Idėjos, kaip dekoruoti tuščią sienų erdvę

Atsibodo žiūrėti į plikas kambario sienas? Siūlome keletą idėjų, kaip sukurti originalų sienų dekorą.

Didelio formato nuotraukos


Didelio formato fotoatspaudai ir meninės nuotraukos – puikus būdas suteikti erdvei norimą charakterį. Svariausia, kad jos būtų profesionaliai nufotografuotos ir atspausdintos ant aukštos kokybės popieriaus.


Pavyzdžiui, vaikų kambario sieną galite papuošti žaismingomis išdidintomis gyvūnų nuotraukomis. O jei parinksite skoningus rėmelius, tai net ir kičiniai meno darbai gali sušvisti kitokiomis spalvomis.


Shutterstock


Audinių skiautės


Meno objektais gali tapti ir įdomesnio audinio skiautė – namuose tikrai rasite seną nenaudojamą šilkinę kaklaskarę, kilimėlį, dygsniuotą antklodę, tapetų likučių ar kitokių atraižų. Įvairiaspalvių raštų ir tekstūros audiniai gražiai atrodys baltame ar neutraliame fone.


Pirmiausia purškiamaisiais klijais nupurkškite blogąją audinio pusę, tada tvirtinkite ją ant porėmio ir įrėminkite – paprasta kaip dukart du.


Lėkščių siena


Dar vienas puikus būdas dekoruoti tuščią sieną – kabinti ant jos iš kelionių parsivežtas ar keramikos studijoje įsigytas įdomesnio dizaino lėkštes. Įdėjus šiek tiek kūrybiškumo, tokia siena atrodys tikrai originaliai.


Kurkite kompozicijas iš tos pačios spalvos ar dydžio lėkščių arba kabinkite jas atsitiktine tvarka.


Beje, ant sienų gražiai atrodo ne tik lėkštės, bet ir įvairūs kiti keraminiai gaminiai, suvenyrai ir t. t.  


Shutterstock


Iškarpos


Dar vienas palyginti nebrangus būdas dekoruoti sienas – knygų, meno albumų iliustracijos. Įsigykite didelio formato dailės albumą, vaikams skirtą knygą su paveikslėliais ar gamtos enciklopediją. Raskite jums patikusią iliustraciją, išpjaukite puslapį ir jį įrėminkite.


Įdomių leidinių galite įsigyti sendaikčių turguje ar padėvėtų drabužių parduotuvėje. Naudokite specialų kanceliarinį peiliuką, kad gražiai apipjautumėte lapo kraštus.  


Shutterstock


Koliažas iš jums brangių objektų


Nuotraukų ar kitų objektų koliažu galite papasakoti unikalią savo šeimos ar giminės istoriją, pristatyti aplankytus kraštus, perteikti emocingas akimirkas. Įrėminkite atvirukus, nuotraukas, aplankytų vietų žemėlapius, giminės medį, medžio raižinius – bet ką, kas jums brangu. Tokie eksponatai neabejotinai patrauks ir jūsų svečių dėmesį.


Shutterstock


Kokybiški rėmeliai


Bet koks meno kūrinys atsiskleis visu grožiu tik tada, jei parinksite jam tinkamus rėmelius. Banalūs rėmeliai gali „nupiginti“ net aukštos meninės vertės darbą, todėl šiam aspektui skirkite pakankamai dėmesio.


Norite ant sienos pakabinti daugiau nei vieną paveikslą? Tuomet rekomenduojame pasirinkti kokį nors juos vienijantį aspektą – tai gali būti spalva, tema ar atlikimo technika. Tiesa, šios taisyklės galite nepaisyti, jei pirmenybę teikiate eklektiškam stiliui.


Shutterstock


Jei mėgstate kontrastą, galite modernų paveikslą ar neformalų portretą įdėti į ryškiaspalvius ar ornamentuotus auksinius rėmelius.


Įdomų efektą galima sukurti naudojant vadinamuosius plaukiojančius rėmelius (angl. floating frame). Tai toks paveikslų rėminimo būdas, kai tarp rėmelio ir paveikslo lieka mažas tarpelis. Tokiu būdu paprastai rėminama spauda ant drobės, modernistiniai ar abstrakčiojo meno kūriniai. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis