Ar verta dažyti dailylentes?

Ko gero, viena iš priežasčių, kodėl savo namą apkalėte dailylentėmis – lengva jų priežiūra. Nepriklausomai nuo to, kokias dailylentes pasirinkote (vinilines, aliuminio, o gal perspektyviąsias stiklo plastiko ir cemento, kurias užtenka kas kelis metų nuplauti su nedideliu spaudimu ir jos atrodys tarsi naujos), laikui bėgant galite pastebėti, kad jų blizgesio nebeliko, tad pradedate galvoti apie dailylenčių dažymą.
daillylentės
daillylentės
© Shutterstock nuotr.

Dailylenčių dažymo privalumai

Jei biudžetas kol kas neleidžia pakeisti susidėvėjusias dailylentes naujomis, tuomet dažų sluoksnis greit sugrąžins joms buvusį blizgesį. Laikui bėgant dėl purvo, suodžių ir nuolatinių saulės spindulių dailylentės išblunka ir susipurvina taip, kad net plovimas su spaudimu joms nebepadeda. Nudažydami dailylentes, grąžinsite jų originalią spalvą.

Taip pat gali susidėvėti ir apsauginis dailylenčių sluoksnis, o tai gali pakenkti ne tik medžiagai, tačiau gali atsirasti sandarumo problemų. Dažai - tai naujas apsauginis sluoksnis, kurio paprastos dailylentės neturi. Be to, dažytos dailylentės yra šiek tiek sunkesnės, todėl ir vėjui jas nuplėšti bus truputį sudėtingiau.

Jei apsisprendėte dažyti dailylentes

Dailylenčių dažymas skiriasi nuo kambario sienų, medienos ar išorinio tinko dažymo. Dažydami dailylentes, susidursite su dviem problemomis: slydimas ir šiluminis plėtimasis. Dailylenčių paviršius gaminamas taip, kad nuo jų nubėgtų vanduo, dėl to jos laikui bėgant mažiau susidėvi nuo lietaus. Tad kaip lietaus vanduo nuslysta nuo dailylenčių, paprasti dažai irgi lengvai neprikibs.

Vandens pagrindu pagaminti dažai sunkiai prikibs prie plastikinių dailylenčių, todėl geriausia rinktis specialius plastikui skirtus dažus, geriausia tuos, kurie yra pagaminti su akrilo ir uretano derva, kuri padeda dažams prilipti prie plastiko. Dailylentes teks dažyti keliais sluoksniais, ypatingai tuo atveju, jei nauja spalva labai skiriasi nuo originalo.

Šiluminis plėtimas yra sudėtingesnė problema. Dėl karščio ir šalčio poveikio dailylentės daugiau ar mažiau plečiasi ir traukiasi. Šis plėtimasis kenkia dažams, nes dėl to atsiranda atplaišų ir kitų problemų. Prisiminkite, kad nors lateksiniai dažai yra pagaminti iš gumos ir sukurti taip, kad atlaikytų tam tikrą plėtimosi ir traukimosi lygį, jie plastikinėms dailylentėms netiks, nes yra pagaminti vandens pagrindu. Tačiau toks sprendimas tiks medinėms ir cemento pagrindu pagamintoms dailylentėms

Patarimai dailylenčių dažymui

Dažykite šešėlyje – niekada nedažykite dailylenčių, apšviestų tiesioginiais saulės spinduliais. Dažykite dailylentes vakare arba tą dalį, kuri yra pasislėpusi šešėlyje.

Tamsios spalvos prišaukia bėdas – jei jūsų dailylentės yra baltos arba šviesios, o jūs nusprendėte jas nudažyti tamsesne spalva, žinokite, kad dėl to dailylentės gali deformuotis. Tamsios spalvos absorbuoja karštį, todėl dailylentės bus karštesnės, nei paprastai. Dėl to gali prasidėti neįprastas dailylenčių terminis plėtimasis, paskatinantis jų deformaciją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.