Balkono stiklinimas: dažniausi pasirinkimai ir jų privalumai

 (6)
Nusibodo, kad prilyja į balkone sustatytas talpas, balkono kampe lizdus suka kregždės ar tiesiog čia yra per šalta? Šias problemas išsprendžia balkono stiklinimas, tačiau kad išvengtumėte naujų rūpesčių, stiklinimo sistemą reikia atidžiai pasirinkti.
Balkono stiklinimas: dažniausi pasirinkimai ir jų privalumai
© Shutterstock nuotr.

Egzistuoja 3 pagrindinės medžiagos, naudojamos balkono rėmams: aliuminis, plastikas (PVC) ir medis.

Aliumininės stiklinimo sistemos.

Didžiausias jų privalumas – mažas svoris. Tokia konstrukcija nėra sunki, ypač lyginant su plastikiniais langais. Taip pat, skirtingai nuo pastarosios, aliumininė sistema leidžia įgyvendinti įvairesnių konstrukcinių ypatybių. Jos įrengiamos tiek stumdomos tiek stumdomos-atveriamos. Konstrukcijos gali būti ir berėmės – tai reiškia, kad tarp stiklų nėra jokių atramų, nors, žinoma, iš viršaus ir apačios ją prilaiko aliuminio konstrukcijos. Toks sprendimas yra vizualiai lengvesnis, jame matosi kur kas mažiau metalo. Aliuminio konstrukcijas galima uždažyti visomis RAL paletės spalvomis ir tai taip pat suteikia joms pranašumą prieš plastikines sistemas, kurių spalviškumas yra ribotas.

Didžiausias aliuminio sistemų trūkumas yra prasta šilumos varža, todėl balkone su tokia sistema yra ne ką šilčiau nei lauke. Būtent dėl šios priežasties, aliuminio rėmai stiklinimui pasirenkami tada, kai tiesiog norima apsaugoti balkoną nuo kritulių ar paįvairinti dizainą. Stiklinant balkonus naudojami skaidrūs, tonuoti arba grūdinti stiklai.

Plastikinės stiklinimo konstrukcijos.

Šilumos varža yra pats didžiausias plastikinių sistemų privalumas. Plastikiniai balkonų rėmai taip pat yra sandariausi. Dėl šios priežasties, tokia sistema yra nepamainoma norint įrengti šiltą balkoną ar netgi praplėsti vidines patalpas balkono sąskaita. Taip pat toks sprendimas užtikrina gerą garso izoliaciją. Kadangi konstrukciniai elementai praktiškai identiški tam, ką siūlo plastikinių langų gamintojai, rinkdamiesi tokį sprendimą turėsite ir daugiau pasirinkimų. Stiklo paketų pasirinkimo galimybės yra gana plačios – galima rinktis dviejų ar trijų stiklų paketus, paketus su selektyvine šilumą saugančia danga, tonuotais stiklais, paketus su termorėmeliais, gerinančiais stiklo paketo šilumines charakteristikas ir panašiai.

Vis dėlto, reikėtų paminėti, jog tokie sprendimai neišsaugos tiek pat šilumos kiek likusiame būste, todėl norint jame būti ir šaltuoju metų laiku, prireiks atlikti apšiltinimo darbus. Tokios sistemos taip pat yra sunkios (tiek fiziškai, tiek vizualiai), o spalvinė gama pakankamai siaura.

Medinės stiklinimo sistemos.

Balkonų įstiklintų naudojant medinį rėmą dar galime pamatyti nemažai, tačiau daugiausiai jos likę iš anksčiau, kadangi dabar dažniau renkamasi kitas medžiagas. Medienos stiklinimo sistemos turi iš esmės du privalumus - išvaizda ir ekologiškumas. Plastikinių langų gamintojai siūlo medžio imitacijos padengimą, tačiau tikros medienos profilius yra nesunku atskirti. Kitas dalinis privalumas – naudojamos nesunkiai prieinamos medžiagos, tad galima sakyti, toks sprendimas yra artimiausias savininkui, kuris viską nori darytis pats.

Ir vis dėlto, minėtos savybės dažnai neatsveria didžiausio trūkumo – neatsparumo atmosferos poveikiui. Medieną veikia saulė, lietus, šaltis, jos spalva blunka ir ją reikia iš naujo padengti. Be to, kintant temperatūrai, mediena yra linkusi „vaikščioti“.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.