Kaip pasirinkti „taupantį“ maišytuvą?

Dabar turime galimybę rinktis maišytuvą iš įvairiausių stilių, dydžių ir formų. Vis dėlto, vienas svarbesnių yra taupymo faktorius.


Renkamės maišytuvą

Pirmiausiai turite apsispręsti, kiek galite sau leisti, o po to gilintis į techninius, stilistinius sprendimus. Tarp maišytuvų vyrauja minimalistinis stilius, tačiau vis dažniau domimasi ir moderniu dizainu. Kai svarstote, koks turėtų būti maišytuvas, svarbu ne tik spalva, forma, bet ir medžiaga, maišytuvo mechanizmas bei kiti įvairūs techniniai niuansai, į kuriuos nežinodamas gali neatkreipti dėmesio. 

Kitas svarbus klausimas – vienasvirtis ar su dviem svirtimis. Šiandien populiariausias yra vienasvirtis maišytuvas, nors dailaus dizaino dviejų svirčių maišytuvas taip pat gali papuošti vonios kambario interjerą. Naudojantis maišytuvu su viena svirtimi patogu leisti vandens srovę, lengviau sureguliuoti temperatūrą, tokiu būdu mažėja ir vandens išlaidos. Perkant tokį maišytuvą, patikrinkite ar pakėlus ir paleidus rankenėlę, ji lieka toje pačioje vietoje. Jei ji nulinksta, tai gali būti pirmas nekokybiško maišytuvo požymis. Praustuvinis dviejų svirčių maišytuvas gali taupyti vandenį, jei yra nesvarbi vandens temperatūra. Pavyzdžiui, jei užtenka greitai nusiplauti rankas šaltu vandeniu, tikrai sutaupysite vandens ir energijos, lyginant su vienos svirties maišytuvu.

Tačiau, kad tai iš tikrųjų padėtų taupyti, o ne padidintų išlaidas, svarbu pasirinkti kokybišką gamintoją. Taip yra dėl to, kad maišytuvu naudojamės daug kartų per dieną, tad greitai išryškėja ir jo trūkumai. Jis ima lašėti, išsiklibina rankenėlė ir kitos dalys. Jau perkant apžiūrėkite, ar rankenėlė yra stabili, ar ji padengta chromu. Taip pat perklauskite, kokio tipo yra maišytuvo ištekamosios angos dalis, vadinama aeratoriumi. Jei vidus yra ne plastmasinis, o metalinis, gali greitai užkalkėti. 

Be to, patartina atkreipti dėmesį ar ant maišytuvo yra firmos atpažinimo ženklas, nurodyta šalis gamintoja. 

Hansgrohe gamintojo atstovas Osvaldas Dailydžionis pataria atkreipti dėmesį į šiuos dalykus, renkantis „taupantį“ maišytuvą:

- Dauguma pigių maišytuvų gamintojų neskiria jokio dėmesio taupymui. Tokie maišytuvai sunaudoja mažiausiai dvigubai daugiau vandens ir energijos, nei aplinkos tausojimą propaguojantys gamintojai. Pavyzdžiui, visi Hansgrohe praustuviniai maišytuvai standartiškai yra taupantys ir nepriklausomai nuo vandens slėgio ir paduodamo vandens srauto, praleidžia maksimaliai 5 l/min. 

- Jei turite maišytuvą su kuriuo nenorite artimiausiu metu skirtis, tačiau norite sutaupyti vandenį ir energiją, galite nusipirkti ir pasikeisti „Hansgrohe“ taupantį aeratorių. Akcijinis Hansgrohe dviejų aeratorių komplektas (Art.Nr.13182000) kainuoja tik apie 30 Lt.

- Jei ieškote naujovių, nebijote drąsaus dizaino, ieškote maišytuvo kaip meno kūrinio ir dar pageidaujate ypatingo taupymo – Jūsų pasirinkimas galėtų būti naujausias Hansgrohe prekinio ženklo AXOR Organic serijos maišytuvas, kuris praleidžia tik 3,5 l/min arba 5 l/min. Jis ypatingas ir tuo, kad vandens temperatūra ir vandens srautas reguliuojama dviem atskiromis rankenėlėmis.

- Jei maišytuvas yra labai dažnai naudojamas, galima pagalvoti apie elektroninį automatinį maišytuvą. Investicija į tokį maišytuvą yra iš karto didesnė, bet ilgame periode tai atsiperka. Tai aktualiau viešoms įstaigoms.

- Labai trumpam maišytuvo panaudojimui galite atsukti tik šaltą vandenį. Taip visiškai nebus paleistas karštas vanduo ir katilas nesant reikalui net nepradės dirbti – sutaupysite ir elektrą ir dujas karšto vandens paruošimui. Tai patogu daryti dviejų rankenėlių maišytuvu, nesudėtinga ir standartiniu vienos svirties maišytuvu. 

Tačiau tokiam taupymui itin tinka nauja Hansgrohe gamintojo „CoolStart“ technologija. Pagrindinis šios technologijos privalumas, kad standartinėje pozicijoje pirmiausiai atidaromas tik šaltas vanduo, norint šiltesnio, rankenėlė sukama į kairę, o į dešinę rankenėlė nesukama. Su šia technologija gaunamas dvigubas taupymo efektas: praustuvinis maišytuvas ir taip praleidžia tik 5 l/min, o pakėlus maišytuvą trumpam naudojimui, visiškai nenaudojama energija karšto vandens ruošimui.

„CoolStart“ – automatinis energijos taupymas


Ieškant maišytuvo vonios kambariui, racionalu išbandyti Hansgrohe technologiją, kuri tausoja aplinką.

Hansgrohe sukūrė funkciją „CoolStart“. Jos pagalba rankenėlę nustačius vidurinėje padėtyje teka tik šaltas vanduo. Standartinius maišytuvus atsukus vidurinėje padėtyje, iškart suveikia momentinis vandens šildytuvas arba cirkuliacinis siurblys, o naudojant „CoolStart“ maišytuvus, karštas vanduo į vamzdžius be reikalo netiekiamas. Karštas vanduo bus įmaišomas, pasukus rankenėlę į kairę. Rankenėlės pasukimo į dešinę funkcija blokuojama. Taip pat patys galėsite sureguliuoti ir reikiamą vandens temperatūrą.

„CoolStart“ technologiją „Hansgrohe“ ėmė diegti žinomose maišytuvų linijose „Metris“, „Talis“ ir „Focus“.

Hansgrohe nuotr.

Daugiau informacijos: www.hansgrohe.lt Šiame puslapyje taip pat galite išbandyti vandens taupymo skaičiuoklę.

Užsakymo nr.: PT_63200602

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis