Balkono stiklinimas: dažniausi pasirinkimai ir jų privalumai

 (6)
Nusibodo, kad prilyja į balkone sustatytas talpas, balkono kampe lizdus suka kregždės ar tiesiog čia yra per šalta? Šias problemas išsprendžia balkono stiklinimas, tačiau kad išvengtumėte naujų rūpesčių, stiklinimo sistemą reikia atidžiai pasirinkti.
Balkono stiklinimas: dažniausi pasirinkimai ir jų privalumai
© Shutterstock nuotr.

Egzistuoja 3 pagrindinės medžiagos, naudojamos balkono rėmams: aliuminis, plastikas (PVC) ir medis.

Aliumininės stiklinimo sistemos.

Didžiausias jų privalumas – mažas svoris. Tokia konstrukcija nėra sunki, ypač lyginant su plastikiniais langais. Taip pat, skirtingai nuo pastarosios, aliumininė sistema leidžia įgyvendinti įvairesnių konstrukcinių ypatybių. Jos įrengiamos tiek stumdomos tiek stumdomos-atveriamos. Konstrukcijos gali būti ir berėmės – tai reiškia, kad tarp stiklų nėra jokių atramų, nors, žinoma, iš viršaus ir apačios ją prilaiko aliuminio konstrukcijos. Toks sprendimas yra vizualiai lengvesnis, jame matosi kur kas mažiau metalo. Aliuminio konstrukcijas galima uždažyti visomis RAL paletės spalvomis ir tai taip pat suteikia joms pranašumą prieš plastikines sistemas, kurių spalviškumas yra ribotas.

Didžiausias aliuminio sistemų trūkumas yra prasta šilumos varža, todėl balkone su tokia sistema yra ne ką šilčiau nei lauke. Būtent dėl šios priežasties, aliuminio rėmai stiklinimui pasirenkami tada, kai tiesiog norima apsaugoti balkoną nuo kritulių ar paįvairinti dizainą. Stiklinant balkonus naudojami skaidrūs, tonuoti arba grūdinti stiklai.

Plastikinės stiklinimo konstrukcijos.

Šilumos varža yra pats didžiausias plastikinių sistemų privalumas. Plastikiniai balkonų rėmai taip pat yra sandariausi. Dėl šios priežasties, tokia sistema yra nepamainoma norint įrengti šiltą balkoną ar netgi praplėsti vidines patalpas balkono sąskaita. Taip pat toks sprendimas užtikrina gerą garso izoliaciją. Kadangi konstrukciniai elementai praktiškai identiški tam, ką siūlo plastikinių langų gamintojai, rinkdamiesi tokį sprendimą turėsite ir daugiau pasirinkimų. Stiklo paketų pasirinkimo galimybės yra gana plačios – galima rinktis dviejų ar trijų stiklų paketus, paketus su selektyvine šilumą saugančia danga, tonuotais stiklais, paketus su termorėmeliais, gerinančiais stiklo paketo šilumines charakteristikas ir panašiai.

Vis dėlto, reikėtų paminėti, jog tokie sprendimai neišsaugos tiek pat šilumos kiek likusiame būste, todėl norint jame būti ir šaltuoju metų laiku, prireiks atlikti apšiltinimo darbus. Tokios sistemos taip pat yra sunkios (tiek fiziškai, tiek vizualiai), o spalvinė gama pakankamai siaura.

Medinės stiklinimo sistemos.

Balkonų įstiklintų naudojant medinį rėmą dar galime pamatyti nemažai, tačiau daugiausiai jos likę iš anksčiau, kadangi dabar dažniau renkamasi kitas medžiagas. Medienos stiklinimo sistemos turi iš esmės du privalumus - išvaizda ir ekologiškumas. Plastikinių langų gamintojai siūlo medžio imitacijos padengimą, tačiau tikros medienos profilius yra nesunku atskirti. Kitas dalinis privalumas – naudojamos nesunkiai prieinamos medžiagos, tad galima sakyti, toks sprendimas yra artimiausias savininkui, kuris viską nori darytis pats.

Ir vis dėlto, minėtos savybės dažnai neatsveria didžiausio trūkumo – neatsparumo atmosferos poveikiui. Medieną veikia saulė, lietus, šaltis, jos spalva blunka ir ją reikia iš naujo padengti. Be to, kintant temperatūrai, mediena yra linkusi „vaikščioti“.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?