Vizualinė magija vonioje

Turbūt jūs norėtumėte didesnio vonios kambario, nebent jūs gyvenate dideliame, pagal užsakymą statytame name su prabangiu vonios kambariu ir spinta, dydžiu prilygstančia kambariui. Be papildomų kvadratinių metrų jūsų vonios kambarys gali atrodyti kur kas mažiau apkrautas, jei tik pasinaudosite keliais siūlomais patarimais kaip jį vizualiai padidinti.

Tikra tiesa, kad mažas vonios kambarys yra jaukus ir intymus, tačiau jis taip pat gali kelti klaustrofobiją ir depresiją. Ramus ir rafinuotas, žavingas ar spindintis kaip papuošalų dėžutė – jūsų vonios kambarys atrodys taip, kaip tik jūs panorėsite ir kokį dekoravimo stilių pasirinksite.

Tačiau nesvarbu, kaip bedekoruosite mažą vonios kambarį, jis vis tiek išliks mažas.

Tereikia tik truputėlio vizualinės magijos, spalvų ir apšvietimo, ir jūs paversite savo mažą vonios kambarį į jaukią poilsio vietelę.

Vonia
Vonia
Shutterstock nuotr.

Nors vonios kambarys – ypatinga vieta, visos erdvės plėtimo teorijos puikiai tinka ir kitoms namų erdvėms. Pasinaudokite šiais vonios kambario erdvės didinimo patarimais!

Spalvos, išreiškiančios ramybę

Blyškios, švelnios spalvų schemos sukuria erdvės iliuziją. Nebūtinai nedidelis vonios kambarys turėtų būti rožinis, bet venkite stiprių, jaudinančių spalvų. Ryškias spalvas naudokite aksesuarams ir rankšluosčiams, o pastelinius tonus, neutralias ir baltas spalvas rinkitės fonui. „Šalti“ tonai sukuria ramybę.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

Pašviesinkite kambarį

Daugiau apšvietimo atskleis jūsų vonios kambario vaizdą bei suteiks daugiau įdomumo ir tai gali neužimti vietos ant spintelių. Nišinės lempos gali būti įtaisytos lubose bei nukreiptos į bet kurią reikalingą vietą vonioje. Sieninės lempos arba lempa ant spintelės suteiks šilumos ir jaukumo. Taip pat yra ir daugiau (bet brangesnių) apšvietimo sprendimų – stoglangis, didesni langai.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

Didžiulį tualetinį staliuką pakeiskite subtilia praustuve ant kojelės

Tualetinis staliukas yra naudingas, nes jame galima sudėti visokiausius daiktus, tačiau jis užima labai daug vietos ir taip mažoje vonioje. Tualetinį staliuką pakeisti praustuve ant kojelės ar sienoje įmontuota praustuve yra visai nebrangu. Jūsų vonios kambarys atrodys kur kas erdvesnis.

Alternatyvios vietos daiktams galite surasti ant nedidelių lentynų vonioje arba šiek tiek pertvarkę netoliese esančią spintą patalynei. Kai pašalinsite tualetinį staliuką, gali reikėti paremontuoti grindis.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

„Nugenėkite“ nuo sienų viską, kas išsikiša

Akis gali užstrigti už netgi mažiausio baldas ar atsikišusios interjero detalės kambaryje. Taip, atrodo, kambarys susitraukia. Taigi, nuimkite nuo sienų visas lentynas, pakabas ar dekoratyvias detales, kurios vizualiai „užkemša“ kambarį.

Žinoma, kai kurių baldų jums gali prireikti dėl jų paskirties išnaudojimo ar patogumo, bet jeigu be jų kambarys atrodo didesnis, pagalvokite apie alternatyvius jums reikalingos vietos sprendimus.
Veidrodžiai atspindi erdvę

Jeigu jūs turite pakankamai vietos, įsigykite didelį veidrodį ir pakabinkite jį priešais vonios kambario praustuvę. Veidrodis atspindės visą šviesą kambaryje bei parinks/surinks spalvą ir raštą. Taip pat galite pagalvoti apie veidrodžių rinkinį vietoje vieno didelio veidrodžio.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

Rinkitės šviesių spalvų grindis

Taip pat kaip ir sienos, grindys, kuomet yra šviesios, didins erdvę. Jeigu negalite pakeisti grindų, patieskite didelį, šviesių spalvų kilimėlį.

Atsisakykite smulkių detalių

Mažą erdvę apkraudami daiktais, ją dar labiau sumažinate, todėl sumažinkite rankšluosčių skaičių, ant grindų tieskite tik vieną, bet didesnį kilimėlį, vietoje kelių mažų meno kūrinių rinkitės vieną, taip pat ir su interjero detalėmis – rinkitės vieną didesnę vietoje daug mažų. Visa, ką norite patraukti iš akiračio, laikykite sandėlyje.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

Atsikratykite bet kokių vizualinių kliūčių

Matinio stiklo vonios ar dušo kabinos duris pakeiskite perregimu stiklu arba visai jas išimkite ir vietoje jų pakabinkite dušo užuolaidą, kuri gali būti atitraukta, kuomet jūs nesiprausiate. Taip galėsite matyti visą erdvę iki pat sienos – akis neužklius už durų ar užuolaidos ir taip vonios kambarys atrodys didesnis.

Pasirinkę teisingą sienų apdailą, galite vizualiai „nustumti sienas“.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

Rinkitės šviesius tapetus

Šviesaus ar balto pagrindo tapetai sukuria erdvės iliuziją. Rinkitės atviro, lengvo dizaino tapetus baltu, geltonu ar neutraliu pagrindu.

Sukurkite gilių sienų įvaizdį

Jeigu turite meninių gabumų arba jūsų draugas yra meniškas, nutapykite arba nupieškite su šablonu didelį piešinį ar freską ant tuščios sienos. Taip pat galite pakabinti paveikslą, kuris atrodo lyg langas į sodą ar gražų horizontą – tokie piešiniai šiek tiek išplečia jūsų erdvę. Bet kokie meno kūriniai, vaizduojantys lauko vaizdą, padidins kambario erdvę.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Shutterstock nuotr.

Plėskite lubas

Galite sukurti pakeltų lubų iliuziją, jeigu ties lubų riba su siena dažysite grotelėmis arba apklijuosite liejiniais. Pavyzdžiui, priklijuokite karūnos formos liejinius ir nudažykite juos tokia pačia spalva kaip ir lubos. Arba nupieškite dirbtinius debesis arba žvaigždes, naudodami šviesią ir baltą spalvas.

Pašalinkite visą netvarką

Švarus ir tvarkingas vonios kambarys visuomet atrodys didesnis ir erdvesnis nei užgriozdintas ir netvarkingas. Tegul būna matomi tik patys svarbiausi ir reikalingiausi daiktai, visa kita paslėpkite nuo akių. Skirkite šiek tiek laiko pertvarkydami patalynės spintą ar tualetinį staliuką, kad atrastumėte vietos viskam, ką turite.

Taigi, jeigu jūsų vonios kambarys yra nedidelis, dar nereiškia, kad jis turi būti nuobodus ir pilkas. Vonia gali būti jaukus ir kviečiantis poilsio kampelis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis