Įtempiamos lubos: ką apie jas verta žinoti?

Nors įtempiamos lubos jau nebėra jokia naujiena, tačiau ieškant informacijos apie jas vis dar galima susidurti su tam tikrais mitais. Tad apžvelkime svarbiausius šių lubų pliusus ir minusus bei išsklaidykime populiarius mitus supančius jas.

Kas yra įtempiamos lubos?


Įtempiamos lubosPVC plėvelė ištempta palubėje ant metalinio arba plastikinio karkaso, dėl to jos sąlyginai gali būti lyginamos su pakabinamomis lubomis. Po tokiomis lubomis gali būti paslėptos ventiliacijos, signalizacijos bei priešgaisrinės sistemos. Šios lubos dažnai yra pasirenkamos dėl savo dizaino įvairovės – galima rinktis iš skirtingų spalvų, piešinių, užbaigimų (blizgios, matinės lubos) ir pan.


Shutterstock


Pagrindiniai įtempiamų lubų pliusai ir minusai


Pliusai:


* Lengvas įrengimas. Įtempiamų lubų įrengimas yra lengvas ir švarus darbas. Paprastai tokias lubas galima įrengti per dieną ar dvi. Prieš imantis darbų, nereikia išnešti visų daiktų iš kambario ir imtis kitų panašių apsauginių priemonių. Šias lubas lengva ne tik sumontuoti, bet ir išmontuoti.


* Atsparumas. Šios lubos yra atsparios drėgmei, ant jų nesusidaro pelėsis, tad jos ypač tinka tokioms patalpoms, kaip vonia bei virtuvė. Taip pat jas drąsiai galima valyti, plauti, dezinfekuoti kiek tik norite. Beje, tokiose lubose neatsiranda įtrūkimų.


* Lygumas. Įtempiamų lubų paviršius bus idealiai lygus net tuo atveju, jei po jomis bus paslėptos įvairiausios komunikacijos.


* Neaukšta kaina. Šios lubos pasižymi prieinama kaina.


* Nedegumas. Šis lubų tipas yra nedegus.


Shutterstock


Minusai:


*Aštrus daiktas gali sugadinti lubas. Įtempiamas lubas reikia saugoti nuo aštrių daiktų, nes jie gali jas suplėšyti.


* Netinka nešildomoms patalpoms. Šias lubas galima įrengti tik šildomose patalpose, nes dideli šalčiai gali joms pakenkti.


Mitai apie įtempiamas lubas


Putojančio gėrimo kamštis gali suplėšyti lubas. Populiarus mitas apie įtempiamas lubas – iššovęs putojančio gėrimo kamštis gali praplėšti lubas. Tačiau tiesa yra ta, kad praplėšti tokias lubas gali tik aštrus daiktas.


Skersvėjis gali priversti lubas prisisiurbti prie esamų lubų ir taip išryškinti nelygumus. Tačiau taip nutinka ne dėl skersvėjo, o dėl netinkamo lubų įrengimo. Prieš įrengiant įtempiamas lubas, reikia gerai užsandarinti visus lubose esančius nesandarumus ar tarpus.


Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis