10 namų remonto ir priežiūros triukų, kurie pravers kiekvienam

Girgždančios grindys, sunkaus baldo kojelių palikti įspaudai kilime, tuščia vinies skylutė baltoje sienoje – tai tik kelios iš dažnai pasitaikančių nedidelių namų buities problemų, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtingesnės nei iš tiesų yra. Pristatome keletą namų remonto ir priežiūros triukų, kurie padės išspręsti šias ir kitas panašias problemas.

Užsikimšusi dušo galvutė. Prastai bėgantis vanduo iš dušo galvutės gali sugadinti kasdieninių švaros ritualų teikiamą malonumą. Kalkes ir kitas nuosėdas nuo jos pašalinti galima pasitelkus vieną paprastą natūralią priemonę – actą. Į sandarų plastikinį maišelį įpilkite acto, jį užmaukite ant dušo galvutės ir pritvirtinkite gumele. Taip maišelį palikite per naktį. Ryte telieka nuimti maišelį ir nuplauti dušo galvutę.


Vinies palikta skylutė sienoje. Nedidelę vinies palikta skylutę ant baltos sienos galima kosmetiškai paslėpti baltos kreidelės pagalba. Braukite kreidele per skylutę kol ši visiškai užsipildys balta spalva. Kreidos paliktus likučius nubraukite sausa šluoste.


Shutterstock


Girgždančios grindys. Girgždančių grindų problemą paprastai sukelia medinių lentų trynimasis tarpusavyje. Nemalonų tokių grindų skleidžiamą garsą galima pašalinti pasitelkus kūdikiams skirtą pudrą. Pudrą per labai siaurą piltuvėlį reikia supilti į tarpus tarp lentų.


Nesmarkiai įtrūkęs langas. Laikinai nesmarkiai įtrūkusio stiklo problemą galima išspręsti pasitelkus peršviečiamą nagų laką. Juo reikia patepti įtrūkimą iš abiejų pusių, tokiu būdu jis bus užsandarintas.


Baldo kojelių palikti įspaudai kilime. Perkėlus sunkų baldą nuo kilimo į kitą vietą, jis paprastai palieka savo kojelių įspaudus ant kilimo paviršiaus. Šiuos įspaudus panaikinsite ledukų pagalba. Padėkite keletą ledukų ant įdubimo, leiskite jiems ištirpti ir taip pabūti kelias valandas. Tada šlapią vietą nusausinkite kempine ir papurenkite kilimo pluoštą šaukštu.


Shutterstock


Girgždantys vyriai. Girgždančių vyrių problemą labai greitai galima išspręsti juos patepus kepimui skirtu aliejumi. Patogiausia naudoti purškiamą aliejų.


Nesilaikantys varžtai. Prisukus varžtus, kad šie nepajudėtų iš savo vietos, papildomai užsandarinkite peršviečiamu nagų laku. Juo tereikia nudažyti prisukto varžto paviršių.


Neaštrios žirklės. Pagaląsti žirkles galima sulanksčius foliją į kelis sluoksnius. Žirklėmis tokią sulankstytą foliją perkirpus 6-8 kartus, jos ir vėl turėtų būti aštrios.


Shutterstock


Pelėsis skalbimo mašinoje. Neseniai skalbimo mašinoje atsiradusį pelėsį galima sunaikinti pasitelkus actą bei sodą. Jums reikės pusės puodelio sodos ir litro balto acto. Įpilkite sodą į skalbimo milteliams skirtą skyrelį, o actą į minkštiklio skyrelį. Tada nustatykite ilgiausią aukštos temperatūros skalbimo ciklą (90 laipsnių) ir leiskite skalbyklei pačiai atlikti savo darbą.


Pridegęs lygintuvas. Degėsius ir kitus nešvarumus nuo lygintuvo gali padėti pašalinti paprasčiausia druska. Įjunkite lygintuvą ir ant vaškinio popieriaus užberkite šiek tiek druskos. Tada braukite įkaitusiu lygintuvu per popierių ir druską kol visi pridegę nešvarumai nubyrės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis