Plastikinės dailylentės: ar galima jas perdažyti?

 (2)
Dažyti medį yra viena, tačiau ar galima dažyti plastikines dailylentes? Techniškai - taip, tačiau procesas bus sudėtingesnis nei standartinis dažymas. Namų savininkai pasirenka plastikines dailylentes dėl išvaizdos, paprastos priežiūros, kainos. Tačiau daugelis jų visai nekreipia dėmesio į plastikinių dailylenčių spalvą. Daugumos plastikinių dailylenčių spalva ilgainiui blunka, tačiau norint ją pakeisti, tai padaryti gali būti sudėtinga.
Plastikinės dailylentės: ar galima jas perdažyti?
© Shutterstock nuotr.

Tinkamai paruoškite dailylenčių paviršių

Jokiu būdu nemanykite, kad užteks tiesiog jas nuplauti su spaudimu. Nors taip gerai nuplaunami paviršiai, tačiau siūlėse tarp dailylenčių lieka per daug vandens, kuris trukdo dažams nudžiūti. Todėl geriau traukite patikimus šveitimo šepečius, begalę sausų rankšluosčių, tinkamas kopėčias.

Pastaba: svarbu pašalinti ne tik riebalus, tačiau ir elektrostatinį krūvį. Rinkoje yra tai galinčių padaryti produktų.

Pasirinkite spalvą

Antra svarbi taisyklė dažant plastikines dailylentes – spalvos pasirinkimas. Kadangi plastikinės dailylentės yra sukurtos taip, kad atspindėtų šilumą, dažus reikia rinktis panašaus arba šiek tiek šviesesnio atspalvio nei originali dailylenčių spalva. Jei pasirinksite tamsesnę spalvą, nauji dažai sugers šilumą, todėl dailylentės gali deformuotis ar sulinkti, tad jas gali tekti pakeisti. Tad visada rinkitės šviesesnes spalvas nei originalas.

Iš esmės plastikinės dailylentės yra elastingas produktas, o tai reiškia, kad turite rinktis tokios rūšies dažus. Geras pasirinkimas yra elastingi eksterjero dažai. Rinkitės dažus, kuriuose būtų kokybiškas uretano ir akrilo dervų mišinys. Kartu šie ingredientai geriausiai prilimpa prie dažomų plastikinių dailylenčių.

Geriausias variantas būtų rinktis specialius PVC gaminiams skirtus dažus. 

Laikas ir įrankiai

Visai nebloga mintis būtų užtepti gruntą (naudokite tą pačią formulę kaip ir apdailos sluoksniui). Nors tam prireiks papildomo darbo, tačiau jis tikrai atsipirks: geriau prilips apdailos sluoksnis, tad darbas bus ilgaamžiškesnis. 

Geriausia plastikines dailylentes dažyti vėsesniu dienos metu, nes dažai turi džiūti lėtai ir tolygiai. Jei dažysite tiesiogiai saulės apšviestą ir šildomą plotą, dažai išdžius netolygiai. Be to, darbuotis pavėsyje yra žymiai maloniau.

Geriausi plastikinių dailylenčių dažymo įrankiai –  pulverizatoriai. Juos lengva naudoti ir jie šį darbą padaro geriausiai. Nesirinkite volelių ir teptukų – jie labiau tinka kitokiems paviršiams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.