Žalios spalvos gipskartonis: kuo jis ypatingas

Žalios spalvos gipskartonio plokštė yra impregnuotas plokštės tipas skirtas drėgnoms patalpoms. Dėl šios medžiagos kartais kyla diskusijos – ar ji yra tinkama tik toms patalpoms, kuriose yra drėgna retkarčiais, ar ir toms, kuriose nuolatos yra šlapia. Tad kaip yra iš tikrųjų?

Kur galima naudoti žalios spalvos impregnuotą gipskartonio plokštę?


Šios gipskartonio plokštės yra impregnuotos, tad jos yra atsparios drėgmei. Taip pat daug gamintojų jas papildomai apdirba kitomis specialiomis medžiagomis, dėl kurių jos yra atsparios dar ir pelėsiui, ir grybeliui. Šios plokštės yra tinkamos sienoms, pertvaroms ir luboms drėgnose patalpose, tokiose kaip – virtuvė bei vonia.


Žalios spalvos impregnuotas gipskartonio plokštes tinka naudoti tose patalpose, kuriose drėgmė nėra ilgalaikė. Tai reiškia, kad jų negalima naudoti pirtyse, dušuose, garažuose ir pan. Tokiose patalpose, kur vyrauja nuolatinė drėgmė, geriau rinktis cementines plokštes.


Shutterstock


Kuo skiriasi įprastos gipskartonio plokštės nuo žalių gipskartonio plokščių?


Šių plokščių sudėtis per daug nesiskiria. Žaliąsias plokštes sudaro impregnuotas gipso branduolys su maždaug 10 proc. vandens įgėrimo galimybėmis bei žalios spalvos kartono paviršius. Tad pastarosios plokštės yra atsparesnės drėgmei, palyginus jas su įprastomis gipskartonio plokštėmis, tačiau jos nėra visiškai atsparios drėgmei. Taip pat, kaip jau minėjome, impregnuotos plokštės dar būna apdirbtos chemikalais, kurie neleidžia susidaryti pelėsiui bei grybeliui.

Pati žalia spalva plokštei ypatingų savybių nesuteikia. Ji daugiau atlieka estetinį skiriamąjį vaidmenį, kad lengviau būtų atpažinti, kur yra vandeniui atspari plokštė.


Shutterstock


Kuo skiriasi žalios gipskartonio plokštės nuo cementinių plokščių?


Cementinė plokštė yra pagaminta iš mineralinių arba cementinių medžiagų. Kadangi joje nėra organinių medžiagų, ji niekada nebus biologiškai suskaidyta. Dėl šios priežasties ją galima naudoti itin drėgnose patalpose. Gipskartonio plokščių sudėtyje yra organinių medžiagų, todėl, jei jos yra neapdirbtos specialiomis cheminėmis medžiagomis, ant jų gali atsirasti pelėsis bei grybelis.


Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis