Ekspertai atsako: kas svarbiausia kuriant laiptų dizainą?

Kuriant namų interjerą, architektūrinės būsto detalės, tokios kaip – durys, langai, palangės ir laiptai, neturėtų būti laikomos antraeilėmis. Išskirtinis šių elementų dizainas namų erdvėje gali atsiskleisti ypatingu būdu ir tapti svarbiausiu patalpos akcentu. Šį kartą nusprendėme pasigilinti į laiptų vaidmenį interjere ir pasiteiravome interjero dizaino studijos „Lapukas ir pieštukas“ ekspertų, kaip laiptus paversti išskirtine namų puošmena.

Laiptų vaidmuo namų erdvėje


Architektė-interjero dizainerė Martyna Kazlauskienė sako, kad laiptų vaidmuo priklauso nuo to, kurioje namų vietoje suprojektuoti laiptai. Galimi du variantai: laiptai komponuojami kur nors nišoje ar už aklinos sienutės šalia prieškambario, koridoriaus ir naudojami tik užlipimui bei nulipimui. Kitas variantas – laiptai projektuojami bendroje erdvėje, tai gali būti svetainė arba bendra svetainės bei valgomojo zona. Šiuo atveju laiptai ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, bet ir puošia interjerą. Dizainerė pastebi, kad tokiu atveju jie dažnai pasirenkami kaip pagrindinis visos erdvės akcentas.


Laiptų dizainas priklauso nuo interjero stiliaus


Dizainerė teigia, kad laiptų konstrukcija, dizainas ir spalvos dažniausiai priklauso nuo to, kokio interjero stiliaus pageidauja klientas. Medis yra minkštesnė iš šiltesnė medžiaga, metalas – šaltesnė, tačiau skirtingose aplinkose šios medžiagos veikia skirtingai. „Negaliu sakyti: rinkitės medį, jeigu norite klasikinio arba skandinaviško stiliaus, arba imkite metalinius turėklus, nes tai modernu. Kiekvienas atvejis individualus“, - M. Kazlauskienė.


Shutterstock nuotr.


Laiptų pakopų tendencijos


Pagrindinės laiptų apdailos medžiagos nesikeičia – tai medis. Pakopoms dizainerė rekomenduoja rinktis tvirtą ąžuolo arba uosio medieną. Ta pati mediena paprastai yra naudojama ir turėklų, porankių įrengimui, nes tai – klasika.


Dar vieną įdomią ir šiais metais itin madingą laiptų medžiagą pristato Martynos kolega Rokas Kazlauskas: „Laiptų pakopos ir papakopiai yra viena sričių, kur galima panaudoti mozaikinį betoną (dar žinomą terrazzo pavadinimu).“. Ši medžiaga yra ypatinga tuo, kad tai yra natūrali ir ekologiška medžiaga. Į jos sudėtį įeina: marmuro, granito šukės, cementas ir vanduo.


R. Kazlauskas sako, kad mozaikinis betonas puikiai tinka didelio praeinamumo zonoms, tad tai yra geras pasirinkimas laiptų pakopoms. Ši medžiaga yra impregnuota (neįgerianti vandens), atspari šalčiui bei UV spinduliams ir yra lengvai prižiūrima. Taip pat galima rinktis iš skirtingų mozaikinio betono spalvų bei paviršių (blizgus, matinis ir grubus).


Laiptų turėklų tendencijos


Pagrindinės turėklų mados keičiasi kas keletą metų. Dizainerė M. Kazlauskienė atkreipia dėmesį, kad anksčiau šiuolaikiniuose interjeruose buvo labai populiarūs stikliniai, o šiuo metu ant bangos metalo turėklai, ypač juodos spalvos.


Jeigu laiptai projektuojami atviri bendroje erdvėje, turėklai dažnai tampa kaip atskiras meno kūrinys. Čia dizainerių fantazija neribojama. Turėklai gali būti ažūriniai, iš vertikalių ar horizontalių segmentų (pavyzdžiui, industrinio stiliaus objektuose naudojamas netgi juodas metalo tinklas).


Shutterstock nuotr.


Kas yra svarbiausia renkantis laiptų medžiagas ir dizainą?


M. Kazlauskienė teigia, kad vienareikšmiškai svarbiausias yra saugumas. Dizainerė nepataria taupyti medžiagoms ir aukoti saugumo dėl dizaino, ypač tuo atveju, jei namuose yra mažų vaikų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis