5 svarbūs langų pasirinkimo kriterijai

 (8)
Langų pardavėjai apie langus galėtų kalbėti nesustodami ir ilgai jų klausantis gali pasirodyti, kad tai, kad langų apkaustai gaminami viename ar kitame Vokietijos mieste ar tai, kad viena ar kita įmonė sugeba gaminti didžiausius langus yra patys svarbiausi dalykai. Žinoma, renkantis kiekvienas matome skirtingai, tačiau kurie kriterijai objektyviai yra patys svarbiausi?
5 svarbūs langų pasirinkimo kriterijai
© Shutterstock nuotr.

1. Lango šilumos laidumas. Jei reikėtų išrinkti patį svarbiausią kriterijų, tai yra lango šilumos laidumas. Šilti langai  taip šį rodiklį akcentuoja gamintojai savo reklamose.Kaip žinia, langas susideda iš rėmo ir stiklo. Kiekvienas iš šių dviejų komponentų turi savo laidumą. Tiesa, renkantis dažniausiai aktualiausias viso lango laidumas, žymimas Uw, kur U reiškia šilumos perdavimo koeficientą, o w  žodį window (angl. langas). Visi dydžiai matuojami W/m2K. Didesnį nei vienetas rodiklį turintys langai laikomi vidutiniškai šiltais, tačiau ir toks rodiklis vis dar telpa po statybos techninio reglamento reikalavimais.

a) Stiklo paketo šilumos laidumas. Jis bendrame skaičiuje lemia daugiau, kadangi stiklas yra didesnė lango ploto dalis. Dėl šios priežasties didesni langai dažniausiai turi geresnį Uw. Jo šiltumas yra žymimas Ug. Stiklo paketai gali būti dviejų ar trijų stiklų bei susidėti iš skirtingų stiklų kombinacijų, tačiau trijų stiklų paketai būna šiltesni. Kai kurie iš lango stiklų gali būti selektyviniai  tokie turi geresnes termoizoliacines savybes.

b) Profilio šilumos laidumas. Žymimas Uf. Vienas kriterijų, pagal kurį galima vertinti rėmo šiltumą  jame esančių oro kamerų skaičius. Rinkoje galima rasti langų su 3, 4, 5, 6 ar net 8 oro kameromis. Gyvenamiesiems namams tinka langai su bent 5 oro kameromis. Kuo jų rėme daugiau, tuo jis praleidžia mažiau šilumos.

2. Langų sandarumas. Net jei langas turi šilčiausią stiklo paketą ar šilčiausią rėmą, jei pro jungtis galės skverbtis šaltis, nieko iš to nelaimėsite. Gamintojai taip pat tam skiria dėmesio – galite dairytis papildomų sprendimų, pavyzdžiui, trijų sandarinimo tarpinių ar langų, turinčių netradicinį stiklo įgilinimą.

3. Išvaizda. Taip, langas turi būti gražus, ar bent jau patikti jums. Standartiniai namų langai yra labai panašūs vienas į kitą, tad vienas variantų, pagal kuriuos galima išskirti langus yra pagal jų spalvą ir paviršiaus blizgumą. Baltą spalvą jau galima vadinti tradicine, tačiau gamintojai dažnai siūlo ištisą spalvų paletę. Tiesa, PVC langų atveju yra keletas spalvų, kurios laikomos standartinėmis, o kitos, ne taip dažnai pasitaikančios, gali kainuoti brangiau. Rėmo blizgumas gali pasitarnauti ir praktiškai  teigiama, kad blizgaus rėmo langai susipurvina sunkiau ir nusivalo lengviau nei tradicinis matinis lango rėmas.

4. Šviesos laidumo (perdavimo) koeficientas. Jis matuojamas procentais ir parodo kiek šviesos praleidžia stiklas. Kuo didesnis šis koeficientas, tuo daugiau natūralios šviesos įeina į jūsų namus. Galima netgi teigti, kad didesnis koeficientas nepastebimai, tačiau pastoviai mažina elektros energijos suvartojimą  juk šviesą įjungiame tada, kai namuose neužtenka šviesos.

5. Lango apkaustai. Apkaustai yra nuolat judanti langų dalis. Kai kurie žmonės, įsigiję langus su nekokybiškais apkaustais žino, kaip erzina, kai negali uždaryti lango, prieš tai jo šiek tiek nekilstelėjęs. Žinoma, apkaustus galima reguliuoti, maža to, net ir labai geri, intensyviai naudojamo lango apkaustai ilgainiui prašosi šiek tiek daugiau prispaudžiami ar pakeliami. Tačiau kai kurie pigesni apkaustai tokios galimybės neturi ar turi tik labai ribotas. Prasti apkaustai yra ne tik nepatogumas, tačiau ir galimi šiluminiai nuostoliai - pro tinkamai neprispaustą varčią gali skverbtis šaltis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?