7 praktiniai patarimai, kaip sėkmingai apstatyti mažą virtuvę

Net ir mažą erdvę galima paversti patogia, komfortiška vieta. Patalpos mažumas gali tapti jos privalumu – pavyzdžiui, visi daiktai matosi ir yra po ranka, taigi sutaupysite laiko.

1. Spalvos pasirinkimas ir veidrodiniai paviršiai


Šviesių spalvų sienos ir baldai vizualiai didina patalpą, pripildo ją erdvės, gaivos. Neignoruokite ir ryškių spalvų – ryškūs indai pabrėš interjero individualumą. Mažoje virtuvėje tiks veidrodiniai, blizgūs paviršiai.


2. Daugiau šviesos!


Apšvietimas – svarbiausias aspektas, dekoruojant bet kokią patalpą. Langas virtuvėje – didelis privalumas. Jei lango nėra, teks pasitelkti kelis apšvietimo būdus – įvairios lempos už užuolaidų, ant lentynų ir įmontuotos į baldus lempelės palengvins šeimininkei darbą virtuvėje.


Shutterstock


3. Šiek tiek įvairovės


Galite parinkti įvairiausių formų ir atspalvių lempų gaubtus – pradedant klasikiniais pieno baltumo atspalvio, baigiant smėliniais ir net juodais.


4. Šiuolaikinis dizainas


Dizaineriai pataria keisti užuolaidas šviesiomis vertikaliomis žaliuzėmis, nes jos vizualiai ilgina dienas, o tuo pačiu ir lubos atrodys aukštesnės. Jei vis tik teikiate pirmenybę užuolaidoms, rinkitės vienspalves, pastelinių tonų.


5. Baldai


Baldai mažoje patalpoje turi būti šviesūs, o dar geriau – perregimi, nes sukuria daugiafunkcinę virtuvę. Ištraukiami stalai, įvairios transformuojamos konstrukcijos puikiai įsikomponuos į mažos virtuvės interjerą. Taip atsiras užtektinai vietos jaukiems vakarams su draugais.


Shutterstock


6. Išnaudokite sienas


Mažoje virtuvėje puikiai tiks ir pakabinamos spintos – jose galima laikyti indus, prietaisus, ypač puodus ir keptuves. Palangę galite paversti mini staliuku, prie kurio gersite arbatą ir žiūrėsite pro langą.


7. Praplėskite erdvę


Erdvę vizualiai praplės perregimos kėdės ir stalai, dar geriau, jei jie bus apskritos formos. Jeigu norite virtuvėje sofos, pirkite odinę, nes odą lengviau valyti. Baldai turi būti išdėstyti tiesiomis linijomis.


Maža patalpa – ne nuosprendis, tereikia pasitelkti fantaziją, minimalistinį dizainą ir rezultatai pranoks lūkesčius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis