Virtuvės atnaujinimas: ryškiausios dizaino tendencijos ir atgyvenę sprendimai

Virtuvė yra namų širdis, todėl labai svarbu, kad ji būtų praktiška, ilgaamžė ir nesenstančio dizaino. Jei netolimoje ateityje planuojate virtuvės remontą, šie patarimai suteiks jums įkvėpimo – nesvarbu, ar planuojate iš pagrindų atnaujinti savo virtuvę, ar tik patobulinti tam tikras jos zonas.  

Kvarciniai ir mediniai stalviršiai


Daugelio medžiagų populiarumas laikui bėgant blėsta ir užleidžia vietą naujesniems sprendimams, tačiau kvarcas vis dar išlieka madingas. Priešingai nei itin porėtas, todėl daugiau priežiūros reikalaujantis granitas, kvarcas neatrodo senamadiškai, be to, tai itin tvirtas, atsparus įbrėžimams bei nešvarumams paviršius. Tik turint kvarco stalviršį reikėtų apdairiau elgtis su karštais puodais – šie gali jį lengvai pažeisti.


Shutterstock


Jei norite „pašiltinti“ virtuvės erdvę, rinkitės medinius stalviršius. Tik turėkite omeny, kad jiems reikia daugiau priežiūros ir jie greičiau susidėvi.


Shutterstock


Betono apdaila


Norėdami suteikti virtuvės patalpai modernumo, rinkitės betoną. Taip, Lietuvoje tai dar gana neįprasta, tačiau betonas, kaip ir kitos natūralios medžiagos, puikiai įsikomponuoja interjere. Betoninė sienutė ties kriaukle, betono stalviršis ar grindys – gerai atrodantys ir palyginti nebrangūs pasirinkimai, tinkantys šiuolaikiškoje virtuvėje.


Shutterstock


Į madą vėl grįžta XX amžiaus vidurio modernas – sukurti 6-ojo ar 7-ojo dešimtmečio stilių padės žaismingas mozaikinio betono „Terrazzo“ raštas, kuriuo įprastai dekoruojamos vonios ar virtuvės grindys, sienos, stalviršiai.


Siekiantiems išskirtinumo – tamsios spalvos


Nors balta virtuvė atrodo nesenstanti klasika, norint išlaikyti joje švarą reikės įdėti nemažai pastangų. Jei jau sugalvojote radikaliai atnaujinti virtuvės dizainą, kodėl gi nepasirinkus visiškos priešingybės ‒ lai jūsų virtuvėje vyrauja tamsūs, išskirtinai atrodantys baldų tonai.


Shutterstock


Matiniai paviršiai – dar vienas „mados klyksmas“. Jie atrodo elegantiškai ir stilingai, juos nesunku prižiūrėti.

Elegantiška alternatyva standartiniams dramblio kaulo atspalviams – juodi ar kiti tamsūs tonai. Naudojant juos galima sukurti nesenstantį ir praktišką virtuvės dizainą.


Shutterstock


Spintelės ir kiti daiktų laikymo sprendimai


Kad sukurtumėte šiuolaikišką įvaizdį, rinkitės lygių paviršių spinteles, be puošybos elementų.

Viena iš ryškių virtuvės dizaino tendencijų – atsisakyti viršutinių spintelių ir vietoj jų pasirinkti atviras lentynas, gėlių stelažus ar tiesiog palikti tuščią erdvę, kurioje galima pakabinti meno kūrinius. Prietaisus, tokius kaip mikrobangų krosnelė, įtaisykite po stalviršiais, kad jie nesimatytų.


Shutterstock


Lengvutės stiklinės lentynos ‒ alternatyva įprastesnėms medinėms. Jos atrodo prabangiau, neapsunkina patalpos ir yra lengvai valomos.


Siauresni ir aukštesni nei įprastai šaldytuvai atrodo gana įspūdingai ir užima mažiau grindų ploto nei standartiniai.

Pirmenybę teikite spintelėms su dideliais, giliais stalčiais, kad pakaktų vietos susidėti virtuvės rakandams, tarp jų ir puodams bei kitiems stambesniems daiktams. Stalčiai turi būti suprojektuoti ten, kur stovite gamindami maistą, pavyzdžiui, šalia viryklės, kad negaištumėte laiko vaikščiodami iš vieno virtuvės galo į kitą. Gilūs stalčiai padės palaikyti virtuvėje švarą bei tvarką.


Shutterstock


Pasiteisinusios virtuvės dizaino idėjos


Norite, kad jūsų virtuvė būtų išskirtinė? Grindims rinkitės įmantraus rašto plyteles, ant viršaus tieskite geometrinių raštų kilimėlius.


Kriauklė ‒ vienas svarbiausių virtuvės elementų, todėl jei norite nustebinti draugus, pasirinkite netradicinio dizaino, netikėtos spalvos ar formos kriauklę su įspūdingu čiaupu. O jei jums nuolat pritrūksta vietos gaminimui ir pjaustymui, gal verta pagalvoti apie tokią kriauklę, kuri prireikus gali būti uždengiama ir tampa stalviršio dalimi? Dar vienas jos pliusas – užklupus netikėtiems svečiams, neteks raudonuoti dėl neplautų indų krūvos – jos paprasčiausiai nesimatys.


Shutterstock


Jei virtuvės erdvėje trūksta šviesos, rinkitės pakabinamus šviestuvus – jie idealiai tinka didelėms atviroms erdvėms.

Nebijokite kurti eklektiškos virtuvės derindami įvairius metalus, pavyzdžiui, varį, žalvarį ir sidabrą. Stilingai atrodo kontrastuojančių spalvų virtuvė, tarkime, gaivus mėlynos ir baltos derinys. Įspūdingai atrodo ir modernaus bei kaimiško stiliaus derinys.


Shutterstock


Klasikinis auksinės ir juodos derinys padės sukurti sukurti elegantišką ir prabangų interjerą. Juodos ir auksinių ar varinių akcentų derinys efektingai atrodys bet kokioje virtuvėje.


Shutterstock


Dizaino tendencijos, su kuriomis metas atsisveikinti


Metro stiliaus keraminės sienų plytelės yra išskirtinai universalios ir sėkmingai pritaikomos bet kokiame interjere. Jos labai populiarios tiek privačiuose, tiek visuomeniniuose interjeruose, tačiau dėl tos pačios priežasties ir gerokai pabodusios. Virtuvės dekorui verta paieškoti įdomesnių sprendimų.


Shutterstock


Indų kabyklos tam tikruose interjeruose atrodo žaviai, tačiau dažnu atveju jose kabantys indai tik kaupia dulkes. Jų atsisakę, atlaisvinsite erdvę, o indus patogiau laikyti giliuose stalčiuose.


Shutterstock


Pastaraisiais metais interjeruose išpopuliarėjo plakatai ir lentelės su banaliais užrašais. Vietoj jų žymiai geriau rinktis ilgaamžius ir vertingus meno kūrinius.


Shutterstock


Ornamentuotos spintelės tinka nebent autentiškame senoviniame interjere, kitu atveju jos apsunkina erdvę, be to, jas reikia dažnai valyti, kad grioveliuose nesikauptų nešvarumai. Šiais metais viršų ima minimalizmas, tad tikrai neprašausite pasirinkę lygaus paviršiaus virtuvės spinteles.


Raudonmedis seniai nebemadingas ir sendina bet kokį interjerą, todėl apie jį geriau išvis pamiršti.


Shutterstock


Baro aukščio stalai supaprastina interjerą ir nėra itin patogūs kasdieniam naudojimui ‒ geriau rinktis laiko patikrintą tradicinio aukščio stalą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis