Remontuojame namus: kaip pasirūpinti vaikais ir augintiniais?

Remontas ‒ nemažas iššūkis suaugusiems žmonėms, ką ir kalbėti apie mažus vaikus bei augintinius. Sužinokite, kaip efektyviai apsaugoti juos nuo pavojų ir streso, kai jūsų namai yra pavirtę statybų aikštele, kurioje kasdien zuja darbininkai, visur mėtosi darbo įrankiai, o paviršius storu sluoksniu nugulusios dulkės ir nešvarumai.

Atskirkite zonas, kuriose vyksta darbas


Jeigu neturite galimybės per remontą pagyventi kur nors kitur (nors šią galimybę išties vertėtų apsvarstyti), pasistenkite bent jau minimaliai izoliuoti erdves, kuriose vyksta darbai. Atitverti zonoms galite panaudoti apsauginę plėvelę. Ji ne tik užkirs kelią smalsiems mažyliams patekti į remonto zoną, bet ir sulaikys dulkes.

Vykstant ypač rimtiems darbams, vaikams apsaugoti galite panaudoti dar ir specialias apsaugines tvoreles. Saugumas ‒ svarbiausia.


Numatykite atskirus įėjimus


Jei gyvenate name ir turite kelerias duris, paskirkite darbininkams atskirą įėjimą, geriausia, esantį arčiausiai remontuojamų kambarių, o patys naudokitės kitu įėjimu. Taip užtikrinsite, kad statybinės dulkės ir purvas iš lauko nebus nepasklis po visus namus. Bet svarbiausia ne tai. Juk nenorėtumėt po mažylio lovele rasti grąžto ar kitų įrankių, kuriuos paliko skubantys darbininkai.


Shutterstock


Ypatingas dėmesys vaikų saugumui


Vykstant intensyviam remontui vaikų negalima nė sekundei palikti be priežiūros. Tad visais svarbiais reikalais pasirūpinkite prieš ateinant darbininkams, o įvairių remonto ir apdailos darbų metu nepaleiskite mažųjų iš akiračio.


Paskirkite vietą vaikams saugiai žaisti


Kadangi dėl remonto vaikai negalės lakstyti po visus kambarius, numatykite zoną, kur jie galėtų nieko netrukdomi leisti savo laisvalaikį. Galite įrengti jiems slėpyklą tuščioje erdvėje po laiptais arba pastatyti palapinę vidury svetainės. Bet kuriuo atveju, nusiteikite, kad kambarys, kuriame būnate per remontą, taps ir vaikų žaidimo aikštele.


Nebūkite šalia kenksmingų medžiagų


Seniau statytų namų sienose gali būti užsilikę švino pagrindu pagamintų dažų, asbesto ir pelėsio, kurie remontuojant išlįs į viršų. Švinas ypač kenksmingas jauniems organizmams, nes apsinuodijus juo gali būti sutrikdytas protinis vystymasis, pakenkta svarbioms organizmo sistemoms ‒ kraujotakos, nervų, kvėpavimo, virškinimo bei kitoms. Jei remontuojant būstą nepavyks išvengti susidūrimo su šiomis medžiagomis, geriau tuo metu išvis nebūti namuose.

Jei jūs ar jūsų vaikai serga astma arba turi alergiją, statybinės dulkės gali sukelti ligos paūmėjimą. Tokiu atveju taip pat rekomenduojama būti kiek įmanoma toliau nuo remonto vietos.


Pasitarkite su darbų vykdytojais


Prieš prasidedant remontui, pasikalbėkite su darbų vykdytojais apie saugumo priemones, kurių drauge imsitės, kad apsaugotumėte jūsų vaikus ir gyvūnus. Paprašykite jų išeinant vakare nepalikti pas jus įrankių ir kenksmingų medžiagų, uždengti remonto metu padarytas skyles. Taip pat galite paprašyti jų iš anksto pranešti apie planuojamus atlikti didesnio masto darbus, pavyzdžiui, sienų griovimą, kad galėtumėte tuo metu išeiti iš namų.


Pasirūpinkite naminiais gyvūnais


Ne visi augintiniai mėgsta, kai namuose būna pašaliniai žmonės. Todėl vykstant remontui naminius gyvūnėlius geriausia laikyti kitoje patalpoje ‒ tiek dėl jų pačių, tiek ir dėl darbininkų saugumo. Jei turite šunį, pabandykite prijaukinti jį prie statybininkų – taip išvengsite bereikalingo lojimo, o darbininkai jausis saugiau.


Kita išeitis ‒ laikyti gyvūną uždarytą kambaryje. Tik tokiu atveju būtinai parūpinkite augintiniui vandens, maisto, numatykite pramogas. Atneškite į kambarį katės žaislus, šunį, kaip įprasta, išveskite pasivaikščioti. Taip pat pasistenkite, kad šuo nematytų zujančių darbininkų, nes tai gali sukelti jam papildomą stresą. Katei parinkite tyliausią, ramiausią namų kambarį, į kurį pašaliniai be reikalo neužsuka.


Nepamirškite, kad augintinis gali pabėgti


Per remontą durys nuolat varstomos, tad naminiai gyvūnai gali lengvai išsmukti lauk ir pabėgti. Kaip minėta, geriausia iš anksto apgalvoti, kur juos laikysite remonto metu ‒ tai sumažins riziką, kad gyvūnas pabėgs nė nepastebėtas. Patariama paženklinti augintinį mikroschema, jei taip visgi nutiktų.


Įsitikinkite, kad augintiniai turi antkaklius ar pakabukus su jūsų telefono numeriu. Beje, sumanyti pasprukti gali net ir visą gyvenimą ant sofos pragulėjusi katė. Įspėkite darbininkus, kad nepaliktų pravertų durų, pro kurias murklė gali išsmukti lauk.


Shutterstock


Dažniau išeikite į lauką


Remonto metu stenkitės kuo mažiau laiko praleisti namuose. Išeikite su vaikais pasivaikščioti į kiemą, parką arba nuveskite šunį į vedžiojimo aikštelę. Remonto metu kylantis triukšmas kenkia tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Naudinga per dieną bent keletą kartų išeiti trumpiems pasivaikščiojimams, pasimankštinti ir pakvėpuoti grynu oru.


Gerai išvalykite namus po remonto


Remontui pasibaigus, turite atlikti paskutinį svarbiausią darbą. Rūpindamiesi savo vaikų ir augintinių sveikata bei gerove, visus dulkėmis ir nešvarumais padengtus paviršius itin kruopščiai nusiurbkite ir nuvalykite šluoste. Taip pat būtina gerai išvėdinti patalpas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis