Kaip pirties garinėje įsirengti langą?

 (14)
Kuomet įrenginėjama pirtis, visuomet iškyla šis klausimas. Taip pat neišvengiamai kyla ir papildomi klausimai: kokio dydžio turi būti langelis? Kurioje vietoje? Iš kokių medžiagų?
© Shutterstock nuotr.

Langas garinėje priklauso nuo jūsų pačių pasirinkimo, tačiau nėra būtinas. Kai kurie argumentuoja – juk niekas gulint ant plautų nesigroži kraštovaizdžiu, juolab – per rasotą langelį ne kažkas ir matosi. Šviesos per jį taip pat nedaug tepakliūva, o ir pertis einama juk dažniausiai vakare, kuomet šviesos už lango irgi jau nėra. Taip pat pro langą “pabėga” ir dalis pirties karščio.

Tačiau kitiems toks langelis leidžia jaustis patogiau, o atėjus į pirtį šviesius paros metu - ir pasižvalgyti. Dar daugiau langelis pirtyje gali tarnauti ir praktiškai: dėl vėdinimo bei džiovinimo. Vienu metu atidarius ir duris, ir langelį, visas karštis bei drėgmė išsivėdina, patalpa pradeda vėsti, džiūti.

Prisiminkite, kad garinėje tinka tik grūdinto stiklo langai mediniais rėmais. Dėl plastiko savybių prie aukštų temperatūrų, specialistai nerekomenduoja tokių langelių įtaisyti garinėje (priepirtyje galima)

Langelio dydis

Jei nusprendėte, jog langelis bus reikalingas vėdinimui, jo dydis turi būti proporcingas pirtelei. Apskaičiuokite pagal formulę: 0,025 kv. m. kiekvienam pirtelės kubiniam metrui. Pavyzdžiui, jei pirtelė yra 2 x 3 m. bei 2 m. aukščio, tai yra – 12 kubinių metrų, tuomet langelis turi būti 0,3 kv. m. Kitas skaičiavimo būdas: 5 proc. nuo grindų ploto. Taigi, rezultatas toks pats: 0,3 kv.m.

Kokiame aukštyje?

Langelis pirtyje turi būti sulig ant plautų sėdinčio žmogaus akimis. Žemiau įtaisyti langelį nėra prasmės. O aukščiau – nepatartina, nes prarasite daugiau karščio. Juk karščiausia yra viršuje, tad langelį taip aukštai galite įtaisyti tik jei stiklas yra grūdintas, o rėmas pritaikytas aukštai temperatūrai.

Kurioje vietoje?

Turint omeny, jog langas atliks vėdinimo funkciją, geriausia jį įtaisyti priešingoje pusėje, negu durys. Tačiau daug kas priklauso ir nuo krosnelės, plautų padėties ar lubų aukščio. Apie langelį reikėtų pagalvoti ir nuspręsti dar prieš įrengiant visa pirtį, nes vėliau gali iškilti įvairios problemos:
- trukdys pirtelės baldai (suolelis, krosnelė ir pan.);
- langelis bus tiesiai į smalsaus kaimyno langus;
- Nerasite pakankamai laisvos vietos langeliui;
- Langelį galima bus įstatyti tik į šiaurinę pusę – kas yra taip pat nelabai gerai.

Taigi, geriausia langelį įstatyti:

- Gretimoje ar priešingoje durims sienoje;
- Vakarų pusėje;
- Kuo toliau nuo krosnelės, priešingoje pirtelės pusėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?