Neutralių spalvų virtuvė jūsų namuose ‒ kaip ją pagyvinti?

Dažno lietuvio būste virtuvėje vyrauja neutralios spalvos ir jų atspalviai. Tai gali lemti tiek neblėstantis skandinaviško stiliaus populiarumas, tiek tai, kad iš tradicijos virtuvės būna įrengiamos naudojant neutralius tonus. Tačiau jei jums įsirengiant namus pilkų ar baltų atspalvių virtuvė atrodo per nuobodi arba ruošiatės ją atnaujinti ir norite įpūsti daugiau gyvybės ir charakterio, siūlome keletą nesunkiai įgyvendinamų idėjų.

1. Dekoruokite raštuotomis plytelėmis


Raštuotų plytelių įvairovė tokia didelė, kad kiekvienas gali rasti savo skoniui artimą produktą. Tokios plytelės ‒ puikus būdas pagyvinti erdvę ir suteikti jai daugiau spalvų, tekstūrų ar faktūros.


Shutterstock


Raštuotomis plytelėmis galite dekoruoti sienelę tarp darbastalio ir pakabinamų spintelių. Žaismingai atrodys ir tokių plytelių grindys. Galbūt kiek netikėta idėja – raštuotomis plytelėmis dekoruoti virtuvės salos apatinę dalį.


Shutterstock


Nusprendę tokiu būdu atnaujinti virtuvės erdvę, nepamirškite vieno dalyko ‒ kitų akcentų, raštų, formų ir tekstūrų patalpoje turėtų būti minimaliai, arba jie turi derėti su pasirinktu plytelių raštu.


Shutterstock


2. Pakabinkite meno kūrinį


Gal skamba kiek neįprastai, bet kodėl gi ne? Juk virtuvėje praleidžiame išties nemažai laiko, ypač savaitgaliais ir vakarais, tad ji turi būti jauki pirmiausia mums. O koks geresnis būdas suasmeninti erdvę ir paversti ja malonia, jei ne pasikabinant ant sienos patikusį meno kūrinį?


Shutterstock


Kad apsaugotumėte paveikslą ar kitą kūrinį nuo riebalų ir dėmių, galite jį įstiklinti. Kitu atveju, kabinkite jį toliau nuo viryklės ir kriauklės, pavyzdžiui, virš valgomojo stalo. Virtuvėje be viršutinių spintelių galite netgi įrengti vadinamąją galerinę sieną.


Jei visgi kabinti kūrinių virtuvėje nenorite, galite lentynoje sudėti tam tikrus dekoratyvinius akcentus ‒ įrėmintus paveikslėlius, receptų knygas ryškiais viršeliais ar dailius virtuvinius aksesuarus. Juk ir jie laisvai gali tapti dekoro dalimi.


Shutterstock


3. Tapetuokite sieną


Tapetas gali tapti ryškiu virtuvės dekoro akcentu. Rinkitės vinilo ar kitokius lengvai valomus tapetus, kuriuos galėsite nuvalyti drėgna šluoste. Kad išvengtumėte pelėsio ir gaisro pavojaus, tapetuokite toliau nuo viryklės ir kriauklės esančią sieną. Pavyzdžiui, galite dekoruoti tam tikrą sienos dalį, taip sukurdami atskirą funkcinę zoną. Tai ypač aktualu nedidelėse virtuvėse.


Shutterstock


4. Pakeiskite langų dekorą


Jei nenorite didelių pertvarkų pačioje virtuvėje, atkreipkite dėmesį į langus. Papuošus langą, visa patalpa gali nušvisti naujomis spalvomis. Efektas bus tas pats, kaip paprastą aprangą papildžius spalvingais, ryškiais aksesuarais. Tam galite panaudoti romanetes, ritinines užuolaidas, žaliuzes ir t. t. Pavyzdžiui, virtuvėje, kurioje vyrauja tradicinės juoda ir balta spalvos, puikiai atrodys rausvos, gelsvos ar žalsvos užuolaidos ar romanetės. Derinkite jas su kitais virtuvės aksesuarais.


Shutterstock


5. Pakabinkite įdomų šviestuvą


Atnaujinę apšvietimo sprendimus galite smarkiai pakeisti bendrą patalpos vaizdą. Rinkitės vieną didesnį šviestuvą ar keletą mažesnių. Pirmenybę teikite išskirtinių formų, nestandartinio dizaino šviestuvams, kurie tikrai išsiskirs neutraliame virtuvės fone.


Shutterstock


Nebijokite, kad šviestuvas pernelyg kris į akis ‒ kad to išvengtumėte derinkite jį su kitais virtuvės aksesuarais, baldais. Pavyzdžiui, virtuvėje su baltais ir mediniais paviršiais kabinkite aukso spalvos šviestuvą, o prie jo priderinkite to paties atspalvio baro kėdžių kojas.


Shutterstock


6. Ryškiai nudažykite vieną sieną


Akcentinė siena yra puikus būdas greitai ir nesudėtingai paversti neutralią virtuvę įdomesne. Kad pasiektumėte teigiamą efektą, parinkite tokią spalvą, kuri gerai dera su bendru erdvės fonu, bet tuo pačiu ir iš jo išsiskiria. Tarkime, mėlyna levandų atspalvio siena puikiai derės ir kontrastuos su rusvai pilkomis virtuvės spintelėmis.


Shutterstock


7. Panaudokite aukso spalvos akcentus


Kartais reikia visai nedaug, kad pati paprasčiausia virtuvė sušvistų naujomis spalvomis. Tai nesunku pasiekti naudojant subtilius auksinius akcentus. Žinoma, reikia neperlenkti lazdos ir auksą naudoti saikingai ‒ šios spalvos spintelių rankenėlės, baro kėdžių kojos ar virš virtuvės salos kabantys šviestuvai suteiks skoningos prabangos jausmą.


Shutterstock


Pavyzdžiui, visiškai baltoje virtuvėje derinkite auksinius akcentus tarpusavyje ‒ šviestuvus su spintelių ar orkaitės rankenėlėmis, kriauklės čiaupu ir t. t.


8. Paįvairinkite virtuvę spalvingais aksesuarais

Pabaigai ‒ saugiausias, bet anaiptol ne nuobodžiausias patarimas. Norėdami atgaivinti savo virtuvę, įsigykite ar iš stalčiaus ištraukite turimus spalvingus aksesuarus. Galite juos statyti pavieniui ar kurti iš jų akį traukiančias kompozicijas.


Shutterstock


Virtuvės aksesuarai gali būti įvairūs ‒ dailios skardinės dėžutės, ryškus raudonas virdulys, vazos, įvairūs indai. Nenuvertinkite ir šviežių gėlių bei vaisių natūralaus dekoratyvumo. O jei to atrodo negana, galite įsigyti virtuvės kėdžių su ryškių spalvų apmušalais rinkinį.


ShutterstockParašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis