5 svarbūs langų pasirinkimo kriterijai

 (8)
Langų pardavėjai apie langus galėtų kalbėti nesustodami ir ilgai jų klausantis gali pasirodyti, kad tai, kad langų apkaustai gaminami viename ar kitame Vokietijos mieste ar tai, kad viena ar kita įmonė sugeba gaminti didžiausius langus yra patys svarbiausi dalykai. Žinoma, renkantis kiekvienas matome skirtingai, tačiau kurie kriterijai objektyviai yra patys svarbiausi?
5 svarbūs langų pasirinkimo kriterijai
© Shutterstock nuotr.

1. Lango šilumos laidumas. Jei reikėtų išrinkti patį svarbiausią kriterijų, tai yra lango šilumos laidumas. Šilti langai  taip šį rodiklį akcentuoja gamintojai savo reklamose.Kaip žinia, langas susideda iš rėmo ir stiklo. Kiekvienas iš šių dviejų komponentų turi savo laidumą. Tiesa, renkantis dažniausiai aktualiausias viso lango laidumas, žymimas Uw, kur U reiškia šilumos perdavimo koeficientą, o w  žodį window (angl. langas). Visi dydžiai matuojami W/m2K. Didesnį nei vienetas rodiklį turintys langai laikomi vidutiniškai šiltais, tačiau ir toks rodiklis vis dar telpa po statybos techninio reglamento reikalavimais.

a) Stiklo paketo šilumos laidumas. Jis bendrame skaičiuje lemia daugiau, kadangi stiklas yra didesnė lango ploto dalis. Dėl šios priežasties didesni langai dažniausiai turi geresnį Uw. Jo šiltumas yra žymimas Ug. Stiklo paketai gali būti dviejų ar trijų stiklų bei susidėti iš skirtingų stiklų kombinacijų, tačiau trijų stiklų paketai būna šiltesni. Kai kurie iš lango stiklų gali būti selektyviniai  tokie turi geresnes termoizoliacines savybes.

b) Profilio šilumos laidumas. Žymimas Uf. Vienas kriterijų, pagal kurį galima vertinti rėmo šiltumą  jame esančių oro kamerų skaičius. Rinkoje galima rasti langų su 3, 4, 5, 6 ar net 8 oro kameromis. Gyvenamiesiems namams tinka langai su bent 5 oro kameromis. Kuo jų rėme daugiau, tuo jis praleidžia mažiau šilumos.

2. Langų sandarumas. Net jei langas turi šilčiausią stiklo paketą ar šilčiausią rėmą, jei pro jungtis galės skverbtis šaltis, nieko iš to nelaimėsite. Gamintojai taip pat tam skiria dėmesio – galite dairytis papildomų sprendimų, pavyzdžiui, trijų sandarinimo tarpinių ar langų, turinčių netradicinį stiklo įgilinimą.

3. Išvaizda. Taip, langas turi būti gražus, ar bent jau patikti jums. Standartiniai namų langai yra labai panašūs vienas į kitą, tad vienas variantų, pagal kuriuos galima išskirti langus yra pagal jų spalvą ir paviršiaus blizgumą. Baltą spalvą jau galima vadinti tradicine, tačiau gamintojai dažnai siūlo ištisą spalvų paletę. Tiesa, PVC langų atveju yra keletas spalvų, kurios laikomos standartinėmis, o kitos, ne taip dažnai pasitaikančios, gali kainuoti brangiau. Rėmo blizgumas gali pasitarnauti ir praktiškai  teigiama, kad blizgaus rėmo langai susipurvina sunkiau ir nusivalo lengviau nei tradicinis matinis lango rėmas.

4. Šviesos laidumo (perdavimo) koeficientas. Jis matuojamas procentais ir parodo kiek šviesos praleidžia stiklas. Kuo didesnis šis koeficientas, tuo daugiau natūralios šviesos įeina į jūsų namus. Galima netgi teigti, kad didesnis koeficientas nepastebimai, tačiau pastoviai mažina elektros energijos suvartojimą  juk šviesą įjungiame tada, kai namuose neužtenka šviesos.

5. Lango apkaustai. Apkaustai yra nuolat judanti langų dalis. Kai kurie žmonės, įsigiję langus su nekokybiškais apkaustais žino, kaip erzina, kai negali uždaryti lango, prieš tai jo šiek tiek nekilstelėjęs. Žinoma, apkaustus galima reguliuoti, maža to, net ir labai geri, intensyviai naudojamo lango apkaustai ilgainiui prašosi šiek tiek daugiau prispaudžiami ar pakeliami. Tačiau kai kurie pigesni apkaustai tokios galimybės neturi ar turi tik labai ribotas. Prasti apkaustai yra ne tik nepatogumas, tačiau ir galimi šiluminiai nuostoliai - pro tinkamai neprispaustą varčią gali skverbtis šaltis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.