Kaip suskirstyti virtuvę zonomis

Visi svajoja įsirengti gražią, jaukią virtuvę, juk tai – viena svarbiausių namų zonų.

Jaukumo garantas virtuvėje – jos suskirstymas zonomis. Tokiu būdu įrengsite virtuvėje poilsio zoną, valgomąjį ir darbo zoną. Namų interjerui daug reikšmės turi virtuvės planavimas, kita vertus, įvairius nesklandumus galima išspręsti, pasitelkus dizainerių ir technines gudrybes. Valgomojo zonai reikia ramios, jaukios vietos su komfortišku apšvietimu. Darbui skirta zona turi būti arti inžinerinių komunikacijų.


Shutterstock


Skirstant patalpas zonomis svarbus vaidmuo tenka apšvietimui. Pavyzdžiui, jei valgomojo zona virtuvėje bus prie lango, dieną ją dažnai apšvies saulė, o vakare galima išskirti karnize įmontuotomis mažomis lemputėmis. Tiks ir dekoratyvūs šviestuvai ant stalo. Labai įdomus, originalus variantas – valgomojo zona su lubose įtaisytu šviestuvu, kuris kabo ne virtuvės centre, o virš valgomojo stalo. Nebijokite išbandyti ir kitų apšvietimo variantų.


Shutterstock


Originalus ir nesudėtingas metodas – skirtingos apdailos medžiagos virtuvės zonose. Pavyzdžiui, darbo zonoje tiks keramikinės plytelės, nes tai praktiška, patogu ir stilinga. Valgomojo zonai dauguma žmonių renkasi plaunamus apmušalus – jie suteikia jaukumo.


Shutterstock


Kitas populiarus ir patikimas sprendimas – įvairios grindų dangos. Jūsų grindų dizainas priklauso nuo jūsų idėjų ir fantazijos. Populiariausias variantas – ta pati medžiaga, tik skirtingų spalvų skirtingose zonose. Antras būdas originalesnis – kai taikomos įvairios medžiagos skirtingose virtuvės zonose.


Skirstant virtuvę zonomis galima įgyvendinti įvairiausius sumanymus. Vienoje virtuvėje gali derėti keli interjero variantai – tai padės suskirstyti ją į zonas ir pabrėš individualumą. Pasitelkite pertvaras, baro stalą, kėdes, įvairiausius virtuvės baldus ir visą spalvų gamą, kambarinius augalus, akvariumą su žuvelėmis.


Shutterstock


Dar keletas idėjų:

*Darbo zoną išskirsite, įtaisę šviestuvus virš spintos-stalo.

*Viryklę patogu apšviesti su ištraukiamu gartraukiu.

*Suskirstyti virtuvę zonomis galima pasitelkus kelių aukščių lubas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis