Ar verta dažyti dailylentes?

Ko gero, viena iš priežasčių, kodėl savo namą apkalėte dailylentėmis – lengva jų priežiūra. Nepriklausomai nuo to, kokias dailylentes pasirinkote (vinilines, aliuminio, o gal perspektyviąsias stiklo plastiko ir cemento, kurias užtenka kas kelis metų nuplauti su nedideliu spaudimu ir jos atrodys tarsi naujos), laikui bėgant galite pastebėti, kad jų blizgesio nebeliko, tad pradedate galvoti apie dailylenčių dažymą.
daillylentės
daillylentės
© Shutterstock nuotr.

Dailylenčių dažymo privalumai

Jei biudžetas kol kas neleidžia pakeisti susidėvėjusias dailylentes naujomis, tuomet dažų sluoksnis greit sugrąžins joms buvusį blizgesį. Laikui bėgant dėl purvo, suodžių ir nuolatinių saulės spindulių dailylentės išblunka ir susipurvina taip, kad net plovimas su spaudimu joms nebepadeda. Nudažydami dailylentes, grąžinsite jų originalią spalvą.

Taip pat gali susidėvėti ir apsauginis dailylenčių sluoksnis, o tai gali pakenkti ne tik medžiagai, tačiau gali atsirasti sandarumo problemų. Dažai - tai naujas apsauginis sluoksnis, kurio paprastos dailylentės neturi. Be to, dažytos dailylentės yra šiek tiek sunkesnės, todėl ir vėjui jas nuplėšti bus truputį sudėtingiau.

Jei apsisprendėte dažyti dailylentes

Dailylenčių dažymas skiriasi nuo kambario sienų, medienos ar išorinio tinko dažymo. Dažydami dailylentes, susidursite su dviem problemomis: slydimas ir šiluminis plėtimasis. Dailylenčių paviršius gaminamas taip, kad nuo jų nubėgtų vanduo, dėl to jos laikui bėgant mažiau susidėvi nuo lietaus. Tad kaip lietaus vanduo nuslysta nuo dailylenčių, paprasti dažai irgi lengvai neprikibs.

Vandens pagrindu pagaminti dažai sunkiai prikibs prie plastikinių dailylenčių, todėl geriausia rinktis specialius plastikui skirtus dažus, geriausia tuos, kurie yra pagaminti su akrilo ir uretano derva, kuri padeda dažams prilipti prie plastiko. Dailylentes teks dažyti keliais sluoksniais, ypatingai tuo atveju, jei nauja spalva labai skiriasi nuo originalo.

Šiluminis plėtimas yra sudėtingesnė problema. Dėl karščio ir šalčio poveikio dailylentės daugiau ar mažiau plečiasi ir traukiasi. Šis plėtimasis kenkia dažams, nes dėl to atsiranda atplaišų ir kitų problemų. Prisiminkite, kad nors lateksiniai dažai yra pagaminti iš gumos ir sukurti taip, kad atlaikytų tam tikrą plėtimosi ir traukimosi lygį, jie plastikinėms dailylentėms netiks, nes yra pagaminti vandens pagrindu. Tačiau toks sprendimas tiks medinėms ir cemento pagrindu pagamintoms dailylentėms

Patarimai dailylenčių dažymui

Dažykite šešėlyje – niekada nedažykite dailylenčių, apšviestų tiesioginiais saulės spinduliais. Dažykite dailylentes vakare arba tą dalį, kuri yra pasislėpusi šešėlyje.

Tamsios spalvos prišaukia bėdas – jei jūsų dailylentės yra baltos arba šviesios, o jūs nusprendėte jas nudažyti tamsesne spalva, žinokite, kad dėl to dailylentės gali deformuotis. Tamsios spalvos absorbuoja karštį, todėl dailylentės bus karštesnės, nei paprastai. Dėl to gali prasidėti neįprastas dailylenčių terminis plėtimasis, paskatinantis jų deformaciją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.