Kaip pirties garinėje įsirengti langą?

 (14)
Kuomet įrenginėjama pirtis, visuomet iškyla šis klausimas. Taip pat neišvengiamai kyla ir papildomi klausimai: kokio dydžio turi būti langelis? Kurioje vietoje? Iš kokių medžiagų?
© Shutterstock nuotr.

Langas garinėje priklauso nuo jūsų pačių pasirinkimo, tačiau nėra būtinas. Kai kurie argumentuoja – juk niekas gulint ant plautų nesigroži kraštovaizdžiu, juolab – per rasotą langelį ne kažkas ir matosi. Šviesos per jį taip pat nedaug tepakliūva, o ir pertis einama juk dažniausiai vakare, kuomet šviesos už lango irgi jau nėra. Taip pat pro langą “pabėga” ir dalis pirties karščio.

Tačiau kitiems toks langelis leidžia jaustis patogiau, o atėjus į pirtį šviesius paros metu - ir pasižvalgyti. Dar daugiau langelis pirtyje gali tarnauti ir praktiškai: dėl vėdinimo bei džiovinimo. Vienu metu atidarius ir duris, ir langelį, visas karštis bei drėgmė išsivėdina, patalpa pradeda vėsti, džiūti.

Prisiminkite, kad garinėje tinka tik grūdinto stiklo langai mediniais rėmais. Dėl plastiko savybių prie aukštų temperatūrų, specialistai nerekomenduoja tokių langelių įtaisyti garinėje (priepirtyje galima)

Langelio dydis

Jei nusprendėte, jog langelis bus reikalingas vėdinimui, jo dydis turi būti proporcingas pirtelei. Apskaičiuokite pagal formulę: 0,025 kv. m. kiekvienam pirtelės kubiniam metrui. Pavyzdžiui, jei pirtelė yra 2 x 3 m. bei 2 m. aukščio, tai yra – 12 kubinių metrų, tuomet langelis turi būti 0,3 kv. m. Kitas skaičiavimo būdas: 5 proc. nuo grindų ploto. Taigi, rezultatas toks pats: 0,3 kv.m.

Kokiame aukštyje?

Langelis pirtyje turi būti sulig ant plautų sėdinčio žmogaus akimis. Žemiau įtaisyti langelį nėra prasmės. O aukščiau – nepatartina, nes prarasite daugiau karščio. Juk karščiausia yra viršuje, tad langelį taip aukštai galite įtaisyti tik jei stiklas yra grūdintas, o rėmas pritaikytas aukštai temperatūrai.

Kurioje vietoje?

Turint omeny, jog langas atliks vėdinimo funkciją, geriausia jį įtaisyti priešingoje pusėje, negu durys. Tačiau daug kas priklauso ir nuo krosnelės, plautų padėties ar lubų aukščio. Apie langelį reikėtų pagalvoti ir nuspręsti dar prieš įrengiant visa pirtį, nes vėliau gali iškilti įvairios problemos:
- trukdys pirtelės baldai (suolelis, krosnelė ir pan.);
- langelis bus tiesiai į smalsaus kaimyno langus;
- Nerasite pakankamai laisvos vietos langeliui;
- Langelį galima bus įstatyti tik į šiaurinę pusę – kas yra taip pat nelabai gerai.

Taigi, geriausia langelį įstatyti:

- Gretimoje ar priešingoje durims sienoje;
- Vakarų pusėje;
- Kuo toliau nuo krosnelės, priešingoje pirtelės pusėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.