Marmurinės grindys: privalumai ir trūkumai

Marmuras – natūrali uoliena, kuri asocijuojasi su grožiu bei elegancija. Nuo senų laikų ši medžiaga buvo laikoma prabangos elementu. Tad nestebina ir tai, kad šiandien savo namus norisi puošti išskirtiniu šios uolienos raštu. Visgi, prieš nusprendžiant įsirengti marmurines grindis, reikėtų gerai įvertinti tiek tokios dangos privalumus, tiek trūkumus.

Marmurinių grindų privalumai


Estetika. Pats svarbiausias marmurinių grindų pliusas – nuostabi išvaizda. Marmurinės grindų plytelės namams suteikia niekada iš mados neišeinančios elegancijos jausmo. Kadangi yra galimybė rinktis iš skirtingų plytelių spalvų, dydžių bei formų, iš jų galima sukurti išties originalias kompozicijas.


Natūralumas. Marmuras yra natūrali medžiaga. Nors plytelėms naudojamas marmuras yra smarkiai apdirbtas, jame vis tiek yra juntama ypatinga uolienų ir kalnų energija.


Unikalumas. Kadangi ši medžiaga yra gamtos produktas, kiekvienas jos gabalėlis yra unikalus ir nepakartojamas.  


Blizgesys. Marmuras, palyginus jį su kitais natūraliais akmenimis, kurie yra naudojami grindų plytelėms, yra labai gerai šlifuojamas. Jį galima apdirbti taip, kad jo paviršius būtų itin glotnus ir blizgus, taip erdvei suteikiant prabangos pojūčio.


Šviesos atspindėjimas. Marmurinės plytelės dar yra ypatingos tuo, kad jos yra šiek tiek peršviečiamos. Dėl šios priežasties jos gerai atspindi šviesą.


Shutterstock nuotr.


Marmurinių grindų trūkumai


Įbrėžimai ir įtrūkimai. Nors marmuras yra uoliena, jis yra gana minkštas, tad jame lengviau gali atsirasti įvairių įbrėžimų. Nukritęs sunkus daiktas tokią plytelę gali ir suskaldyti. Kad būtų galima sumažinti įtrūkimų riziką, be galo svarbu tokias plyteles kuo taisyklingiau sukloti ir nepalikti tarp jų tarpelių.


Rūgšties paliekamos dėmės. Dėl marmuro cheminės sudėties, jis savitai reaguoja su medžiagomis, kurios savyje turi rūgšties (pvz.: įvairiais maisto produktais, padažais, valymo produktais). Rūgštis ant marmuro palieka neišvalomas dėmės. Tam, kad išvengti, plyteles būtina užsandarinti specialiu sandarikliu.


Slidumas. Kadangi marmurinės plytelės yra blizgios ir glotnios, jos kartu yra ir gana slidžios. Šios plytelės gali pasidaryti pavojingai slidžios, jei ant jų išsilies vanduo ar kitas skystis.


Kaina. Marmuras – prabangos elementas, tad atitinkamai jo kaina yra aukštesnė nei daugumos kitų natūralių akmenų, kurie yra naudojami plytelių gamyboje.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis