Pagrindinės virtuvės remonto klaidos

Pertvarkyti virtuvę kur kas sunkiau nei iš naujo perstatyti lovą ar pakeisti užuolaidas. Kaip to išvengti, sužinosite susipažinę su 20 dažniausiai daromų virtuvės remonto klaidų.

Rankenos, trukdančios atidaryti stalčius

Išsikišančios rankenos – klastingas dalykas. Jos gali sumažinti spintelės, įrengtos kampinėje pusėje, atidarymo kampą nuo 90 laipsnių iki, sakykim, 87. Atrodytų, menkniekis, tačiau tai gali neleisti atidaryti stalčiaus.

Pernelyg ištemptas darbo paviršius

Jei virtuvės erdvė didelė, didelė ir pagunda baldus sustatyti išilgai sienos. Tačiau galiausiai maisto gaminimo procesas virs bėgiojimu nuo vieno virtuvės galo iki kito. Jei leidžia patalpos planavimas, geriau rinktis „salą“ arba П formos konstrukciją: darbo vieta ta pati, tačiau niekur bėgioti nereikia. Vadinamojo „darbinio trikampio“ svarbiausios vietos – kriauklė, viryklė ir šaldytuvas – turi atsidurti netoli viena kitos.

Natūralaus marmuro darbo vietos ir grindys

Šios medžiagos struktūra porėta – žiūrint per mikroskopą, ji primena grybo kepurėlės apatinę dalį. Purvas prasiskverbia giliai į marmurą ir jo išplauti neįmanoma. Stalviršius iš dirbtinio akmens ar granito valyti kur kas paprasčiau.

Siauri labirintai

Atstumas tarp П formos virtuvės arba virtuvės su „sala“ baldų turi būti ne mažesnis nei 120 cm. Tuomet bus galima laisvai atidaryti visus stalčius, o šeimininkams liks vietos praėjimui.

Tikėjimas koriano ilgaamžiškumu

Korianas – viena praktiškiausių ir ilgaamžiškiausių medžiagų, todėl, daugelio manymu, jis amžinas kaip Egipto piramidės. Klaida! Anksčiau ar vėliau stalviršį gali išmarginti peilio ar dėmių nuo arbatos maišelių žymės, ir tai ne pasaulio pabaiga. Koriano pranašumas, lyginant su natūraliu akmeniu, yra ne jo nepažeidžiamumas, o tai, kad pažeistą paviršių lengva restauruoti. Tačiau tai atlikti gali tik specialistai.

Gremėzdiški gartraukiai

Gremėzdiškos konstrukcijos, jei viryklė įrengta toli nuo ventiliacijos angos, visai nebūtina. Estetiškesnis sprendimas – ištraukiamas variantas su anglies filtru. Jam tereikia reguliariai keisti filtrą.

Mozaika puošti virtuvės fasadai

Tokia apdaila netinka stalčiams ir durims, kadangi labai apsunkina konstrukciją. Be to, gipso kartono pagrindas mozaikai eikvoja naudingą erdvę.

Blizgūs fasadai

Jie atrodo, žinoma, efektingai, tačiau ant jų lieka pirštų žymės. Valyti tokius paviršius reikia kasdien, todėl iš karto pagalvokite apie namų darbininkę. Keista, kad pardavėjai nesiūlo jos iškart į komplektą.

Pietų stalai su stikliniais paviršiais

Tokie modeliai labai populiarūs, kadangi vizualiai neužgriozdina erdvės, tačiau virtuvei jie netinka. Pirma, net ir ant paties patvariausio stiklo anksčiau ar vėliau pasirodo žymių. Antra, kad ir kaip atsargiai statytumėte indus ant stalo ruošdamosi pusryčiams, triukšmas vis tiek bus toks, kad pažadinsite visus namiškius.

Medinės grindys

Jei turite mažų vaikų, neverta virtuvėje įrenginėti grindų iš medžio masyvo. Mielosios atžalos nuolat ką nors išlieja, todėl vargu ar grindys ilgam išlaikys prekinę išvaizdą.

Lentynos vietoj stalčių

Tipinė klaida – planuoti lentynas ten, kur jas galima pakeisti stalčiais. Stalčiaus turinį galima apmesti vienu žvilgsniu, o norint pasiekti toliau nukištus daiktus nereikės atlikti archeologinių kasinėjimų. Tuo tarpu lentynos gali virsti indų ir prietaisų „kapinėmis“, kurias šeimininkai paprasčiausiai pamiršta.

Pernelyg platūs stalčiai

100-120 cm pločio virtuvės stalčiai, kuriuos galima ištraukti vienu lengvu rankos judesiu? Baldų salonuose tokių gausu, tačiau nepamirškite, kad ten jie - tušti. Jei visus juos užkišite indais ar stiklainiais su gėrybėmis, būties lengvybė išnyks negrįžtamai.

Bereikalingos siūlės

Apklijuoti sieną apmušalais ir apsaugoti juos stiklu – efektingas sprendimas, tačiau turėkite omenyje, kad šimtaprocentinio hermetiškumo pasiekti nepavyks. Už stiklo vis tiek pateks dulkės ir purvas. Todėl vienas ilgas stiklo gabalas praktiškiau nei keli sumontuoti trumpi. Kuo mažiau siūlių, tuo geriau.

Netaisyklingos formos kriauklė

Vieniems žmonėms patinka, kai vidinis kriauklės kontūras apvalus, kiti pripažįsta tiktai kvadratinį. Kad ir kaip būtų keista, nei vieni, nei kiti nepasiduoda perauklėjimui – netaisyklinga, jų nuomone, kriauklė erzins metų metus. Todėl neeksperimentuokite ir keisdami rinkitės tą, prie kurios pripratote.

Sunkios spintelės ant plonų sienų

Saugojimo sistemas ant sienų galima kabinti tik tuo atveju, jei siena kapitalinė. Gipso kartono pertvara gali neišlaikyti svorio. Jei siena nekelia pasitikėjimo, reikia įrengti specialią atramą viršutinėms spintelėms.

Vietos smulkiai buitinei technikai nebuvimas

Įmontuojama technika – puiku, tačiau be atskirai stovinčių prietaisų taip pat neapsieisite. Iškart numatykite vietą jų saugojimui (ir rozetes). Absoliučiai visko įmontuoti neįmanoma.

Nepakankamas šviestuvų kiekis

Virtuvei reikalingi keli šviesos šaltinių lygiai: viršutinė šviesa, nukreipta į darbo zoną (ne jums į galvą), įmontuojami šviestuvai po viršutiniais stalčiais, lempa ties pietų stalu. Nelengvas uždavinys – įmontuoti jungiklius taip, kad jie būtų lengvai pasiekiami.

Technika „ne tame“ aukštyje

Negalima įrenginėti įmontuojamos orkaitės, gartraukio ar kavos aparato pernelyg aukštai ar žemai. Idealus aukštis – juosmens lygmenyje.

Aukštas cokolis

Kokio aukščio turėtų būti cokolis virtuvėje? Tai ne estetikos srities klausimas. Standartinis aukštis – dešimt arba penkiolika centimetrų, tačiau dauguma įmontuojamų indaplovių kažkodėl paskaičiuotos dešimties centimetrų aukščiui.

Neteisingas darbo paviršiaus suplanavimas

Tarp šaldytuvo, kriauklės ir viryklės būtina palikti erdvę darbui. Juk iš pradžių reikia išimti produktus iš šaldytuvo (ir kažkur padėti), paskui nuplauti (ir vėlgi kažkur padėti), o tuomet gaminti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis