mediena trūnija, geriau nerizikuoti ir pakeisti kopėčias naujomis arba mėginti pakeisti pakopą. Sausoje patalpoje rekomenduojama laikyti beveik visas kopėčias, tačiau ypač tai galioja medienai – drėgmė jai tikrai nėra draugiška. Sveria daugiau nei analogiškų parametrų kopėčios iš aliuminio ar stiklo pluošto.

Aliuminio kopėčios yra pačios lengviausios, tad galėsite rinktis sudėtingesnius kelių dalių variantus, nebijodami, kad pernešti tokias kopėčias reikės pagalbininkų. Tokios kopėčios nebijo atmosferos poveikio, todėl galite nesibaimindami palikti jas lauke.

Plieninės kopėčios yra sunkesnės nei aliuminio, tačiau ir patvaresnės. Atliekant sudėtingesnius elektros darbus, rekomenduojama nenaudoti kopėčių pagamintų iš elektros laidininkų.

Stiklo pluošto kopėčios yra lengvos, atsparios krituliams, o svarbiausia – idealios elektros darbams atlikti, kadangi medžiaga apsaugos darbininką nuo galimos iškrovos.

Nustatykite reikiamą kopėčių aukštį. Prie antro bet kurių sulankstomų kopėčių laiptelio nuo viršaus pridėkite savo ūgį, kuris išmatuotas jums pakėlus rankas. Tai bus riba, kurią galėsite saugiai pasiekti užlipę ant sulankstomų kopėčių. Niekada nestovėkite ant viršutinio sulankstomų kopėčių laiptelio.

4 kriterijai, kuriuos reikia žinoti renkantis kopėčias
© Shutterstock nuotr.

Kopėčių gamintojai nurodo ir svorį, kurį kopėčios gali atlaikyti. Nors konstrukcijose dar paprastai palikta šiek tiek atsargos, saugiausia bus rinktis kopėčias pagal atlaikomą svorį. Kopėčios taip pat yra gaminamos atsižvelgiant į tai, kur, kokiems darbams jos bus naudojamos. Pavyzdžiui, statybose naudojamos kopėčios yra tvirtesnės, nes jos naudojamos nuolat, daug dažniau, negu namų ūkiui skirtos kopėčios.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.